Strona 101 z 175 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1745

Wątek: Bezprzewodowe wyzwalanie lamp

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaqq Zobacz posta
    a ja mam pytanie z innej beczki:
    czy posiadajac pocket wizardy moge sterowac bezprzewodowo lampa wprost z menu aparatu tak samo jakbym to robil majac ja zapieta na sankach ? dogadywac mialyby sie 5d2 i 580II poprzez PW, czy takie cos jest niemozliwe ?
    chyba nie, do tego doskonale sprawdza się zonecontroller -IMHO szybciej i wygodniej niż z menu.. przynajmniej z dwoma lampami - sterujesz kółkami - zarówno w trybie ettl jak i w manualnym.. teraz nie sprawdzę na 100% bo siedzę w górach na urlopie i nie mam PW ze sobą ale przypomnij się za tydzień to Ci powiem.. Janusz - Ty masz chyba PW to może zerknij bo odkąd mam ZC to przestałem w ogóle w jakieś manu wchodzić.. co kółko to kółko
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 09-08-2011 o 21:59
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  2. #1002
    Dopiero zaczyna Awatar Hamster
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lubin
    Wiek
    40
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witajcie. Miałem wczoraj sesję z użyciem C 580EX (master) i 3 x C 430EX (slave). Pozapinane do softboxa, parasolki i na stojak. Na body zapięta 580-tka. No i się okazało, że w przypadku softboxa mogę wykręcić korpus i palnik i współpracowała super tak przy parasolce i stojaku na ziemi już jest problem. Parasolka wystrzeliła może 10 razy a stojak z 50% skutecznością (oba stały po prawej od aparatu i przy cykaniu w pionie 580 była przysłonięta przez obiektyw. I tutaj moje pytanie. Nie da się tego uniknąć więc rozważam dwie możliwości:
    1. Zakup kabli 5 metrowych, ale przy 4 lampach robi sie pajęczyna i prawdopodobieństwo stracenia, przewrócenia i uszkodzenia sprzętu wzrasta,
    2. Zakup sterownika + 4 odbiorników radiowych. I tutaj moja prośba o pomoc. Czy możecie polecić coś ze średniej niskiej półki? Będę bardzo wdzieczny za pomoc.
    Pstrykacz amator. Canon 400D + Canon EF 16-37L / 2.8 + Sigma 50mm / 1.4 + Canon Speedlite 580EXII + 2 x Canon Speedlite 430EXII

  3. #1003
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturs Zobacz posta
    chyba nie, do tego doskonale sprawdza się zonecontroller -IMHO szybciej i wygodniej niż z menu.. przynajmniej z dwoma lampami - sterujesz kółkami - zarówno w trybie ettl jak i w manualnym.. teraz nie sprawdzę na 100% bo siedzę w górach na urlopie i nie mam PW ze sobą ale przypomnij się za tydzień to Ci powiem.. Janusz - Ty masz chyba PW to może zerknij bo odkąd mam ZC to przestałem w ogóle w jakieś manu wchodzić.. co kółko to kółko
    Dokladnie tak, arturs.
    na AC3 masz 3 opcie - OFF/M/A (wylaczone / Manual / Auto (ttl) )
    Jesli off - to grupa/lampa wylaczona
    Jesli M - to sterowanie kolkiem of +3 (full power) co 1/3 (full, full-1/3, full -2/3, ............ - jak na lampie)
    Jesli Auto (ttl) - to jak masz 0 to tak jak "fabryka dala" na lampie - masz od -3 (co 1/3) do + 3 (co 1/3) i zmieniasz sobie moc jak Ci sie podoba

    AC3 bardzo fajnie sie zaklada (klip), bardzo szybko sie nim lampy steruje - duzo lepiej niz z poziomu lampy/body

  4. #1004
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hamster Zobacz posta
    2. Zakup sterownika + 4 odbiorników radiowych. I tutaj moja prośba o pomoc. Czy możecie polecić coś ze średniej niskiej półki? Będę bardzo wdzieczny za pomoc.
    jak dla mnie jedyny słuszny wybór (niezawodny) to pixel knight. odbiornik+wyzwalacz kosztuje ~400zł, kazdy dodatkowy odbiornik to koszt rzedu 250-300zł. trochę kasy wydasz, ale komfort pracy i niezawodnośc porównywalna do pocket wizarda
    Ostatnio edytowane przez undisputed ; 10-08-2011 o 16:59

  5. #1005
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    40

    Domyślnie

    Czy i jak 60D współpracuje w funkcji bezprzewodowej (w praktyce - to ważne!) z chińskimi lampami? Próbowałem znaleźć cokolwiek w necie, ale nie znajduję i/albo źle szukam. Może ktoś już drążył temat i pomoże. Chciał bym kupić jedną - a jak się okaże ok - drugą lampę do doświetlania osób w wieczornych/popołudniowych sesjach na zewnątrz. Jakieś już przetestowane modele, rozwiązania?
    Z przyzwyczajenia Canon

  6. #1006
    Dopiero zaczyna Awatar Hamster
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Lubin
    Wiek
    40
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witajcie, czy używał ktoś tych wynalazków?
    http://fripers.pl/index.php?cPath=2_...id=&attributes[]=44&attributes[]=49&attributes[]=51&pfrom=&pto=

    Dodam, że jestem początkujący i póki co uczę się na manualnych ustawieniach lamp:
    Canon 400D + 580ex + 2x430EX
    Pstrykacz amator. Canon 400D + Canon EF 16-37L / 2.8 + Sigma 50mm / 1.4 + Canon Speedlite 580EXII + 2 x Canon Speedlite 430EXII

  7. #1007
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie

    Mały oftop aby nie otwierać nowego wątku:
    Czy 430 EX II w trybie slave zawsze błyska z ustawieniami jak dla obiektywu szerokokątnego? ( 24 mm?) Czy też czegoś nie doczytałem?
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  8. #1008
    Początki nałogu Awatar Maver
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    397

    Domyślnie

    Raczej musisz ja manualnie ustawic. Lampy sie chyba ze soba nie komunikuja przed wcisnieciem spustu migawki, a wtedy bylo by juz za pozno na regulowanie kata blysku.
    --
    Pozdrawiam
    Krzysztof Zagórski

  9. #1009
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maver Zobacz posta
    Raczej musisz ja manualnie ustawic. Lampy sie chyba ze soba nie komunikuja przed wcisnieciem spustu migawki, a wtedy bylo by juz za pozno na regulowanie kata blysku.
    No właśnie, czy można manualnie ustawić lampę działającą w trybie slave, tzn czy można wpisać jej długość ogniskowej np: 50mm?
    I czy jest to potrzebne bo przecież nie błyska z nad obiektywu tylko gdzieś z boku, więć może powinna świecić dla jak najszerszego kąta?
    Choć wtedy siła błysku niepotrzebnie się rozprasza.
    No niewiem.
    Ja na 430 EXII nie potrafię ustawić w tym trybie rozmiaru dla dłuższego obiektywu, więć może nie można lub ja nie wiem jak?
    A ktoś może wie?
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

  10. #1010
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    678

    Domyślnie

    nie mam 430EX II ale wyjalem i az z ciekawosci sprawdzilem na 580EXII i da sie !
    Pierwsza rzecza jaka ustawiam to jest tryb slave wiec dluzsze przytrzymanie ZOOM i w tryb slave, a pozniej pojedyncze nacisniecie ZOOM i ustawienie sobie dowolnej ogniskowej
    kiedys mialem 430EX I ktora tez uzywalem w trybie slave ale juz niestety nie pamietam jak to dzialalo :/
    EOS x2, sloik x5, blyskotki x6

Strona 101 z 175 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •