Strona 41 z 175 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #401
    Pełne uzależnienie Awatar pank
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    wawa
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tatlpz Zobacz posta
    a jakie masz poppery? z ciekawosci. Ja mam P1
    To pewnie do mnie, też P1.
    Nazywam się Piotr Knap, to i informacja że moje nazwisko można wyguglać nie jest zdaje się sprzeczne z 8 punktem regulaminu forum więc nie rozumiem czemu zostało to usunięte. Albo inaczej, rozumiem, ale powód jest dość żenujący

  2. #402

    Domyślnie

    Używa ktoś z Was radiówek POWERLUX FW-2 do odpalania EXów ?

    Ja mam taką sytuację : 2 x 580EXII bez problemu wyzwalają się gdy odbiornik podepnę po gorącej stopce do jednej z nich (MASTER) , a drugą ustawię w trybie SLAVE. LAmpy w trybie M.

    Natomiast jak lampy montuję do statywu z parasolką i przez uchwyt do parasolki mam zajetą stopę, łączę lampę (MASTER) kablem PC-PC z odbiornikiem radiowym. W tej konfirguracji gdy lampy są w trybie M nic nie błyska. Dopiero pomoga przełączenie lampy MASTER w tryb TTL , druga pozostaje w M - wtedy jest ok.

    O co biega, wie ktoś?
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  3. #403
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    tak to juz jest, master - slave dziala tylko przez stopke
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #404

    Domyślnie

    A to lipa, trzeba będzie dokupić odbiornik...

    Seba, a Ty jak sobie radzisz stosując 2 EXy w parasolce , a trzeci jako kontre np.
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  5. #405
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek_Gd Zobacz posta
    A to lipa, trzeba będzie dokupić odbiornik...

    Seba, a Ty jak sobie radzisz stosując 2 EXy w parasolce , a trzeci jako kontre np.
    ja mam pocketwizardy na kazda lampe
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  6. #406
    Dopiero zaczyna Awatar GTeam
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    ja mam pocketwizardy na kazda lampe
    A powiedz mi czy poza trybem M możesz wyzwolić te systemowe np. w strobbie ustawiając żądane wartości?
    Duża czarna puszka z napisem Canon + stałki + zuuumy + jakieś świeczki i inne gadżety/śmieci. Rozwijam listę sprzętu szybciej niż umiejętności...

    -------------

  7. #407
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GTeam Zobacz posta
    A powiedz mi czy poza trybem M możesz wyzwolić te systemowe np. w strobbie ustawiając żądane wartości?
    nie do konca rozumiem pytania, zadane wartosci mozna ustawic tylko w trybie M

    ja i tak robie najczesciej w ETTL, bawie sie tylko kompensacja blysku w body wedlug potrzeby, czasami pozyczam czwarta lampa i zakladam na pocketwizarda, ktory jest na body i mam pelne sterowanie lamp bez podchodzenia do kazdej,

    czekam juz dlugo i cierpliwie na sterownik ZoneController od PW, ktory da mozliwosc pelnej koktroli kazdej grupy lamp
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  8. #408
    Dopiero zaczyna Awatar GTeam
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    nie do konca rozumiem pytania, zadane wartosci mozna ustawic tylko w trybie M
    Chodziło mi o to czy Plus II odpali mi np. 580 II w trybie strobb. gdzie na pleckach lampy ustawie sobie Hz i inne.

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    ja i tak robie najczesciej w ETTL, bawie sie tylko kompensacja blysku w body

    czekam juz dlugo i cierpliwie na sterownik ZoneController od PW, ktory da mozliwosc pelnej koktroli kazdej grupy lamp
    No tak, jak się ma najnowsze zabawki z TTLem to można, Plus II nie przenoszą.
    Czas na zmiany? Warto?
    Duża czarna puszka z napisem Canon + stałki + zuuumy + jakieś świeczki i inne gadżety/śmieci. Rozwijam listę sprzętu szybciej niż umiejętności...

    -------------

  9. #409
    inferno_20d
    Guest

    Domyślnie

    witam, ja mam takie pytanie troszkę poza tematem, jestem tu nowa i mam nadzieję, że nie zrobię czegoś "nie tak" W każdym razie od bardzo niedawna zaczęłam zajmować się fotografowaniem z lampą. Kupiłam 430 ex II, mam 20d i ostatnio gdzieś przeczytałam, że nie ma możliwości, żeby mój aparat współpracował z lampą bezprzewodowo. Czytałam o tych nadajnikach czy tam transmiterach, czy one nie mogą działać z 20stką?

  10. #410
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Mogą. Będą. Wystarczy tylko kupić i używać

Strona 41 z 175 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •