Strona 69 z 175 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #681

    Domyślnie

    A ja mam taki problem z Yongnuo RF-602 - podłączam 1. odbiornik przez kabel zdalnego sterowania do korpusu, a 2. do lampy. Wyzwalam zdalnie nadajnikiem i aparat robi zdjęcie, a lampa błyska. Tyle, że aparat nie rejestruje błysku. Sprawdzałem na różnych czasach (do 1/10 włączeni) i ciemno. Macie pomysł co może nie grać?
    Korpus to C 40D, a lampa to 550EX i studyjna.
    Pozdr

  2. #682
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    A to w ogóle ma prawo tak działać? Myślałem, że jak wyzwala się aparat to nie lampy...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    BTW, autoportrety robisz?
    Ostatnio edytowane przez MaciekH ; 29-07-2010 o 21:22 Powód: Automerged Doublepost
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  3. #683

    Domyślnie

    Działać działa - aparat robi zdjęcie, lampa błyska. Tyle, że lampa błyska zanim aparat zrobi foto.
    Nie chodzi o auto ale np. o foty samochodów rajdowych

  4. #684
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 0marek0 Zobacz posta
    Tyle, że lampa błyska zanim aparat zrobi foto.
    No to działać nie działa:P Nie mam pod ręką wyzwalaczy, ale nie wątpię, że ktoś to niebawem sprawdzi
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  5. #685

    Domyślnie

    No właśnie - działa, a jakoby nie działało. Nie wiem czy czasem nie jest tak, że dla takiej kombinacji trzeba jeszcze jeden nadajnik, na sanki i na innym kanale, i nim wyzwalać lampy. Ale może jednak nie trzeba. Kto ma to proszę o sprawdzenie takiej kombinacji. Dzięki!

  6. #686
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 0marek0 Zobacz posta
    A ja mam taki problem z Yongnuo RF-602 - podłączam 1. odbiornik przez kabel zdalnego sterowania do korpusu, a 2. do lampy. Wyzwalam zdalnie nadajnikiem i aparat robi zdjęcie, a lampa błyska. Tyle, że aparat nie rejestruje błysku. Sprawdzałem na różnych czasach (do 1/10 włączeni) i ciemno. Macie pomysł co może nie grać?
    Korpus to C 40D, a lampa to 550EX i studyjna.
    Pozdr
    To nie ma prawa działać Przecież aparat nie robi zdjęcia w momencie naciśnięcia spustu migawki, tylko chwilę później. Jeśli chcesz to możesz to sprawdzić:
    postaw na stole 40D z odpiętym obiektywem, naprzeciwko lampę w taki sposób, aby oświetlała komorę lustra; podłącz odbiorniki jak opisałeś, zgaś światło w pokoju, weź drugi aparat i zrób nim kilkusekundową ekspozycję, w trakcie której wyzwól odbiorniki. Gdzie masz drugim aparatem celować chyba nie muszę pisać

  7. #687

    Domyślnie

    Powinno być tak, jak piszesz. I tak jest. Ale myślałem, że może akurat "dogadają" się i wypalą jednocześnie.
    W instrukcji piszą o ... dwóch kompletach nadajnik-odbiornik. Czyli jednak wszystko gra - to nie może działać
    Pozdrawiam

  8. #688
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Warszawa/Słubice
    Wiek
    44
    Posty
    30

    Domyślnie

    Nie będzie działało.

    Żeby wyzwolić lampy bezprzewodowo z czasem pozwalającym synchronizować się z aparatem potrzebujesz 2 nadajników:

    1 nadajnik + odbiornik podłączasz jako zestaw zdalnego wyzwalania (odbiornik kabelkiem do korpusu tj. do gniazda zdalnego wyzwalania). Czyli standardowy zestaw RF602 do zdalnego wyzwalania.

    2 nadajnik montujesz na stopce + x ilość odbiorników, które będą wyzwalać lampy (odpada możliwość zamontowania odbiornika z lampą na korpusie).

    Kanały tych dwóch zestawów muszą być różne, tak żeby wyzwalając zdalnie migawkę dopiero jej wyzwolenie dawało sygnał na stopkę i nadajnik ze stopki aktywował pozostałe odbiorniki.

  9. #689

    Domyślnie

    Ja napisałem w skrócie, Ty rozpisałeś to w szczegółach. Tak to właśnie działa. Tzn. powinno działać, bo nie mam drugiego nadajnika żeby sprawdzić. Ale na logikę i wg instrukcji - powinno. Mój pierwotny pomysł - nie
    Pozdr

  10. #690
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Kilka dni temu zamówiłem dwie 460II i po jednym odbiorniku do każdej, ale, ponieważ zamierzam okazjonalnie robić autoportrety (czasem bywa nudno, a mam sporo "pomysłów na siebie") wziąłem jeden zestaw razem z nadajnikiem (ok. 30zł drożej). Ja dojdą, napiszę, jak to działa.

Strona 69 z 175 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179119169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •