Strona 51 z 175 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #501
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Sebcio - twierdzisz, że nawet z dwoma lampami ciężko jest doświetlać w pełnym słońcu? Na tym filmie
    http://www.youtube.com/watch?v=k7qEgl2uQHg
    używają wprawdzie po trzy lampy z każdej strony, ale one są w trybie HSS. A gdyby zrezygnować z krótkich czasów, domknąć przysłonę, ustawić te 1/200, to dałoby się zrobić coś podobnego z jedną gołą lampą ( tzn. po jednej z każdej strony, zamiast trzech)? Chodzi mi raczej o samą moc błysku, wiadomo, że jakość światła, z jednego flesza a z kilku, to inna bajka.
    wiekszosc ujec robia 6 lampami na raz, daje to z 900Ws,
    zdjecia robia golymi palnikami, pewnie zoom na 50mm nawet to faktycznie moga dac rade, ja zawsze jednak mysle tez o jakis modyfikatorach, ktore zabieraja troche mocy, jednak faktycznie w takich zdjeciach sportwych nie sa one tak konieczne,

    jesli chodzi o HSS i nie HSS to sprawa wyglada mniej wiecej tak, ze majac 3x580EX w HSS = jedna 580EX bez HSS z przymknieta przyslona (wszystko to w systemie Canona przez IR bo np Pocketwizardy daja wiecej mocy w HSS)
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #502
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    jesli chodzi o HSS i nie HSS to sprawa wyglada mniej wiecej tak, ze majac 3x580EX w HSS = jedna 580EX bez HSS z przymknieta przyslona
    Takiej informacji mi zawsze brakowało. Dzięki wielkie!

  3. #503
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP Zobacz posta
    Takiej informacji mi zawsze brakowało.
    Ja już kiedyś mierzyłem spadek mocy 580II przy włączeniu HSSa. Z tego co pamiętam, to wyniki opublikowałem w wątku o przedłużaniu kabla ettlowego. Nie chce mi się szukać, utrata była gdzieś 2,5EV.

  4. #504
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MatusP
    Takiej informacji mi zawsze brakowało. Dzięki wielkie!
    Przecież takie informacje są w instrukcji, liczba przewodnia w zależności od czasu naświetlania.

    micles zauważ, że moc w trybie hss zależna jest od czasu naświetlania, nie możesz więc napisać, że spadek jest 2,5EV bo inny jest dla np. 1/320 a inny (większy) dla np. 1/4000.

  5. #505
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lama Zobacz posta
    moc w trybie hss zależna jest od czasu naświetlania, nie możesz więc napisać, że spadek jest 2,5EV bo inny jest dla np. 1/320 a inny (większy) dla np. 1/4000.
    Przy przejściu przez x-sync maleje nam o 2,5EV a później jest już proporcjonalnie (czas : przysłona).

  6. #506
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez giebe Zobacz posta
    podłączam się pod to pytanie.. mam zamiar wyzwalać 580 i 430 ex. ale te phottixy czasy synchronizacji mają zbyt długie. robiąc zdjęcia w plenerze w pełnym słońcu ciężko by było.
    Na litosc boska, to nie jest czas synchronizacji phottixow tylko aparatu.
    Chcesz miec 1/8000 na "gownianych" wyzwalaczach to kup Nikona D70 z elektroniczna migawka ktory bedzie ci sie synchronizowal na kazym czasie, albo jakiegos kompakta canona... G10 czy cos w ten gust.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  7. #507
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Tychy
    Posty
    22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micles Zobacz posta
    Przy przejściu przez x-sync maleje nam o 2,5EV a później jest już proporcjonalnie (czas : przysłona).
    No teraz się w pełni zgadzam Samo włączenie HSS przy czasie x-sync "zjada" ok. 2EV, a później to już te same zasady jak dla zastanego.

  8. #508
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    A, A
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Na litosc boska, to nie jest czas synchronizacji phottixow tylko aparatu.
    Chcesz miec 1/8000 na "gownianych" wyzwalaczach to kup Nikona D70 z elektroniczna migawka ktory bedzie ci sie synchronizowal na kazym czasie, albo jakiegos kompakta canona... G10 czy cos w ten gust.
    czyli mam rozumieć, że phottixy wystarczą i hss w lampach? w opisie phottixow wyraźnie pisało, że ich czas synchronizacji to 1/250.

  9. #509
    Coś już napisał Awatar Lukaasz
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    75

    Domyślnie

    Maver już to wytłumaczył tylko nieco brutalnie, to jest zależne od czasu synchronizacji Twojego aparatu, czyli w większości przypadków 1/250, ale może to być nawet 1/8000.

  10. #510
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukaasz Zobacz posta
    ... to jest zależne od czasu synchronizacji Twojego aparatu, czyli w większości przypadków 1/250, ale może to być nawet 1/8000.
    Generalnie tak, ale nie do końca.
    Nawet jeśli puszka ma czas synchro np 1/250s (np 5D), nie uzyskasz takiego czasu z wieloma chińskimi wyzwalaczami. Najczęściej najkrótszy użyteczny czas będzie w granicach 1/160s. Przy krótszych czasach na zdjęciu otrzymasz nienaświetlone ciemne paski.

Strona 51 z 175 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •