Strona 12 z 175 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    ooo dzięki za cenną uwagę - będzie przydatna.
    tzn. nie jest wyzwalana tym dużym pinem tylko przez E-TTL ? ma się rozumieć...
    Tak, duży pin wydaje się być sprzężony z pierwszą kurtyną migawki. Jak ta nie jest używana (silent mode) to i wyzwalania ni mo
    Przy ETTL nie ma problemu. Lampion błyska (oczywiście ograniczenie do 1/250 wtedy działa).
    .

  2. #112
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    Tak, duży pin wydaje się być sprzężony z pierwszą kurtyną migawki. Jak ta nie jest używana (silent mode) to i wyzwalania ni mo
    Przy ETTL nie ma problemu. Lampion błyska (oczywiście ograniczenie do 1/250 wtedy działa).
    To ja jeszcze postaram się coś wymajstrować i zobaczyć po jakim czasie jest błysk. Ciekawi mnie po ilu faktycznie następuje w przypadku E-TTL i wyzwolenia z migawki. Bo tak jak wspominałem różnica pomiędzy wysłaniem komendy błysku po E-TTL, a zwarciem pinu do masy to ok. 4ms (cholernie duża).

  3. #113
    Zablokowany
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    45
    Posty
    21

    Domyślnie

    hej, mam pytanko, bo wlasnie wrocilem ze sklepu troszke skołowany.
    Chcialem kupic lampe do mojego EOS 50D
    430 speedlite albo 580 speedlite ale.... koles w sklepie powiedzial mi ze te lampy nie wspolpracuja z wbudowana lampa w aparacie.
    Mam zatem pytanie czy Eos 50D a konkretnie wbudowana lampa blyskowa wyzwoli jedna z tych dwoch lamp ( 430, lub 580) ??? tak jak jest to w przypadku lamp i aparatow Sony ??
    bardzo prosze o porade bo zalezy mi na dobrej lampie i na takim walsnie efekcie pracy lampy speedlite i wbudowanej w aparat. Prosze o porade i z gory dzieki.

  4. #114
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Ale dlaczego ponownie się pytasz o to, co już w tym wątku zostało napisane i odpowiedziane?
    .

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sadi31 Zobacz posta
    ...czy Eos 50D a konkretnie wbudowana lampa blyskowa wyzwoli jedna z tych dwoch lamp ( 430, lub 580)...
    Nie, nie wyzwoli. Do wyzwolenia zewnętrznej lampy niezbędna jest lampa (lub ST-E2) pracująca w trybie Master.
    EOS + Speedlite

  6. #116
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez axk Zobacz posta
    Nie, nie wyzwoli. Do wyzwolenia zewnętrznej lampy niezbędna jest lampa (lub ST-E2) pracująca w trybie Master.
    Czyli od 11 postu nic się nie zmieniło Stagnacja w obozie Canona
    .

  7. #117
    Coś już napisał Awatar steku
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    57
    Posty
    76

    Domyślnie

    Jeśli przy odbiorniku Phottix Strato po pierwszym błysku "zawieszają" Wam się lampy Canona, to być może rozwiązanie (polegające na wlutowaniu 1 diody za 1 zł) znajdziecie tutaj:

    http://canon-board.info/showpost.php...1&postcount=53
    Piotr

  8. #118
    Dopiero zaczyna Awatar paproszek_na_kredensie
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    3m
    Posty
    32

    Domyślnie

    No i pięknie. Ciekawe czy z allegrową fotocelą za 30 zł też zda egzamin ta dioda, bo efekt jest póki co dokładnie taki jak piszesz - zwis po pierwszym błysku.

  9. #119
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    310

    Domyślnie

    Czy Nissin 350T powinien działać ze zwyczajną fotocelą bez złącza PC? Kupiłem ją, aby wyzwalać go błyskiem 430EX II połączonej z puszką off-shoe cord, ale coś nie chce działać.
    Sony NEX-5 + Voigtländer Nokton 35mm f/1.4

  10. #120
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Zamieć
    Wiek
    48
    Posty
    382

    Domyślnie

    A czy nie jest tak, że Twoja lampka zostaje wyzwolona ale przez przedbłysk pomiarowy o chwilę wcześniej niż błysk właśiwy i widzisz efekt braku błysku z jej strony. ?
    Moja propozycja: kupić chińską radiówkę ale bezpośrednio w Chinach.
    Ostatnio edytowane przez donald7000 ; 02-09-2009 o 06:32

Strona 12 z 175 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •