Strona 60 z 175 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #591

    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Tak mi się zdaje że micles nie doczytał posta kolegi alvarezza. Kolega alvarezz jest świadomy że 7D ma sterowanie lampami, tylko dopytuje się jak to dokładnie działa, czyli czy 7D wyzwoli mu 430 EX II bez lampy na sankach.
    Odpowiedź najlepiej niech podadzą użytkownicy 7D korzystający z takiego rozwiązania.
    Mi się wydaje że wyzwoli po prostu za pomocą lampy wbudowanej w body i na upartego bez błysku - emitując tylko podczerwień sterującą... ale ja tylko teoretyzuję.
    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Faktycznie Vitez, masz rację. Przeczytałem "na" zamiast "w" i od razu pomyślałem o ST-E2.

    Zatem naprawiam swój błąd i :
    http://cpn.canon-europe.com/content/...transmitter.do

    Dzięki ogromne za pomoc. Udało mi się jakoś pogodzić obydwie sprawy - szkło i lampa (580 exII). A więc myślę, że już niebawem będę mógł coś więcej napisać na temat sterowania lampką przez 7D w praktyce.

  2. #592
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Szybkie pytanie o 580exii. Czy 580ex ii pracująca jako master i ustawiona na off w menu sterowania bezprzewodowego, będzie błyskać przy każdym naciśnięciu spustu?
    Wydaje mi się, że wcześniej nie błyskała (wyzwalała sie tylko lampa slave), a teraz błyska. Jak jest u Was?
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  3. #593
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Już tyle razy odpowiadałem na to pytanie, że aż teraz sam nie pamiętam

    Nie mam na czym sprawdzić aktualnie, ale ztcp to doszedłem do tego, że IR ssie, więc chyba błyskała :P

  4. #594
    Uzależniony Awatar MaciekH
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Londyn
    Wiek
    36
    Posty
    662

    Domyślnie

    Błyska i nie da się tego wyłączyć Fakt, że dużo słabiej (tak aby tylko slave wyzwolić) ale mimo wszystko błyska.
    20D+BG-E2 | 28-105/3.5-4.5 | 70-200/2.8 | 50/1.4 | 580EXII | EF-430 | Naneu | 600R

  5. #595
    Coś już napisał Awatar 2du
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    42
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam, wszystkich!

    Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Canona 550D
    Postanowiłem zmienić system z Olympusa na Canona właśnie.
    Wcześniej używałem E-410 z lampą Metz 48 AF-1.
    W ramach migracji do Canona muszę do niego dokupić lampę, wspomnianego powyżej Metza z dedykacja do Canona albo 430EX II.
    I tu moje pytanie bo wg. instrukcji 550D pozwala zarządzać zewnętrzną lampą z poziomu body chyba tak samo jak w 7D. Czy ktoś może mi powiedzieć czy działa wyzwalanie bezprzewodowe z ww. lampami?

    I drugie pytanie z lekkim OFTOPEM:
    W instrukcji jest też napisane, że tryb Live View działa tylko w przypadku dedykowanych lamp Canona i nie działa z lampami innych producentów.
    Czy to prawda co napisali???

    pozdrawiam
    2du

  6. #596
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MaciekH Zobacz posta
    Błyska i nie da się tego wyłączyć Fakt, że dużo słabiej (tak aby tylko slave wyzwolić) ale mimo wszystko błyska.
    tnx, już myślałem że coś się spieprzyło
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  7. #597
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2du Zobacz posta
    I tu moje pytanie bo wg. instrukcji 550D pozwala zarządzać zewnętrzną lampą z poziomu body chyba tak samo jak w 7D. Czy ktoś może mi powiedzieć czy działa wyzwalanie bezprzewodowe z ww. lampami?
    zarządzanie a wyzwalanie bezprzewodowe to całkiem co innego.

    7D potrafi z lampy wbudowanej bezprzewodowo wyzwalać lampy typu slave (430EX, Metz 48 ), natomiast lampa wbudowana w 550D nie ma takiej możliwości i trzeba dodatkowe akcesoria (lampę master, sterownik ST-E2) lub ewentualnie wyzwalacze radiowe firm niezależnych (Pocket Wizard TT1/TT5 lub Pixel Knight TR-332).

    Oczywiscie cały czas mowa o wyzwalaniu z zachowaniem automatyki błysku E-TTL; bo samo proste wyzwalanie można zrealizować za pomocą fotoceli lub dowolnych wyzwalaczy radiowych.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  8. #598
    Coś już napisał Awatar 2du
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Legionowo
    Wiek
    42
    Posty
    55

    Domyślnie

    dzięki za info, czyli do bezprzewodowego wyzwalania zostają posiadane przez mnie wyzwalacze Phottix Aster i praca na manualu.

    a jak jest jeszcze z moim drugim pytaniem odnośnie Live View to jest tekst aby odstraszyć przed konkurencją czy rzeczywiście jak kupię Metza to o LV mogę zapomnieć?

  9. #599
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Miasto
    Posty
    380

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2du Zobacz posta
    dzięki za info, czyli do bezprzewodowego wyzwalania zostają posiadane przez mnie wyzwalacze Phottix Aster i praca na manualu.
    Pixel Knight
    http://canon-board.info/showthread.php?t=55230

    Lub 550ex, 580ex + 380ex lub coś wyższego.
    Smiena [Смена] + szklarnia i inne drobiazgi.

  10. #600
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebfoto Zobacz posta
    Pixel Knight
    http://canon-board.info/showthread.php?t=55230

    Lub 550ex, 580ex + 380ex lub coś wyższego.
    STOP!
    380EX NIE pracuje w systemie bezprzewodowym. dopiero 420EX ma taką możliwość.

    Oczywiście pod Pixle 380EX może być, ba nawet 220EX moze być - ważniejsze by sprawdzić czy Pixle dogadają się 550D (myśle, że tak).
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

Strona 60 z 175 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270110160 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •