Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 189

Wątek: Gdzie się uczyć?

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar tmk
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merger Zobacz posta
    egzamin jest bodajze z ... rysunku
    ...i historii sztuki
    Jeżeli fotografowanie jest Twoją pasją, czujesz to i chcesz aby to zajęcie stanowiło relaks i oderwanie od rzeczywistości to na ASP skutecznie Cię z tego wyleczą ;-)

    Praca (jaką też jest wykonywanie studów) nigdy nie idzie w parze z hobby.
    Kwanon

  2. #22

    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Jelcz-Laskowice k.Wrocławia
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kierunek na tych studiach to fotografia i mulimedia, ze strony wyczytałem, że egzamin polega na przedstawieniu swoich prac fotograficznych oraz jako uzupełnienie można przedstawić prace ze szerko pojętych multimediów, po tej części odbywa się rozmowa kwalifikacyjna, nie ma tam nic z rysunku, może jest ktoś kto podchodził do tego typu egzaminu?

  3. #23
    Zablokowany
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    33
    Posty
    4 359

    Domyślnie

    Ja się chciałem dowiedzieć co się na takich studiach robi i co trzeba już umieć. Interesuje mnie jakaś szkoła, w której nie będzie babrania się w Historii Sztuki/Fotografii, Rysunku ...

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar papuziara
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Oleśnica/Wrocław
    Wiek
    38
    Posty
    39

    Domyślnie

    Na prawdę nie wie nikt nic o tym kierunku na ASP we Wro? Też mnie ta kwestia interesuje.
    Pozdrawiam,
    Kamila
    ___________________________________________
    Canon EOS 40D body + EF 50 f/1,8 II + EF 24-105mm f/4 L IS + zbieram na EF 100-400mm f/4,5-5,6 L IS USM 20% + ...

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    czemu tak bardzo sie boicie historii? dużo przecież można się nauczyć od malarzy - np pracy światłem.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  6. #26
    Dopiero zaczyna Awatar papuziara
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Oleśnica/Wrocław
    Wiek
    38
    Posty
    39

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    czemu tak bardzo sie boicie historii? dużo przecież można się nauczyć od malarzy - np pracy światłem.
    Ja się nie boję - nawet ją lubię. Historia poszerza w pewien sposób horyzonty myślowe, pozwala nam spojrzeć na fotografię współczesną oczami innych ludzi, z odległych czasów, w zupełnie odmienny sposób.

    Ale chciałam złożyć tam papiery na zaoczne jako dodatkowy kierunek... przydałaby mi się odpowiedź na pytanie: czy warto???

    Interesuję mnie też AFA we Wro.
    Pozdrawiam,
    Kamila
    ___________________________________________
    Canon EOS 40D body + EF 50 f/1,8 II + EF 24-105mm f/4 L IS + zbieram na EF 100-400mm f/4,5-5,6 L IS USM 20% + ...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    35
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Program kierunku "fototechnik" wymagany przez kuratorium w szkolach policealnych jest z lat 70tych, przynajmniej tak twierdzi znajomy wykladowca.

    Nie mowie ze zle ale trzeba byc przygotowanym na nauke o hydrochinonach, szczegolowej budowie papieru barytowego i kilku innych czysto teoretycznych sprawach.



    Afa jest droga - raz ze placisz 400zl miesiecznie to jeszcze wszystkie materialy(chemia, materialy, itd) muszisz zalatwic sobie sama - co tez tanie nie jest, w innych szkolach masz to za darmo.

    W czwartek o 19 w Browarze Mieszczanskim obok dworca glownego pkp bedzie otwarcie wystawy fotografii otworkowej. Bedzie sporo ludzi ze srodowiska akademickiego itd wiec tam najszybciej dostaniesz informacje z pierwszej reki.
    Ostatnio edytowane przez wojkij ; 08-06-2008 o 23:52

  8. #28
    Uzależniony Awatar TomS
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Strzelin
    Wiek
    36
    Posty
    880

    Domyślnie

    Z tego co wiem to w afa dużo cię nie nauczysz jeśli chodzi o technikę robienia zdjęć. Też kiedyś o niej myślałem ale jednak drogo i z różnych opinii jakie słyszałem to nie warto.

  9. #29
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomS Zobacz posta
    Z tego co wiem to w afa dużo cię nie nauczysz....
    Ale za to na bank zmanierujesz :-D
    A historii sztuki nie ma się co bać, miałem w ogólniaku i bardzo miło wspominam ten przedmiot. A wiedza, która gdzieś tam pozostała, czasami się przydaje, choćby dla własnej satysfakcji.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  10. #30
    Uzależniony Awatar TomS
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Strzelin
    Wiek
    36
    Posty
    880

    Domyślnie

    Ja miałem i czasami jeszcze mam historię sztuki i przedmiot ok nie jest trudny i całkiem fajny

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •