Strona 170 z 175 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 691 do 1 700 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1691
    Dopiero zaczyna Awatar megatlen
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Góry Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Kupiłem dwie nowe lampy Yongnuo YN 686EX-RT HSS i sterownik Yongnuo YN-E3-RT II z którym za nic nie mogę ich połączyć po WiFi choć wg producenta mają współpracować. Nie pomagają poradniki z Youtube. Wszystko sparowałem po włączeniu WiFi: ID, kanał, ale nic nie pomaga.
    Canon EOS 5D Mark III z Canon Battery Grip BG-E11, Canon EF 17-40 mm f/4.0 L USM, Canon EF 24-70 f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM, CCCP MC Zenitar-K 16 mm f/2.8 Fish Eye,Canon Speedlite 580EX II, 2x Yongnuo YN 686EX-RT HSS

  2. #1692
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Tak to jest ustawione w Canonie, na lampach musi być slave.

  3. #1693
    Dopiero zaczyna Awatar megatlen
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Góry Świętokrzyskie
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    zdebik dzięki wielkie- pomogło . Obydwie lampy błyskają.
    Canon EOS 5D Mark III z Canon Battery Grip BG-E11, Canon EF 17-40 mm f/4.0 L USM, Canon EF 24-70 f/2.8 L II USM, Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM, CCCP MC Zenitar-K 16 mm f/2.8 Fish Eye,Canon Speedlite 580EX II, 2x Yongnuo YN 686EX-RT HSS

  4. #1694
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Super i powodzenia.

  5. #1695
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Chcę zrobić zdjęcie w trybie B i odpaleniem lampy bezprzewodowej na drugą kurtynę.
    Mam R i 2 x Canon Speedlite 430EX III RT. Jedna jest na body jako master, druga w ręce jako slave.
    Zgodnie z instrukcją do lamp nie da się tego zrobić w trybie bezprzewodowym (w sensie odpalić na drugą kurtynę).
    Czytałem w instrukcji Canon Speedlite 600EX-RT, że też się nie da.

    Można znacie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem, a może po prostu to jest technicznie niewykonalne?

  6. #1696
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Jesli B to zapewne czas jest dluzszy , a wowczas mozesz wyzwolic lampy recznie.

  7. #1697
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Jesli B to zapewne czas jest dluzszy , a wowczas mozesz wyzwolic lampy recznie.
    Tak, wiem, ale ja chcę mieć na drugą kurtynę i to jest najważniejsze zagadnienie dla mnie (jak wyzwolić bezprzewodowo na drugą kurtynę), aby aparat jednocześnie zamknął migawkę.

  8. #1698
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Zostaje zamiana lamp na YN, tam chyba jest druga kurtyna ale w manualu. Ale sprawdź przed zakupem .

  9. #1699
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 666

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Lampy C były oczywiście w manualu, bo błysk musi być na full. Problem jest tylko przy bezprzewodowym wyzwalaniu.
    Chyba, że macie pomysł jak podłączyć dwie lampy na jednym kablu ale chyba się też nie da... nie kojarzę by były jakieś rozgałęźniki, aby do jeden stopki podłączyć jednocześnie dwie lampy.

  10. #1700
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Były kiedyś w czasach analogów takie stopki z wyprowadzeniem kablem do drugiej lampy. Nakładało się to na gorącą stopkę, na to dopiero pierwszą lampę i kablem podłączało drugą. Miałem nawet chyba coś takiego. Teraz tego niestety nie widzę. Miało to wyłącznie styk do wyzwalania bez sterowania.

    Z drugiej strony - czy nie wystarczy ci wyzwalanie w manualu na pierwszy błysk (S1) w YN (dawniej zwane bodaj "na fotocelę") ?

Strona 170 z 175 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •