Strona 171 z 175 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 701 do 1 710 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1701
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie

    Nie wystarczy, bo istotą kadru jest to aby bezpośrednio po błyśnięciu zamknęła się migawka.
    Chcę sfotografować obiekt w ruchu, który ma swoje światła, jak wyzwolę błysk ręcznie, czy też zrobię na pierwszą kurtynę to będę miał obiekt, a potem tylko jego światła rozmyte "do przodu" , a ma być tak, że mam najpierw rozciągnięte światła obiektu, potem błysk i od razu zamkniętą migawkę.
    Obiekt jest trochę oddalony, nie mogę podejść bliżej, a jedna lampa to za mało.
    W sumie to zaskoczył mnie wczoraj ten problem w terenie i myślę nad rozwiązaniem, a w ogóle to zastanawia mnie skąd taki problem ma Canon w takiej sytuacji (sterowania bezprzewodowego); początkowo myślałem, że to tylko problem 430-tki, ale kazało się, że 600-tka (a więc topowa lampa),ma to samo ograniczenie.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zostaje zamiana lamp na YN, tam chyba jest druga kurtyna ale w manualu. Ale sprawdź przed zakupem .
    Z tego co widzę instrukcje YN milczą na ten temat (czy się da bezprzewodowo na drugą kurtynę)

  2. #1702
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Chcę zrobić zdjęcie w trybie B i odpaleniem lampy bezprzewodowej na drugą kurtynę.
    Mam R i 2 x Canon Speedlite 430EX III RT. Jedna jest na body jako master, druga w ręce jako slave.
    Zgodnie z instrukcją do lamp nie da się tego zrobić w trybie bezprzewodowym (w sensie odpalić na drugą kurtynę).
    Czytałem w instrukcji Canon Speedlite 600EX-RT, że też się nie da.

    Można znacie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem, a może po prostu to jest technicznie niewykonalne?
    U mnie YN E3-RT w trybie M i z ustawioną synchronizacją na drugą kurtynę wyzwala 430EX III RT jak trzeba - po puszczeniu spustu na koniec naświetlania.
    Body R, tryb B.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #1703
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    U mnie YN E3-RT w trybie M i z ustawioną synchronizacją na drugą kurtynę wyzwala 430EX III RT jak trzeba - po puszczeniu spustu na koniec naświetlania.
    Body R, tryb B.
    Wszystko się ustawia z poziomu tego sterownika jak rozumiem? W lampie dajesz tylko slave?

  4. #1704
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Wszystko się ustawia z poziomu tego sterownika jak rozumiem? W lampie dajesz tylko slave?
    Tryb M i synchronizację na drugą lamelkę ustawiam na sterowniku. Lampa na slave.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #1705
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Tryb M i synchronizację na drugą lamelkę ustawiam na sterowniku. Lampa na slave.
    Ok. Super, właśnie o to mi chodziło.
    A teraz pytanie uzupełniające, czy któraś lampa YN też by to potrafiła? Pytam bo może lepiej byłoby dokupić lampę niż sam sterownik.
    Do mojego projektu im więcej światła tym lepiej.

  6. #1706
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Jest tak jak piszesz.
    Po zapięciu lampy do sanek nie jest dostępna synchronizacja na drugą lamelkę ani w lampie ani w body.
    A jak miałem sterownik na sankach to w trybie M lampy, synchronizacja na drugą lamelkę była też dostępna w menu body.

    Niestety nie mam lampy YN żeby sprawdzić z lampą.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #1707
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wystarczy, bo istotą kadru jest to aby bezpośrednio po błyśnięciu zamknęła się migawka.
    Chcę sfotografować obiekt w ruchu, który ma swoje światła, jak wyzwolę błysk ręcznie, czy też zrobię na pierwszą kurtynę to będę miał obiekt, a potem tylko jego światła rozmyte "do przodu" , a ma być tak, że mam najpierw rozciągnięte światła obiektu, potem błysk i od razu zamkniętą migawkę.
    Obiekt jest trochę oddalony, nie mogę podejść bliżej, a jedna lampa to za mało.
    W sumie to zaskoczył mnie wczoraj ten problem w terenie i myślę nad rozwiązaniem, a w ogóle to zastanawia mnie skąd taki problem ma Canon w takiej sytuacji (sterowania bezprzewodowego); początkowo myślałem, że to tylko problem 430-tki, ale kazało się, że 600-tka (a więc topowa lampa),ma to samo ograniczenie.



    Z tego co widzę instrukcje YN milczą na ten temat (czy się da bezprzewodowo na drugą kurtynę)
    Milczą ale moża ze sterownika ustawiać drugą kurtynę, chyba tylko w M.

  8. #1708
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Milczą ale moża ze sterownika ustawiać drugą kurtynę, chyba tylko w M.
    Tak, to już wyjaśnione

  9. #1709
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Tak, wiem, ale ja chcę mieć na drugą kurtynę i to jest najważniejsze zagadnienie dla mnie (jak wyzwolić bezprzewodowo na drugą kurtynę), aby aparat jednocześnie zamknął migawkę.
    lampy mozna wyzwolic recznie tuz przed zamknieciem migawki.

    jesli to jest B , czyli czasy najprawdopodobniej co najmniej sekundowe , to nie jest problemem uzykanie naswietlenia jak na druga kurtyne automatycznie.

  10. #1710
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 670

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    lampy mozna wyzwolic recznie tuz przed zamknieciem migawki.

    jesli to jest B , czyli czasy najprawdopodobniej co najmniej sekundowe , to nie jest problemem uzykanie naswietlenia jak na druga kurtyne automatycznie.

    W przypadku obiektu w ruchu jest to dla mnie problem by wyzwolić lampy ręcznie i jednocześnie zamknąć ręcznie migawkę.
    Nie jestem w stanie uzyskać takiej synchronizacji jak zrobi to automat, a nie mam też możliwości próbować w nieskończoność.
    Aby osiągnąć efekt na którym mi zależy precyzja musi być większa niż "ręczna"
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 15-09-2020 o 10:55

Strona 171 z 175 PierwszyPierwszy ... 71121161169170171172173 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •