Strona 164 z 175 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 631 do 1 640 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1631
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    wyczyść styki spirytusem

  2. #1632

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez michal.s Zobacz posta
    Cześć!

    Używa ktoś odbiornika YONGNUO YN-E3-RX?
    Chce jako nadajnika używać lampy Canona 600EX-RT, a do odbiornika podpiąć inne posiadane lampy np. Canon 430EX. Lampa na wyzwalaczu często służy mi jako światło wypełniające/kontrujące z kolorową folią ustawiona w manual.
    Do tej pory używałem starych wyzwalaczy Yongnuo RF-602, na body miałem założoną 600EX, kabelkiem PC do body podpięty był dodatkowo nadajnik RF-602 i wyzwalał tą kontrującą lampę. Zmieniłem body na 6D, ono nie ma gniazda PC, a że nadajnik na kabelku też najwygodniejszy nie był, to chce się pozbyć całego tego ustrojstwa i używać nadajnika radiowego z 600EX-RT.

    Ktoś ma z tym doświadczenie?

    I jak udało Ci się to połączyć w taki sposób. U mnie nie działa to prawidłowo. Canon 600ex rt zmienia parametry odbiornika yne3-rx jednak siła błysku się nie zmienia w lampie canon 430 ex. Ogarnął ktoś to. Jak rozwiązać ten problem??

  3. #1633
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez szybki-pl Zobacz posta
    Canon 600ex rt zmienia parametry odbiornika yne3-rx jednak siła błysku się nie zmienia w lampie canon 430 ex. Ogarnął ktoś to. Jak rozwiązać ten problem??

    Jeśli to faktycznie 430ex, to zmienić lampę na 430 ex II.
    Jak założysz tą 430ex na stopkę, czy możesz zmieniać jej ustawienia z menu? Odbiornik działa na takiej samej zasadzie jak sterowanie z menu w aparacie, komunikuje się przez stopkę z lampą, a jeśli lampa "nie słucha" (bo konstrukcyjnie nie może), to nie zmieni ustawień.

  4. #1634
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Potrzebuję porady:

    Mam: Canon 6d + YN-600EX-RT + Canon 430EXII

    Jak to zestawić by działał bezprzewodowo E-TTL ?
    Canon 6d nie ma żadnego sterowania bezprzewodowego, więc trzeba wyzwalacz. Najprościej byłoby dokupić transmiter yn-e3-rt i jeszcze jedną lampę YN-600EX-RT zamiast tego canona 430, ale to koszt powyżej 1000zł

    Potrzebuję by obie lampy działały i były sterowane z jednego miejsca - czyli tam gdzie stoję, trzymam aparat i np lewa lampa świeciła mocniej niż prawa itp

    Od razu napiszę, ze miałem ochotę na https://fripers.pl/p/wyzwalacz-radio...2cii-do-canon/ ale w opisie lampy YN-600EX-RT jest napisane, że nie działa z "Lampa nie współpracuje z wyzwalaczami RF-603 i YN-622." A może nie działa z 622 a z 622II już działa? - tak jest znów opisane w opisie tego 622II

    Co zrobić, jakieś inne rozsądne opcje do 6D. Nawet jak dokupię jeszcze jedną YN-600EX-rt to canon 430exII założona na aparat nie będzie tym sterowała bo nie ma trybu master tylko slave(dobrze myślę?).
    A, zapomniałem - to ma być ministudio w terenie czyli dwie lampy reporterskie na parasolkach, a nie jedna na aparacie i steruje drugą

    (Wcześniej miałem 60d i tam wbudowana lampa była sterownikiem wszystkiego)

    Dzięki z góry za podpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez biodar ; 26-12-2016 o 18:37

  5. #1635
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Sprawdź YN-E3-RT + YN-E3-RX

  6. #1636
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez biodar Zobacz posta
    Potrzebuję porady:

    Mam: Canon 6d + YN-600EX-RT + Canon 430EXII

    Jak to zestawić by działał bezprzewodowo E-TTL ?
    Canon 6d nie ma żadnego sterowania bezprzewodowego, więc trzeba wyzwalacz. Najprościej byłoby dokupić transmiter yn-e3-rt i jeszcze jedną lampę YN-600EX-RT zamiast tego canona 430, ale to koszt powyżej 1000zł

    Potrzebuję by obie lampy działały i były sterowane z jednego miejsca - czyli tam gdzie stoję, trzymam aparat i np lewa lampa świeciła mocniej niż prawa itp

    Od razu napiszę, ze miałem ochotę na https://fripers.pl/p/wyzwalacz-radio...2cii-do-canon/ ale w opisie lampy YN-600EX-RT jest napisane, że nie działa z "Lampa nie współpracuje z wyzwalaczami RF-603 i YN-622." A może nie działa z 622 a z 622II już działa? - tak jest znów opisane w opisie tego 622II

    Co zrobić, jakieś inne rozsądne opcje do 6D. Nawet jak dokupię jeszcze jedną YN-600EX-rt to canon 430exII założona na aparat nie będzie tym sterowała bo nie ma trybu master tylko slave(dobrze myślę?).
    A, zapomniałem - to ma być ministudio w terenie czyli dwie lampy reporterskie na parasolkach, a nie jedna na aparacie i steruje drugą

    (Wcześniej miałem 60d i tam wbudowana lampa była sterownikiem wszystkiego)

    Dzięki z góry za podpowiedzi
    Z YN 622 wszystko działa bez łaski. Ten wyzwalacz przenosi gorącą stopkę i wszystko co działa na korpusie musi też działać na wyzwalaczach YN-622.
    Ta cytowana przez Ciebie uwaga to jakieś durne tłumaczenie tekstu na język polski, powinnio być że: YN 600EX-rt nie ma wbudowanego odbiornika systemu YN-622 i tyle. Ale jeżeli taki odbiornik dołączysz do tej lampy to już go będzie miała i będzie działać.
    Potrzebujesz jeden YN-622TX oraz dwa YN-622.
    Lepszą jednak opcją jest jeden YN-622TX oraz lampy YN 685 które mają wbudowane już odbiorniki.

  7. #1637
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    O, dzięki za szybkie info. Czyli YN 622 bez względu na wersję powinien sobie poradzić, podobnie jak YN E3 rt z dodatkowym odbiornikiem w kwestii przenoszenia sygnału z aparatu.

    Doprecyzuję jeszcze pytanie: Czy oba rozwiązania pozwolą na niezależne sterowanie obiema lampami z poziomu tego nasadzanego na aparat nadajnika - czyli np -1EV do TTL na stojącej po lewej stronie lampie Canona 430 EXII oraz np +1EV do TTL na stojącej po prawej stronie lampie YN 600 EX RT. Czy może tylko przenoszą to co ustawił aparat - a więc jedne ustawienia dla wszystkich i trzeba bezpośrednio na każdej lampie ustawić sobie te +1 a na drugiej -1 do ttl

  8. #1638
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez Nozanu Zobacz posta
    Potrzebujesz jeden YN-622TX oraz dwa YN-622.
    Lepszą jednak opcją jest jeden YN-622TX oraz lampy YN 685 które mają wbudowane już odbiorniki.
    Jeśli ktoś już ma lampę z wbudowanym odbiornikiem radiowym jednego systemu to polecanie zakupu dwóch kolejnych lamp i sterownika w drugim systemie nie jest (moim zdaniem) najszczęśliwszym pomysłem.

  9. #1639
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    445

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    Cytat Zamieszczone przez biodar Zobacz posta
    O, dzięki za szybkie info. Czyli YN 622 bez względu na wersję powinien sobie poradzić, podobnie jak YN E3 rt z dodatkowym odbiornikiem w kwestii przenoszenia sygnału z aparatu.

    Doprecyzuję jeszcze pytanie: Czy oba rozwiązania pozwolą na niezależne sterowanie obiema lampami z poziomu tego nasadzanego na aparat nadajnika - czyli np -1EV do TTL na stojącej po lewej stronie lampie Canona 430 EXII oraz np +1EV do TTL na stojącej po prawej stronie lampie YN 600 EX RT. Czy może tylko przenoszą to co ustawił aparat - a więc jedne ustawienia dla wszystkich i trzeba bezpośrednio na każdej lampie ustawić sobie te +1 a na drugiej -1 do ttl
    odpowiedź-Tak w zakresie +/-3EV.
    YN-622tx umożliwia oddzielne sterowanie każdą z trzech grup i regulacje z poziomu swojego wyświetlacza: korekty EV, zuma lampy oraz trybu pracy(TTL,HSS,Manual,SS,OF) . Można też mieszać systemy pracy poszczególnych grup np.: jedna grupa to TTL druga w manualu a trzecia SS dla lampy studyjnej.
    Ustawiając wszystko w TTL, wygodniej jest użyć przeznaczonej do tego opcji sterowania proporcjami grup.

  10. #1640
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

    I takie konkretne odpowiedzi lubię

    Dzięki serdeczne.

Strona 164 z 175 PierwszyPierwszy ... 64114154162163164165166174 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •