Strona 50 z 175 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #491
    Początki nałogu Awatar UrGuR
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    Wronki
    Wiek
    31
    Posty
    300

    Domyślnie

    To niepotrzebnie wtopiłem kase w drugie pt-04, które kłóci mi sie co chwila z sunpakiem 5000af, błyska kiedy chce, lubi nie synchronizować równo z drugim odbiornikiem i pozwala zasnąć lampą, no nic trzeba to opchnąć, albo wrzucić w kąt i znaleźć kase na te yongnuo, bo na pockety, czy inne takie zabawki to nie mam.
    https://www.flickr.com/photos/marcinmichalowskipl/
    C5DII + S24/1.4 Art + C50/1.8 STM + C85/1.8 + 24-105/4 L IS + T70-300 USD VC

  2. #492
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    42

    Domyślnie

    a ja mam pytanie czy da się zwiększyć czas synchronizacji ? bo 1/250 lub 1/200 to za mało bo koledzy na rowerach i snowboardzie za szybko jeżdżą i poruszone wychodzą zdjęcia..
    słyszał coś o takiej możliwości i próbował coś robić ?
    a na pocket wizard'y niestety nie stać mnie...
    www.zooot.wordpress.com
    cyfra, analog, 2 szkła i światełko

  3. #493
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweu Zobacz posta
    a ja mam pytanie czy da się zwiększyć czas synchronizacji ? bo 1/250 lub 1/200 to za mało bo koledzy na rowerach i snowboardzie za szybko jeżdżą i poruszone wychodzą zdjęcia..
    słyszał coś o takiej możliwości i próbował coś robić ?
    a na pocket wizard'y niestety nie stać mnie...
    podłączam się pod to pytanie.. mam zamiar wyzwalać 580 i 430 ex. ale te phottixy czasy synchronizacji mają zbyt długie. robiąc zdjęcia w plenerze w pełnym słońcu ciężko by było.

  4. #494
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweu Zobacz posta
    a ja mam pytanie czy da się zwiększyć czas synchronizacji ? bo 1/250 lub 1/200 to za mało bo koledzy na rowerach i snowboardzie za szybko jeżdżą i poruszone wychodzą zdjęcia..
    słyszał coś o takiej możliwości i próbował coś robić ?
    a na pocket wizard'y niestety nie stać mnie...
    nie da sie, alternatywa dla PW sa te Pixele z E-TTL, ale roznie ludzia dziaja, z nimi uzyskamy czasy do 1/8000s, jest tu watek o nich na forum

    inna mozliwosc to lampa na dlugim kablu
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    podłączam się pod to pytanie.. mam zamiar wyzwalać 580 i 430 ex. ale te phottixy czasy synchronizacji mają zbyt długie. robiąc zdjęcia w plenerze w pełnym słońcu ciężko by było.
    obawiam sie ze w pelnym sloncu dwie lampy nie dadza rady i tak doswietlic
    Ostatnio edytowane przez sebcio80 ; 27-04-2010 o 14:50 Powód: Automerged Doublepost
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  5. #495
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweu Zobacz posta
    a ja mam pytanie czy da się zwiększyć czas synchronizacji ? bo 1/250 lub 1/200 to za mało bo koledzy na rowerach i snowboardzie za szybko jeżdżą i poruszone wychodzą zdjęcia..
    W fotografii z fleszem to nie czas otwarcia migawki zamraża ruch, tylko czas trwania błysku. Ile on wynosi (w zależności od mocy) możesz zobaczyć w instrukcji obsługi lampy, ale jest znacznie krótszy niż ta 1/250.
    Jeśli zdjęcia z fleszem wychodzą Ci poruszone, spróbuj zmniejszyć ilość światła zastanego.

  6. #496
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lama Zobacz posta
    W fotografii z fleszem to nie czas otwarcia migawki zamraża ruch, tylko czas trwania błysku. Ile on wynosi (w zależności od mocy) możesz zobaczyć w instrukcji obsługi lampy, ale jest znacznie krótszy niż ta 1/250.
    Jeśli zdjęcia z fleszem wychodzą Ci poruszone, spróbuj zmniejszyć ilość światła zastanego.
    ważny jest tu stosunek swiatla zastanego do błyskowego,
    zeby zmniejszyc ilosc swiatla zastanego, np o 2EV i dobrze doswietlic zdjecie blyskiem przy sloncu potrzeba naprawde sporej mocy lamp, obiawiam sie ze dwie 580EX nie dadza rady, potrzeba tu juz 1200WS
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  7. #497
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    33
    Posty
    42

    Domyślnie

    już zrobiłem kabel to czas miałem 1/350 :/ znalazłem pixele to za nadajnik i 2 odbiorniki troszke ponad 700zł :/ a sam nadajnik nie zadziała z phottixami i skróci czasy ?
    www.zooot.wordpress.com
    cyfra, analog, 2 szkła i światełko

  8. #498
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweu Zobacz posta
    już zrobiłem kabel to czas miałem 1/350 :/ znalazłem pixele to za nadajnik i 2 odbiorniki troszke ponad 700zł :/ a sam nadajnik nie zadziała z phottixami i skróci czasy ?
    nie

    kupujesz długi kabel E-TTL, z nim masz czasy do 1/8000s,
    oczywiscie jesli lampa ktora posiadasz obsluguje HSS
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  9. #499
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lama Zobacz posta
    W fotografii z fleszem to nie czas otwarcia migawki zamraża ruch, tylko czas trwania błysku.
    Nie do końca. Przy świetle mieszanym (tło zastanym, obiekt flashem) przy długim czasie (na tyle długim, by przemieszczenie obiektu było zauważalne na zdjęciu) mogą powstać dziwne rzeczy.

  10. #500
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Sebcio - twierdzisz, że nawet z dwoma lampami ciężko jest doświetlać w pełnym słońcu? Na tym filmie
    http://www.youtube.com/watch?v=k7qEgl2uQHg
    używają wprawdzie po trzy lampy z każdej strony, ale one są w trybie HSS. A gdyby zrezygnować z krótkich czasów, domknąć przysłonę, ustawić te 1/200, to dałoby się zrobić coś podobnego z jedną gołą lampą ( tzn. po jednej z każdej strony, zamiast trzech)? Chodzi mi raczej o samą moc błysku, wiadomo, że jakość światła, z jednego flesza a z kilku, to inna bajka.

Strona 50 z 175 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100150 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •