Strona 11 z 175 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Nie wiem jak w 5dmkII, ale w 40D w trybie LV migawka działa mechanicznie gdy silent mode jest wyłączony.
    .

  2. #102
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Nie ma prawa tego typu urządzenia biorą sygnał z pinu wyzwalania do starych lamp - a to się nie zmienia...

    Normalnie przy współpracy po E-TTL leci jeszcze przed (ok 4ms) zwarciem tego pinu do masy komenda pre-flash i następnie błysku po E-TTL jednak nie ma to związku z LV...

    ---

    A dla nie bojących się lutownicy (podawałem ten link w innym wątku):
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1346950.html

    ciekawe i tanie rozwiązanie...

  3. #103
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    Nie ma prawa tego typu urządzenia biorą sygnał z pinu wyzwalania do starych lamp - a to się nie zmienia...
    Ale problemem, jaki się pojawia przy krótkich czasach migawki nie jest TTL, ETTL itd. Chodzi o to, że do pewnego czasu migawka otwiera się całkowicie a poniżej kadr jest naświetlany przy pomocy przesuwającej się szczeliny. Jak błyśniesz wtedy lampą to Ci naświetli... szczelinę. Podczas LV migawka nie powinna brać udziału w procesie naświetlania matrycy, przynajmniej teoretycznie. Wtedy nie ma problemu z niepełnym oświetleniem matrycy. Z tego co zaobserwowałem w 40D, to podczas LV z silent mode off, migawka jest zamykana przy wciśnięciu spustu, zdjęcie jest robione w sposób konwencjonalny, następnie migawka jest otwierana w celu kontynuacji LV. Podczas używania trybów silent, start naświetlania wydaje się być rozpoczęty elektronicznie (jeszcze w trybie LV), natomiast zakończenie jest wykonane zamknięciem migawki. W trybie 1 otwiera się ona do kontynuacji LV po zdjęciu automatycznie, w 2 podczas zwolnienia spustu.
    .

  4. #104
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    a to chyba że o to chodzi - bo czas przez jaki naświetlana jest matryca (od chwili wyzwolenia lampy) powinien być identyczny w obu przypadkach

  5. #105
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    a to chyba że o to chodzi - bo czas przez jaki naświetlana jest matryca (od chwili wyzwolenia lampy) powinien być identyczny w obu przypadkach
    dokładnie - chodzi mi o to o czym pisze dr11 - wiadomo że błysk nie trwa tyle ile migawka jest otwarta tylko sporo krócej (gdzieś mi się obiło o uszy że 1/1000 czy 1/1500 sekundy chyba) ale w migawce szczelinowej jest tak że pierwsza kurtyna startuje (w momencie naciśnięcia spustu) a potem zależnie od czasu jaki jest nastawiony startuje kurtyna zamykająca - jeśli jest nastawiony długi czas to startuje później i dzięki temu każdy punkt na matrycy jest oświetlony dłużej.. a w LV migawka jest cały czas otwarta i na matrycę pada światło i w momencie naciśnięcia spustu migawka nie jest zamykana - aparat elektronicznie steruje czasem rejestracji - i stąd moje pytanie - ile uda się "wyciągnąć" - w nikonie d90 podobno 1/750..
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  6. #106
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    w nikonie d90 podobno 1/750..
    Nie czaje. jak sofotowo to powinna sie snchronizowac z kazdym czasem az do 1/8000....
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  7. #107
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trampek Zobacz posta
    Nie czaje. jak sofotowo to powinna sie snchronizowac z kazdym czasem az do 1/8000....
    Bo tutaj masz przy radiu pewne opóźnienie... jak body wyśle sygnał do lampy to przystawka musi go rozpoznać, następnie przesłać radiowo (zakodować itp.) i wyzwolić lampę.. Po drucie dzieje się to niemal natychmiast (opóźnienia bardzo małe - tak że ich się nie uwzględnia).

    A co do LV to chyba tylko na drodze eksperymentu uda się dojść.
    Z tego co widziałem na necie rozebranego chińczyka to robione są one na kościach (nadajniki i odbiorniki oraz układy kodowania i dekodowania) stosowane w alarmach samochodowych itp.

    Ich wada to stosunkowo duże opóźnienia, podany w linku wyżej układzik ma na pewno lepsze parametry czasowe autor podaje (345-417µs)...

    Są jeszcze fajne moduliki na których by szło zjechać jeszcze niżej z tym że na 2.4GHz - a tam ze względu na WiFi itp. to śmietnik w paśmie jakich mało. Więc mogło by to w niektórych miejscach pogorszyć działanie.

  8. #108
    Pełne uzależnienie Awatar trampek
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Rzeszow, Poland
    Wiek
    42
    Posty
    1 544

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tplewa Zobacz posta
    Bo tutaj masz przy radiu pewne opóźnienie... jak body wyśle sygnał do to przystawka musi go rozpoznać, następnie przesłać radiowo (zakodować itp.) i wyzwolić .. Po drucie dzieje się to niemal natychmiast (opóźnienia bardzo małe - tak że ich się nie uwzględnia).

    A co do LV to chyba tylko na drodze eksperymentu uda się dojść.
    Z tego co widziałem na rozebranego chińczyka to robione są one na kościach (nadajniki i odbiorniki oraz układy kodowania i dekodowania) stosowane w alarmach samochodowych itp.

    Ich wada to stosunkowo duże opóźnienia, podany w linku wyżej układzik ma na pewno lepsze parametry czasowe autor podaje (345-417µs)...

    Są jeszcze fajne moduliki na których by szło zjechać jeszcze niżej z tym że na 2.4GHz - a tam ze względu na WiFi itp. to śmietnik w paśmie jakich mało. Więc mogło by to w niektórych miejscach pogorszyć działanie.
    to juz czaje
    R5, R6, BGR10, RF1535, RF2870, RF50L, RF85L, RF70200 2.8, M1 Max

  9. #109
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    127.0.0.1
    Posty
    1 143

    Domyślnie

    Niestety, w trybach LV silent, czyli tam, gdzie migawka nie ma wpływu na początek naświetlania, lampa nie jest wyzwalana w ogóle Zakleiłem styki ETTL i sprawdziłem na 40D. Obawiam się, że w 5dmkII będzie podobnie...
    .

  10. #110
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Kamienna Góra/Wawa
    Wiek
    49
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dr11 Zobacz posta
    Niestety, w trybach LV silent, czyli tam, gdzie migawka nie ma wpływu na początek naświetlania, lampa nie jest wyzwalana w ogóle Zakleiłem styki ETTL i sprawdziłem na 40D. Obawiam się, że w 5dmkII będzie podobnie...
    ooo dzięki za cenną uwagę - będzie przydatna.
    tzn. nie jest wyzwalana tym dużym pinem tylko przez E-TTL ? ma się rozumieć...

Strona 11 z 175 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •