Strona 124 z 175 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 231 do 1 240 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1231
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    PW to bagatela 3,2k

    2 opcja Pixel Knight (na forum ktoś wyzwalał studyjne w hss i działało - nie mogę znaleźć teraz tego posta)

    3 opcja to filtr ND i yongnuo RF-602

  2. #1232
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    rozumiem czasy krótsze od 1/200
    wiosną dokupuję kolejną studyjną i wiosną chcę się bawić głównie w plenerze

    a bardziej budżetowy wariant czyli Pixel King ?

    edit :
    http://allegro.pl/filtr-szary-regulo...155166130.html

    popróbuję też i z filtrem regulowanym
    Ostatnio edytowane przez Em Es ; 23-02-2012 o 14:51

  3. #1233
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Pixel king jest następcą Pixel Knight więc teoretycznie wszystko powinno działać. Ale ręki nie dam sobie uciąć...

  4. #1234
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    PW to bagatela 3,2k....
    Nie było pytania o cenę tylko co kupić. :-)

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  5. #1235
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    Pocket Wizard odpada - raczej budżet pozwala na Pixel King

    czy Pixel Kingami odpalę 580exII na aparacie + 2 studyjne ?
    co muszę kupić, jakieś dodatki, kostki itp ?

  6. #1236
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Nie, tak nie odpalisz. Musisz mieć 3 odbiorniki i 1 nadajnik. Stopka w nadajniku służy do podłączenia czegoś w rodzaju PW AC3 (nie wiadomo czy w ogóle to urządzenie już powstało).

    Co do reszty akcesoriów to w zasadzie nic więcej nie potrzebujesz. wg aukcji http://allegro.pl/wyzwalacz-radiowy-...085343598.html wszystko co potrzebne masz w zestawie - szczególnie chodzi o kabel pc mini jack zarówno 3,5mm jak i 6,35mm).

    Swoją drogą to w tej aukcji napisane jest również, że synchronizują lampy studyjne do 1/8000s więc jak coś to będzie podstawa do zwrotu.

    Można by się zastanowić jeszcze nad 2 odbiornikami z czego do jednego podpięta była lampa na stopce jak i studyjna przez gniazdo pc. Ciekawe czy by tak zadziałało :-)

  7. #1237
    Zablokowany
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    EL PL
    Posty
    394

    Domyślnie

    w zasadzie do studyjnych wystarczyłby mi chyba jeden odbiornik (2 studyjne mogę mieć spięte przewodem synchro - nie przeszkadza mi to) a drugi odbiornik do systemowej

    ma ktoś doświadczenia z taką konfiguracją ?

  8. #1238

    Domyślnie

    Mam zestaw PixelKing (nadajnik + odbiornik) + PixelOpas. Gadają ze sobą bez problemu a opas kosztuje grosze w porównaniu z kingiem.

    580exII steruje z body i jak trzeba to używam sobie tego HSS przez kinga. Ale żeby sterować lampami z body i używać HSS musisz mieć lampy systemowe mające HSS. Podobnie z TTL. Na dzień dzisiejszy kupiłbym tylko pixel opasa - mam tylko jedną lampę systemową, która obsługuje hss i ttl zatem nie wykorzystuje w pełni mozliwości kinga.
    Pixel opas to dobry sprzęt, mający kilka przydatnych funkcji no i wygląda profesjonalnie Oprócz grupowania lamp i współpracy z kingiem oferuje czas wyzwalania 1/320 s.

    Mając podpiętą lampę 580exII pod kinga jako lampę master możesz wyzwolić z krótszym czasem lampy studyjne, poprzez wbudowaną fotocelę. Wyzwalałem tak jakieś quantuumy i elinki. Działało też z YN 560 na fotoceli - ale nie były to jakieś ultra szybkie czasy Tak czy inaczej - da się. Może spróbuje to jakoś przetestować...

    580tki w kinga nie wpinałem - chodzi mi o te sanki w nadajniku, ale mogę spróbować - może zadziała. Jeżeli nie zadziała to ewentualnie można jeszcze:
    a) podłączyć lampę dołączonym kablem pc na brackecie
    b) podłączyć lampę na brakecie pod odbiornik (opas lub king)
    c) wpiąć lampę w sanki nadajnika zalepiając styki taśmą i podpiąć kablem pc - żeby jakiegoś zwarcia nie było prze stopkę
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

    W tym setupie oprócz świecącego ciągle ringa lampy wyzwalane były tak:
    Nadajnik: pixel king
    Lewa tył: elinchroom + snoot + grid = pixel king
    Prawa tył: quantum + dish + grid = pixel opas
    tło: sabina z fioletowym filtrem na fotocelę
    1/160 s, f/4, iso 320

    w takiej konfiguracji działa, na krótszym czasie nie mam
    Ostatnio edytowane przez lukasz.sulecki ; 23-02-2012 o 23:47 Powód: Automerged Doublepost

  9. #1239
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie

    Trochę nie na temat bo opas nie przenosi hss na czym koledze Em Es zależy.

    Co do uzyskania krótkich czasów przez fotocelę to można, aczkolwiek w plenerze po prostu nie sprawdzi się. Jedynie można połączyć kablem Kinga i lampę. Ewentualnie 2 lampy przez rozgałęźnik pc - w sumie teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie aby taki zestaw zastosować. Ba jak by się uparł to wszystkie lampy można podłączyć do jednego odbiornika. Co prawda na przeszkodzie może stać zwiększona rezystencja długiego kabla co przy bardzo krótkich czasach może mieć kolosalne znaczenie.

    Mimo wszystko jestem zdania, że nie po to człowiek kupuje RADIOWE wyzwalacze żeby się później pier**** z kablami. 250 zł to nie majątek a na pewno mniej niż nowe uzębienie Twojej modelki.

    Em Es kup po prostu na początek 1 odbiornik i jeden nadajnik. Jak połączysz (rozgałęźnikiem czy czymś innym) i zadziała to ok. A jak nie to dokupisz drugi i tyle. W tej cenie i tak nie znajdziesz nic co przenosi hss (oprócz knighta). No chyba ze rozważasz zestaw z filtrem i rf 602.

  10. #1240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.majcher Zobacz posta
    (...) opcja Pixel Knight (na forum ktoś wyzwalał studyjne w hss i działało - nie mogę znaleźć teraz tego posta
    ja to robiłem (z Pixel Kingiem) więc przytaczam

    http://www.canon-board.info/showthre...52#post1036052
    http://www.eclipse.com.pl/ftp/canon/_MG_4184.jpg
    5D markII | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Sekonic 358 | Pixel King i reszta chińszczyzny

Strona 124 z 175 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134174 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •