Strona 53 z 175 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #521
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebag Zobacz posta
    Miałem na myśli poprzednie modele PW, a nie TT5.
    PW nic nie zastapi, a na pewno nie wyzwalacze, ktore dziala na 2,4 Ghz, niestety to porazka,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #522
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lama Zobacz posta
    Może nie złośliwie, ale jednak coś wpakowali. Wyzwolenie nie następuje natychmiast, jak w przypadku kabla. Mimo że wyzwalacze RF-602 pozwalają osiągać 1/500 przy mniejszych mocach błysku, to przy pełnej mocy i 1/250 (Canon 30D) na dole zdjęcia widać już niewielki cień, którego przy wyzwoleniu za pomocą kabla nie ma. Niebawem postaram się zmierzyć te opóźnienie, więc podzielę się wynikami.
    Coz. Ja mam 20D i wyzwalacze Yongnuo RF-602, i przy 1/250 mam poprawnie naswietlona klatke, nie zauwazylem zebym mial choc jedno zdjecie nie do konca naswietlone.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez sebag Zobacz posta
    i każdy dłuższy
    - Z wieloma zwykłymi wyzwalaczami chińskimi (nie znam wszystkich modeli, więc nie chcę generalizować) nie naświetlisz poprawnie przy czasie krótszym niż 1/160s.
    No to jak pisalem wyzej, z tanich badziewi polecam Yongnuo. Dzialaja spokojnie do 1/250. A TTL przy takim blyskaniu jest i tak bezuzyteczny, bo lepiej miec kontrole nad tym co sie dzieje.

    ps. A co do czasow, to jak dla mnie 1/250 to dluzszy czas niz 1/500, czyli wszystkie czasy krotsze niz 1/250 (jak pisalem w poprzednim poscie)
    Ostatnio edytowane przez Maver ; 28-04-2010 o 18:35 Powód: Automerged Doublepost
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  3. #523
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta

    ps. A co do czasow, to jak dla mnie 1/250 to dluzszy czas niz 1/500
    Niczego innego nigdzie nie napisałem

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    A TTL przy takim blyskaniu jest i tak bezuzyteczny, bo lepiej miec kontrole nad tym co sie dzieje.
    Nie bardzo rozumiem. Zawsze lepiej mieć możliwość wyboru, czy korzystamy z TTL, czy z M. A poza tym TTL jest przy błyskaniu często bardzo użyteczny, i korzystając z niego można mieć pełną kontrolę nad naświetleniem/oświetleniem/błyskiem.

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    No to jak pisalem wyzej, z tanich badziewi polecam Yongnuo. Dzialaja spokojnie do 1/250.
    Dlatego wcześniej napisałem, że nie generalizuję i nie twierdzę, że wszystkie chińczyki mają ograniczenia w synchronizacji.
    Sam używam chińskich po przeróbkach (zmieniłem zasilanie w odbiornikach, dodałem antenę w nadajniku dzięki czemu zasięg radykalnie wzrósł, wylutowałem mostek w nadajniku dzięki czemu lampa sama z siebie nie błyska a błyski mam 100/100) i jestem zadowolony.
    Ale pewnie, że wolałbym chociażby Skyporty, nie mówiąc już o nowych PW z TTLem. Tyle, że cena w tej chwili jest dla mnie zaporowa dla zestawu 1xnadajnik + 3xodbiornik.

  4. #524
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    TTL jest uzyteczny jesli masz 2 sekundy na zrobienie zdjecia i nie masz czasu sie nad nim zastanowic.
    W pozostalych przypadkach tryb manualny daje wieksza kontrole nad tym co chcesz zrobic.
    Chociaz co kto lubi. Mnie tam TTL do niczego nie jest potrzebny, no chyba ze mial bym lampe zapieta na aparacie, wtedy jak najbardziej jest OK, bo nie ma czasu na myslenie i ustawianie.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  5. #525
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    TTL jest uzyteczny jesli masz 2 sekundy na zrobienie zdjecia i nie masz czasu sie nad nim zastanowic.
    W pozostalych przypadkach tryb manualny daje wieksza kontrole nad tym co chcesz zrobic.
    Chociaz co kto lubi. Mnie tam TTL do niczego nie jest potrzebny, no chyba ze mial bym lampe zapieta na aparacie, wtedy jak najbardziej jest OK, bo nie ma czasu na myslenie i ustawianie.
    Zdziwiłbyś się ile trzeba myśleć, zastanawiać się i ustawiać korzystając nawet z lampy na aparacie pracujacej w TTLu, aby uzyskać naturalnie wyglądające efekty. A nie mówię już o kilku lampach rozstawionych do tego np mix w TTLu i M.
    Być może zmieniłbyś zdanie, gdybyś spróbował. A TTL w takich sytuacjach, gdy korzystamy z kilku rozstawionych lamp pracujących w ratio Canona daje niesamowite efekty i co najważniejsze (w przeważającej części przypadków) bez latania od lampy do lampy by zmienić ustawienia manualne.
    Do niedawna można było to realizować sterując pozostałymi lampami Slave za pomocą lampy Master na aparacie, lub z wykorzystaniem st-e2.
    W tej chwili są na szczęście TT5 i w zapowiedziach zone controler. Myślę, że jest to najlepsze dostępne rozwiązanie dla osób, które poważnie chcą wykorzystywać możliwości systemu speedlite. Bije na głowę wszystkie radiówki chińskie, a także radiopoppery. Niestety, cena jest dość zaporowa, ale cóż, można jakoś uskładać
    Pozdrawiam

  6. #526
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    ja w większości błyskam w manualu, więc zakupiłem chińszczyznę, zobaczymy co to warte
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #527

    Domyślnie

    Chińczyków używam w studio od 3 lat , są zasilane z 220V i jak do tej pory jest OK!
    Jedynki Piątki eLki i duperelki

  8. #528
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Ja również używam chińczyków na baterie w plenerze, a w studio na 220V i jestem zadowolony i nie twierdzę, że są najgorsze, ale... są lepsze rozwiązania.

  9. #529
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Coz... TTL robi dokladnie to co moge zrobic w Manualu, poza tym ze robi co sam uwaza za sluszne a nie to co ja uwazam za sluszne. A nogi mam zdrowe, moge pospacerowac od lampy do lampy.

    Gdyby mi zalezalo na TTLu (choc bardziej pewnie na HSSie) to wybral bym TT5. A ze mi nie zalezy, to nie mam zamiaru wydawac 1500zeta zeby obsluzyc jedna lampe i miec wygode wynikajaca z braku koniecznosci chodzenia do niej.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  10. #530
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Ale lampy to ja mam niemieckie, tylko wyzwalacze chińskie
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 53 z 175 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •