Strona 163 z 175 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 621 do 1 630 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1621

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    chodzi o to ze mam zestaw phottix odin 1.5 i odbiornik z photixa zakładam na lampę yongnuo i lampa nie reaguje a z nissinem jest wszystko ok

  2. #1622

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Witam. Posiadam lampę speedlite 430ex III-RT i zamierzam kupić wyzwalacz Yongnuo YN-622C II YN 622II i moje pytanie jest czy będzie to kompatybilne razem? na ebayu pisze tylko ze działa z seria 430 II a o tej mojej nic nie wspominają, może ktoś ma taki zestaw i może się wypowiedzieć. Dzięki i pozdrawiam.

  3. #1623
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez KulawyR Zobacz posta
    Witam. Posiadam lampę speedlite 430ex III-RT i zamierzam kupić wyzwalacz Yongnuo YN-622C II YN 622II i moje pytanie jest czy będzie to kompatybilne razem? na ebayu pisze tylko ze działa z seria 430 II a o tej mojej nic nie wspominają, może ktoś ma taki zestaw i może się wypowiedzieć. Dzięki i pozdrawiam.
    Kup yn st e3 rt i bedzie git.

  4. #1624
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez KulawyR Zobacz posta
    Witam. Posiadam lampę speedlite 430ex III-RT i zamierzam kupić wyzwalacz Yongnuo YN-622C II YN 622II i moje pytanie jest czy będzie to kompatybilne razem? na ebayu pisze tylko ze działa z seria 430 II a o tej mojej nic nie wspominają, może ktoś ma taki zestaw i może się wypowiedzieć. Dzięki i pozdrawiam.
    Będzie kompatybilne, tylko żeby zdalnie wyzwolić twoją lampę, będziesz potrzebował 2 szt. 622C, bądź 622C i 622C-TX (jeden w roli nadajnika, drugi odbiornika). Twoja lampa nie ma wbudowanego odbiornika 622C (taki wbudowany ma tylko lampa YN685) tylko systemowy Canona. Jeśli chciałbyś z niego skorzystać, bez dokupywania dodatkowego 622C, musiałbyś kupić wyzwalacz YN-E3-RT.
    O wadach i zaletach obydwóch rodzajów systemów radiowego wyzwalania lamp znajdziesz sporo w necie. Konkluzja jest jednak taka, że system Canona jest niezawodny o ile kupujemy oryginalne klunkry Canona. Jeśli jednak kupujemy sprzęt Yongnuo, to lepiej się sprawdzi ich system 622.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #1625
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    Konkluzja jest jednak taka, że system Canona jest niezawodny o ile kupujemy oryginalne klunkry Canona. Jeśli jednak kupujemy sprzęt Yongnuo, to lepiej się sprawdzi ich system 622.
    Ja mimo wszystko postawiłem na zestaw 430EXIII-RT + YN-E3-RT. Nie znoszę oświetlenia lampą na body ale tak po amatorsku.
    Niezawodność nie jest dla mnie priorytetem. Jak coś się pokićka to jednak zapnę lampę na sanki i tyle.
    W sumie o jakichś poważnych problemach nie czytałem.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #1626

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Ja używam do lamp Canona i YN oraz studyjnych wyzwalaczy YN 622C II i nigdy mnie nie zawiodły. Dodatkowo działają z hss. Jako, że mam tylko dwie sztuki to czasami pracuję też tak, że wyzwalam przez te wyzwalacze tylko jedną lampę która jest w trybie master i wyzwala inne.

  7. #1627
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    A powie mi ktoś, jaka jest różnica między ver.1 rzeczonych 622, a wspomnianą ver. II - tak użytkowo, posiadam 622cTX i 622. Mając lampy YN chyba nic nie zyskuje prawda?, ale może ktoś dokonał zmiany.

    wysłane z Nokii 6210.
    Ostatnio edytowane przez benicjusz ; 26-11-2016 o 15:23
    |CANON FF|

  8. #1628
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    945

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    TX to sterownik i on występuje tylko w jednej wersji.
    Natomiast 622c w wersji drugiej ma zmienione mocowanie na szybkozłączkę i dodany port USB do ewentualnej przyszłej aktualizacji firmware. Pozostała funkcjonalność jest ta sama, co w wersji pierwszej.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  9. #1629
    Bywalec Awatar benicjusz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Warsaw DC
    Posty
    185

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Dziękuję, jak widzę dochodzi jeszcze pozycja 560 (pewnie lampa YN 560) ale mając już komplet 622 mogę to pominąć.

    Dzięki.

    wysłane z Nokii 6210.
    |CANON FF|

  10. #1630
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Jeden odbiornik 622 wyzwala mi z pełną mocą niezależnie od ustawienia i nie synchronizuje z HSS. Miał ktoś podobnie?

Strona 163 z 175 PierwszyPierwszy ... 63113153161162163164165173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •