Strona 4 z 175 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    47
    Posty
    684

    Domyślnie

    To ja sie podczepie. Ktory sposob (urzadzenie) wyzwolenia lampy 580II w otwartej przestrzeni sie sprawdzi?

  2. #32

    Domyślnie

    czy majac 580 i wyzwalając nia jakąs inna lampke to 580 błyska czy tylko daje "cynk" innej aby tamta błysneła

    jesli daje tylko cynk zeby inna błysneła to czy mozna ja ustawić aby błyskała?
    Canon 1D MK III, 300D x2| BG-E1 | Tokina 12-24 f/4 SPRZEDAM | Canon: 24-70 f/2,8 L | | 28 f/1.8 | 50 f/1.4 | 85 f/1.8 | 75-300 f/4-5.6 | 420EX |
    zamiennik RS-60E3 | EOS -> m42 | Revuenon 50 f/1,8 | MC 3M-5CA 8/500 | pierścionki | First Opticam PRO-6604G + inny badziewny trójnóg

    www.nagor.prv.pl - FOTOblog.

  3. #33
    Coś już napisał Awatar s..
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    46
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nagor Zobacz posta
    czy majac 580 i wyzwalając nia jakąs inna lampke to 580 błyska czy tylko daje "cynk" innej aby tamta błysneła

    jesli daje tylko cynk zeby inna błysneła to czy mozna ja ustawić aby błyskała?
    Niestety blyska. Mozna co prawda ustawic, zeby nie blyskala, jednak przedblysk pomiarowy i tak wykona, nie pamietam tylko jak jest w trybie manual, jak bede mial czas to sprawdze.
    2 puszki, pare sloikow i obgryzione jablko do pracy
    moje wypociny, moje studio - "trzy sześć studio", fotograf na ślub - wrocław

  4. #34

    Domyślnie 430ex z czym??

    Od dłuższego czasu zachodzę w głowę w jaki sposób wyzwalać moją lapmę 430ex tak by nie była na sankach mojego body.. żeby stała w odległości powiedzmy 5 metrów np na stopce i strzelała. Canon oczywiście i w tym przypadku pokazał ze jest patologicznym producentem bo Nikon już w starym d70s ma możliwość wyzwalania lampy za pomocą samego body a Canon oczywiście ma w dupie swoich klientów... Niech dokupują wyzwalacze na podczerwień, radiówki etc. Tak więc mam do was kochani forumowicze pytanie mam około 140-150 złoty na wykombinowanie czegoś co będzie dobrym rozwiązaniem czy gorące stopki Hama czy wyzwalacze tanie... Proszę doświadczonych o pomoc...

    Z góry dziękuję

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Używam chińskiego wyzwalacza radiowego. Da się tego używać, pod warunkiem, że pogodzisz się, z tym, że czasem lampa nie odpali i trzeba ponowić próbę. No i oczywiście tylko manual.

    Dokładnie, to ten:
    http://www.gadgetinfinity.com/produc...roductid=16766
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  6. #36

    Domyślnie

    Kolaj a takie cudo??? Tylko nie wiem czemu piszą

    Nadajnik (zdjęcie 2):
    - Zasięg: 15-30 metrów.
    (oznacza to że z mniej niż 15 metrów nie zaskoczy?? :P)
    http://allegro.pl/item567509604_radi...dbiorniki.html

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Wygląda podobnie, jak ten mój, ale nic Ci na jego temat nie jestem w stanie powiedzieć.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  8. #38
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    ja korzystam z phottixa (taki jak w stopce) i powiem ze sprawuje sie na prawde dobrze, jedynie to jeden z odbiornikow czasem lubi wyzwolic lampe jak sie nim ruszy (musze rozebrac i sprawdzic bo pewnie cos sie odlutowalo....)

    poza tym jak za takie pieniazki to na prawde warto
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  9. #39

    Domyślnie

    Gringo997

    Takie ło??
    http://allegro.pl/item567509604_radi...dbiorniki.html

    tylko one nie maja napisane pt-04

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    May 2007
    Wiek
    31
    Posty
    97

    Domyślnie

    ten phottix jest lepszy od tak zwanych chińskich wyzwalaczy czy to nie jest czasem to samo tyle że markowe?
    odbiornik z 'chińczyków' też nazywa się pt-04 i do tego jest bardzo podobny z wyglądu

    czy ktoś z Was używał może obu i jest w stanie powiedzieć że phottixy są faktycznie lepsze?

    sam używam chińczyków od już dosyć długiego czasu i szczerze mówiąc złego słowa o nich nie mogę powiedzieć, bardzo rzadko zdarza im się żeby nie błysnęły kiedy robie zdjęcie, czasami błyska sam z siebie, ale to da się przeżyć jedyne czego mi brakuje to trochę większego zasięgu bo teraz muszę stać dosyć blisko lamp, a fajnie było by gdybym mógł używać tele i stanąc daleko od lamp.. może kiedyś kupię pocket wizardy


    jedno pytanie - ile może kosztować bateria do odbiornika z tych chińczyków (oznaczona jako CR2)? bo może jak kupie nowe baterie to trochę zasięg wzrośnie
    40D | 50e | T10-17/3,5-4,5 fish | T17-50/2,8 | C50/1,8 | C70-200/4 | Jupiter 135/3,5 | C580EXII | Vivitar 285hv | chińskie wyzwalacze

Strona 4 z 175 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •