Strona 125 z 175 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 241 do 1 250 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1241

    Domyślnie

    Witam.

    Zastanawiam się nad YONGNUO RF-603 a RF-602. Ktoś ma i wie czym się różnią te modele poza tym, że nowsza wersja to za równo nadajnik jak i odbiornik? Proszę o wypowiedź posiadaczy ,,janków". Czy warto do 200zł? Szukałem trochę na forum ale nie widziałem konkretów...

    Pozdrawiam

  2. #1242

    Domyślnie

    ale king również obsługuje hss i ttl. nie tylko knight. Chciałem zwrócić tylko uwagę na zasadność zakupu drogich nadajników obsługujących hss. Jeśli nastawiasz się na studio to na szybszych czasach wyzwolisz lampy fotocelą. W plenerze o fotoceli możesz praktycznie zapomnieć. Jeśli nie masz lamp obsługujących hss a chcesz szybkich czasów w plenerze to nie ładuj się w koszty. Ja wiem, że gdy podepnę kinga pod YN 560, ustawie czas na 1/1000s to i tak się nie uda prawidłowo błysnąć.

    Specyfika YN RF-603 i 602 wygląda bardzo podobnie - nie licząć funkcji nadajnik/odbiornik - może ktoś zna więcej szczegółów, to pomoże.
    Przy zakupie rozważałem również np Pixel Rook, który wyzwala do 1/320 s, obsługuje TTL i posiada funkcję grupowania lamp ale głównie ze względu na współprace z kingiem wybrałem opasa.

  3. #1243
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jakub.photo Zobacz posta
    Witam.

    Zastanawiam się nad YONGNUO RF-603 a RF-602. Ktoś ma i wie czym się różnią te modele poza tym, że nowsza wersja to za równo nadajnik jak i odbiornik? Proszę o wypowiedź posiadaczy ,,janków". Czy warto do 200zł? Szukałem trochę na forum ale nie widziałem konkretów...

    Pozdrawiam
    W tej cenie nie maja konkurencji

    603 - brak podzialu na nadajnik/odbiornik - wiec jest to bardziej elastyczny zestaw, wygodniejsze zasilanie (AAA), slabe wyposazenie (akcesoria)
    602 - podzial na nadajnik/odbiornik, bogate dodatkowe wyposazenie (kabelki)

    W obu niestety brak sruby kontrujacej na stopce do aparatu...

  4. #1244
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    ciekawostka - co prawda nie bezprzewodowa ale...

    fotocela - nie wiem czy wiecie ale wyzwolić lampę przez fotocelę można w ciemnym pomieszczeniu np światłem płomienia zapalniczki

    pomysł - mając systemową dlaczego nie wyzwolić HSS np światłowodem który kosztuje grosze i jest łatwo dostępny ? warunek - zaciemnienie fotoceli jakąś osłonką i podanie jej światła tylko przez światłowód

    w wolnej chwili zrobię eksperyment z przewodem od sprzętu audio (najdłuzszy mam chyba 2 metrowy), jak wyzwoli studyjną to kupię ze 20m zwykłego światłowodu i zrobię kolejny test

    zakładam że światło w światłowodzie porusza się z taką samą lub podobną V co w wolnej przestrzeni - być może błędnie - tego po prostu nie wiem :/

    gdyby wyzwalanie systemową 580exII studyjnych światłowodem działało ...to prawdę
    mówiąc do moich zastosowań wyzwalacze bezprzewodowe okazałyby się zbędne
    Ostatnio edytowane przez Em Es ; 24-02-2012 o 21:35

  5. #1245
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    ....
    pomysł - mając systemową dlaczego nie wyzwolić HSS np światłowodem który kosztuje grosze i jest łatwo dostępny ?
    ....
    gdyby wyzwalanie systemową 580exII studyjnych światłowodem działało....
    A która lampa studyjna jest w stanie błyskać HSS?

    Tak zwany HSS w studyjnych polega na rozpoczęciu błysku tuż przed otwarciem migawki, tak żeby lampa weszła na pełną moc tuż przed otwarciem migawki. Błysk jest wystarczająco długi, żeby oświetlić cały kadr w trakcie przemieszczania się szczeliny migawki przez kadr. Oczywiście z tego powodu światła padającego na pojedynczy punkt kadru jest sporo mniej. HSS w systemówce to seria błysków wyzwalanych wraz z przemieszczaniem się szczeliny. Dwa różne sposoby działania.

    W przypadku tzw HSS w studyjnych decydujące jest żeby shutter lag i czas rozpalania palnika były zgodne. W Pocket Wizardach jest regulacja pozwalająca na "ręczny" dobór tych parametrów.

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  6. #1246
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    ok ok wiem że tylko część błysku zostałaby zarejestrowana
    ja tylko sobie teoretyzuję amatorsko nie działa = kupuję wyzwalacze i tyle

    co nie znaczy że nie sprawdzę z ciekawości

  7. #1247
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    ciekawostka - co prawda nie bezprzewodowa ale...

    fotocela - nie wiem czy wiecie ale wyzwolić lampę przez fotocelę można w ciemnym pomieszczeniu np światłem płomienia zapalniczki
    Ale tylko te kiepskie fotocele

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    pomysł - mając systemową dlaczego nie wyzwolić HSS np światłowodem który kosztuje grosze i jest łatwo dostępny ? warunek - zaciemnienie fotoceli jakąś osłonką i podanie jej światła tylko przez światłowód
    No ale czemu ma nie zadzialac? Pod warunkiem, ze dostanie odpowiednia ilosc swiatla o ostrym natarciu, to zawsze zadziala

    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    zakładam że światło w światłowodzie porusza się z taką samą lub podobną V co w wolnej przestrzeni - być może błędnie - tego po prostu nie wiem :/
    Porusza sie wolniej, ale bez przesady... Przeciez na tym sie robi komunikacje miedzykontynentalna...


    Cytat Zamieszczone przez Em Es Zobacz posta
    gdyby wyzwalanie systemową 580exII studyjnych światłowodem działało ...to prawdę
    mówiąc do moich zastosowań wyzwalacze bezprzewodowe okazałyby się zbędne
    Wyzwalacze radiowe kupuje sie dla wygody i bezpieczenstwa, zeby nie zaczepic o przewod i zeby przez to lampa nie spadla :P

  8. #1248
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    czyli Quantuum ma kiepskie bo zapalniczka wyzwala - w sumie nic dziwnego w nudżetowej lampie

  9. #1249
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2009
    Miasto
    Krakówek
    Posty
    352

    Domyślnie

    Sa zalety i wady taniosci Q.
    Wady: dlugi czas blysku, ktory nie zamraza dobrze ruchu (t0.1 na poziomie 1/200 sekundy),
    Zalety: dlugi czas blysku, ktory pozwala korzystac z tricku z HSS :P

  10. #1250
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    ja nie robię niczego w ruchu - czyli zalety dla mnie

Strona 125 z 175 PierwszyPierwszy ... 2575115123124125126127135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •