Strona 111 z 175 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1101
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    No zgadza sie, ale skoro i tak trzeba dawac koretke dla TTL'a, to mozna rownie dobrze wyregulowac recznie moc blysku. O ile jeszcze w przypadku jednej lampy mozna zdac sie na TTL i to co on uwaza za odpowiedni efetkt na zdjeciu, ale w przypadku kilku i tak trzeba regulowac, korygowac itp...
    zależy jak dużo masz czasu na zabawy w ustawianie i czy nie zmienia Ci się odległość od fotografowanego obiektu.. w statycznych ujęciach studyjno/pozowanych masz 100% racji.. ale już w dynamicznie zmieniających się warunkach taka konfiguracja sprawdza się bardzo dobrze - bo jak sobie ustawisz odpowiednio korekcje na ZoneControlerze dla grup to potem proporcje błysku masz takie jak ustawiłeś ale jak zmieni ci się np. odległość od obiektu lub natężenie oświetlenia (pierwszy przykład - sala weselna - tańce itp. - przy "kolorofonach") to TTL skoryguje siłę błysku nie zmieniając proporcji..

    [QUOTE=Maver;996908]No zgadza sie, ale skoro i tak trzeba dawac koretke dla TTL'a, to mozna rownie dobrze wyregulowac recznie moc blysku. O ile jeszcze w przypadku jednej lampy mozna zdac sie na TTL i to co on uwaza za odpowiedni efetkt na zdjeciu, ale w przypadku kilku i tak trzeba regulowac, korygowac itp...

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Tak ze moim zdaniem lepiej kase zainwestowac w kilka nawet najbardziej chinskich lamp i tanie wyzwalacze, niz wydawac wiecej kasy na wyzwalacze a potem nie miec czym blyskac. No chyba ze ktos ma jakies bardzo specyficzne potrzeby do ktorych TTL jest mu niezbedny. Z mojego malego doswiadczenia wynika ze zupelnie mi go nie brakuje w czasie zabawy z blyskamniem (jesli oczywiscie nie mam lampy na aparacie)
    a widzisz.. niektórzy wolą wydać kasę raz a porządnie i mają i czym wyzwalać i czym błyskać ..
    ja wydałem kiedyś parę groszy na PT04 chyba ale jakoś mi słabo chodziły (jedne z pierwszych wersji), i się wnerwiłem na chińszczyznę i mam teraz tt1 z AC3 i 2 x tt5.. i jestem bardzo zadowolony z tego zestawu..
    aha - i zarówno z 580 jak i 580II działają bez problemu - te problemy o których słychać dotyczą amerykańskich wersji PW.. w wersji EU nie występują raczej.. zasięg - też testowo jakieś 150m sprawdzałem i działało dalej był zakręt i nie sprawdzałem..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #1102
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Jak masz lampy porozwieszane pod sufitem na hali !?
    No to trzeba kupic wtedy PW, albo duza drabine ;-)
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    zależy jak dużo masz czasu na zabawy w ustawianie i czy nie zmienia Ci się odległość od fotografowanego obiektu.. w statycznych ujęciach studyjno/pozowanych masz 100% racji.. ale już w dynamicznie zmieniających się warunkach taka konfiguracja sprawdza się bardzo dobrze - bo jak sobie ustawisz odpowiednio korekcje na ZoneControlerze dla grup to potem proporcje błysku masz takie jak ustawiłeś ale jak zmieni ci się np. odległość od obiektu lub natężenie oświetlenia (pierwszy przykład - sala weselna - tańce itp. - przy "kolorofonach") to TTL skoryguje siłę błysku nie zmieniając proporcji..
    Mozna tez po prostu wziac poprawke i zrobic korekte przy pomocy ISO, czy przyslony. Jak ustawisz lampy w odpowieniej odleglosci to tez beda rownomiernie oswietlaly to co potrzebujesz. Kwestia tego co potrzebujesz.
    Ja w zabawach ze strobingiem staram sie uzyskac konkretny efekt, a nie po prostu doswietlic fotografowana scene, bo do tego TTL jest faktycznie wygodniejszy.
    Kwestia tego co sie robi i ewentualnie pol godziny przygotowania wszystkiego przed zdjeciami.

    a widzisz.. niektórzy wolą wydać kasę raz a porządnie i mają i czym wyzwalać i czym błyskać ..
    ja wydałem kiedyś parę groszy na PT04 chyba ale jakoś mi słabo chodziły (jedne z pierwszych wersji)
    PT04 bylky faktycznie makabryczna chinszczyzna ktora raz wyzwalala, raz nie i do tego miala kilkanascie metrow zasiegu (a i to nie zawsze)
    Ale np Yongnuo sa wykonane o niebo lepiej, nie zdazylo mi sie jeszcze zeby nie blysly i dzialaja bez problemu.
    Jesli ktos uzywa lamp do zastosowan gdzie sensowniej jest uzywac ich w trybie manualnym i nie polegac na TTL'u. To nie ma sensu przeplacac za PW czy PK, za cene wyzwalaczy ktore takiej osobie beda sluzyly tylko za przedluzenie pewnej czesci ciala, lepiej dokupic kolejna lampe albo dwie.
    A jak ktos wie ze musi uzywac TTL'a to kupuje PW i jest po klopocie.
    Ostatnio edytowane przez Maver ; 28-08-2011 o 12:47 Powód: Automerged Doublepost
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  3. #1103
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Przyglądam się właśnie tej dyskusji i mam podobny dylemat: PW czy Pixel.
    Teoretycznie TT1 + 2x TT5 oprócz większego zasięgu nie oferują nic ponad pixele (no chyba, że jest coś co przeoczyłem). Cenowo jest to stosunek 800zł vs 2600zł czyli ponad 3x tyle. Jeśli natomiast dokupimy do do zestawu PW AC3 to sytuacja nie jest wcale tak klarowna. AC3 daje znacząco większy komfort w posługiwaniu się grupami.

    Chciałem zatem zapytać użytkowników Pixeli jak wygląda od strony praktycznej sterowanie mocą poszczególnych grup? W ogóle nie zależy mi na ttlu. Potrzebuje natomiast hss i wygodnej pracy z lampami systemowymi (2 szt.). Podczas pleneru moc lampy zmienia się z 20-30 razy więc jest to istotny szczegół. Nie chodzi o to, że nie mam dostępu do tych lamp ale jestem raczej leniwy i lubię sobie upraszczać pracę :-)

    Aha i jeszcze jedno. Czy da się wyzwolić lampy sterowane pixelami za pomocą Sekonica? Wyzwolić tak aby zachować proporcje pomiędzy grupami?

  4. #1104
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2009
    Wiek
    45
    Posty
    63

    Domyślnie

    jaroslaw.majcher - wiesz gdzie można kupic teraz tego pixela? JA szukam dokładnie modelu TR-332 i wszędzie mowia ze w całej Polsce nie ma... może ktoś wie gdzie to można jednak dostać?
    Piątka, eLki, portfolio w toku.

  5. #1105
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Nie interesowałem się dostępnością, ale z tego co mi wiadomo to niedawno kolega OsMax sprzedawał swój komplet: http://www.canon-board.info/showthre...ighlight=pixel
    Zapytaj. Może jeszcze ma.

  6. #1106
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Ja w zabawach ze strobingiem staram sie uzyskac konkretny efekt, a nie po prostu doswietlic fotografowana scene, bo do tego TTL jest faktycznie wygodniejszy.
    Kwestia tego co sie robi i ewentualnie pol godziny przygotowania wszystkiego przed zdjeciami.
    Manuala też zawsze przedkładam na ettl, bo ten ostatni lubi często dziwne rzeczy robić, zwłaszcza gdy palnik kontry znajdzie się bezpośrednio w kadrze, ale przy manualu też są często dość istotne ograniczenia, mówię tutaj o sytuacjach, w których albo nie wiemy jak daleko od lamp znajdzie się nasz obiekt (ale znajdzie się w ich polu świecenia i mniej więcej w tych kątach które sobie wymyśliliśmy), albo znajdzie się, ale będzie się poruszał i chcemy zrobić kilka zdjęć, a nie tylko to jedno na które ustawiliśmy lampy. Idealny przykład - zabawa weselna
    1) Manual : staję w dwóch miejscach od źródła światła ( 30-50 stopni na lewo albo na prawo od lampy) i czekam aż jakaś para wejdzie w "zasięg" lampy i jeszcze dodatkowo obróci się w miarę twarzami do niej. Rezultat : mało zdjęć, jeszcze mniej fajnych momentów itp itd.
    2) ETTL z lampą na stopce w sufit (ostatnio stwierdziłem, że sobie spróbuję podczerwienią) i mamy dość ruchome pole działania bo możemy chodzić równolegle do osi wyznaczonej przez palnik lampy offshoe (chcąc zachować dany kąt świecenia, ale oczywiście nie jest to konieczne), w razie co mamy też lampę na stopce i jak dzieje się coś niepowtarzalnego to też fota nam wyjdzie, a jako bonus mamy wspomaganie AF

    Także dla każdego coś miłego

  7. #1107
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    A ja mam pytania z trochę innej beczki:
    1. Czy istnieje możliwość i brak jest jakichś przeciwwskazań aby wyzwalać dwie lampy (systemową i studyjną) za pomocą jednego odbiornika yongnuo rf602? Lampa systemowa założona byłaby na sanki odbiornika a studyjną podpiąłbym dołączonym do odbiornika przewodem z końcówką mini jack. Czy tak połączone lampy będą bez problemu wyzwalane? Jeśli tak to pytanie nr dwa:
    2. Czy dołączony do odbiornika yongnuo przewód mogę przedłużyć za pomocą zwykłego kabla stereo służącego np do przedłużenia przewodu słuchawkowego? Zauważyłem, że dołączona do zestawu przejściówka z małego na dużego jacka jest monofoniczna a dodatkowo kabel lata w niej bardzo luźno więc i ją będę musiał zastąpić inną. Czy kupiony w sklepie elektronicznym kabel stereo z końcówkami jack oraz przejściówka z małego na dużego jacka stereo będzie bez problemu współpracować z odbiornikiem yongnuo?
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  8. #1108
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    1. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że połączenie lampy naaparatowej oraz studyjnej da niespotykane efekty w postaci różnej wartości tinta. Jedną stronę będziesz miał różową a drugą zieloną.

    Pewnie da się tak to załatwić jak mówisz przecież wyzwolenie to właściwie tylko zwarcie styków. Ale czy jest sens plątać się kablami jak już posiadasz bezprzewodowe wyzwalanie? Czy przy cenie 86zł jest sens oszczędzania na jednym odbiorniku? Kupisz sobie przedłużkę, podłączysz i wiecznie będzie Ci się to przerywało. Zawadzisz nogą i położysz którąś z lamp. Już lepiej wyzwalać studyjną za pomocą fotoceli jak chcesz zaoszczędzić.

  9. #1109
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    1. Raczej na pewno tak
    2. Raczej chyba tak

    (powinno działać, ale nie daję gwarancji firmowej )

  10. #1110
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    1. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że połączenie lampy naaparatowej oraz studyjnej da niespotykane efekty w postaci różnej wartości tinta. Jedną stronę będziesz miał różową a drugą zieloną.
    Wiesz to z własnego doświadczenia czy tak Ci się wydaje? Znam kilka osób które w studio wspomagają się lampami systemowymi i nigdy nie słyszałem narzekań na problemy z różną temperaturą barwową czy trudność z prawidłowym ustawianiem balansu bieli.

    PS:
    Dokupiłem do Yongnuo kabelek który umożliwia podłączenie lampy systemowej do odbiornika nie przy pomocy gorącej stopki a gniazda PC (są sytuacje kiedy wygodniej mi kiedy odbiornik wisi na kabelku a nie jest na sztywno przymocowany do lampy) i niestety takie rozwiązanie ma jedną poważną wadę której się nie spodziewałem. Otóż lampa podłączona do rf-602 kablem pc nie wybudza się ze stanu uśpienia:sad:
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    1. Raczej na pewno tak
    2. Raczej chyba tak

    (powinno działać, ale nie daję gwarancji firmowej )

    Jutro powinno mi się udać to sprawdzić więc dam znać. Mam tylko nadzieję, że nie będzie to w żaden sposób groziło uszkodzeniem lampy lub odbiornika
    Ostatnio edytowane przez Daniell ; 05-09-2011 o 16:14 Powód: Automerged Doublepost
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

Strona 111 z 175 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •