Strona 61 z 175 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #601
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    51

  2. #602
    Andy1000
    Guest

    Domyślnie

    Witam
    Wymieniłem drugi zestaw .....................JEST TO Wielkie G,,,,,,,,,,,,,,,,
    nikomu nie polecam .
    Na 1ds mark 3 miga piorunem na wyswietlaczu a i tak lam nie wyzwala .....

  3. #603
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy1000 Zobacz posta
    Witam
    Wymieniłem drugi zestaw .....................JEST TO Wielkie G,,,,,,,,,,,,,,,,
    nikomu nie polecam .
    Na 1ds mark 3 miga piorunem na wyswietlaczu a i tak lam nie wyzwala .....
    a o czym piszesz?
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  4. #604
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    O Pocketach?

  5. #605
    Coś już napisał Awatar Lukaasz
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ember Zobacz posta
    A czy ktoś korzysta może z takiego wynalazku jak Pixel PAWN TF-361 ? Kosztuje to jakieś 200pln, a interesuje mnie jak się sprawuje z 430 EXII i jak wypada w porównaniu do YongNuo rf-602 ?
    http://www.foto-tip.pl/sklep/product...oducts_id=1666
    Również interesuje mnie ten wyzwalacz, czy ktoś miał możliwość porównać do rf-602?

  6. #606
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukaasz Zobacz posta
    http://www.foto-tip.pl/sklep/product...oducts_id=1666
    Również interesuje mnie ten wyzwalacz, czy ktoś miał możliwość porównać do rf-602?
    Powiem Ci tak. Porównania do rf-602 nie mam ale kupiłem ten wyzwalacz(mimo tego że odpowiedzi na pytanie nie uzyskałem) i jestem bardzo zadowolony. Nie wyzwala lampki "od tak sobie" nie mam żadnych problemów i jak na razie sobie chwalę.
    pkt. 8. regulaminu

  7. #607
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    przeniesione z http://canon-board.info/showthread.php?t=63095&page=4

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    [...]Z czasem możesz dokupić 580EX i masz już mały zestaw oświetleniowy, 580 na aparacie albo (lepiej) poza aparatem wyzwalana z aparatu przewodem, 430 w trybie slave i masz bajery typu podział siły błysku między lampami...
    ja zamiast 580 kupiłem 430 + ST-E2 i od razu mam lampę uwolnioną od stopki aparatu. Gdy do tego dokupię drugą 420/430EX to będzie dopiero fajny mały zestaw bez żadnych kabli i z mega wygodnym sterowaniem proporcjami błysku.
    często czyta się narzekania na skuteczność tego wyzwalacza, ale tak naprawdę instrukcja jest zbyt zachowawcza. Urządzenia wcale nie muszą "się widzieć". Tak to wygląda w rzeczywistości: (patrz pkt 2)
    http://canon-board.info/showpost.php...72&postcount=4
    i ja to mogę potwierdzić z własnych doświadczeń z 430 + ST-E2
    Ostatnio edytowane przez gwozdzt ; 15-06-2010 o 12:56 Powód: move posts OT
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #608
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie

    Odnośnie proporcji błysku, jeśli kupisz 420 to pozostaje Ci tylko ETTL a na moje oko te zmiany proporcji nie działają tak jak ustawione tzn. 1:8 nie wydaje się być w rzeczywistości 1:8. Najlepiej jakby dwie lampy pracowały w manualu ale do tego 420EX się nie nadaje, po przełączeniu mastera na M 420EX nie błyska w ogóle.

  9. #609
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Odnośnie proporcji błysku, jeśli kupisz 420 to pozostaje Ci tylko ETTL a na moje oko te zmiany proporcji nie działają tak jak ustawione tzn. 1:8 nie wydaje się być w rzeczywistości 1:8. Najlepiej jakby dwie lampy pracowały w manualu ale do tego 420EX się nie nadaje,
    ST-E2 też nie nie ma M i ja sobie zdaję sprawe, że tylko ETTL.

    ewentualnie gdybym się jednak zdecydował na drugą 430EX to na obu mogę wymusić M, podłazić do każdej z osobna aby zmienić moc, a ST-E2 bedzie wtedy tylko wyzwalaczem błysku.

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    po przełączeniu mastera na M 420EX nie błyska w ogóle.
    a tego mastera masz na aparacie czy na kablu (jakim?).

    bo jesli na aparacie lub na kablu z pełną transmisją (OC-E3), to wydaje mi się, że 420EX powinna błyskać przejmując od mastera tryb M (chyba nawet z poziomu mastera mozna regulować manualną moc slave'ow - co jest zresztą jedną z przewag mastera w lampie nad masterem ST-E2)
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  10. #610
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 413

    Domyślnie

    Wiesz, mi się wiele rzeczy wydawało Myślałem, że podłączę 580 do aparatu przewodem synchro za 20zł, ustawię ją w tryb M a ona wyzwoli błysk z 420 z ustawioną proporcją. Okazało się jednak, że przy połączeniu kablem synchro pc-pc master może błyskać tylko w trybie M (logiczne) ale slave w postaci 420 nie błyska w ogóle, 430 podobno błyska w takim układzie o czym pisał mi jeden z kolegów ale sam tego nie testowałem. Miałem więc do wyboru zmienić lampę albo kupić kabel ETTL. Po krótkiej analizie potrzeb kupiłem kabel (159zł za 5m). Jeśli więc ktoś ma nadzieję, że 420 będzie pracowała w trybie M to się niestety rozczaruje.

Strona 61 z 175 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371111161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •