Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Canon 35/1.4L

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie Canon 35/1.4L

    Po długich poszukiwaniach udało mi się w końcu kupić tą 35-ke. Z analoga najbardziej brakowało mi jasnego standartu i wymyśliłem, że ta 35-ka może być dokonałym "substytutem" mojego ulubionego Pancolara 50/1.8. Pierwsze wrażenie po wyjeciu z pudełka i podpięciu do mojej 10-ki, bardzo pozytywne. Obiektyw jest wielkości 17-40, czyli w sam raz, tylko osłonę ma dużo poręczniejszą niż 17-40. Filterek 72mm. Pierwsze zdziwienie w sklepie - było dość ciemno, ISO 200, f1.4 i czas... 1/125 :-) - no to jest to co tygrysy lubią najbardziej (Uwaga, duże pliki)
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f14.jpg
    Następnie postanowiłem sprawdzić jaka jest różnica między 1.4 i 8.0
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f14_a.jpg
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f8.jpg
    Gdyby moje 24-70L miały taką ostrość przy f4.0, jak tutaj jest pzry 1.4 to bym ich w życiu nie sprzedał
    Ponieważ niektórzy lubią sprawdzać ostrość na fotce oka, to pstryknąłem testową fotkę przy f1.8 (1.4 ciężko trafić)
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f18.jpg
    Następnie dwie fotki dziewczynki z gołębiami. Byłem ciekaw jak sobie poradzi, bo zachmurzyło się i oświetlenie było bardzo mało kontrastowe - wg mnie 1.4 bardzo OK, a 2.8 to już pełna klasa.
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f14_b.jpg
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f28.jpg

    Ogólnie jestem szkiełkiem zachwycony, 24-70L się nie umywa. Lekkie, ostre, piękna plastyka i rozmycie OOF i moja ulubiona ogniskowa 50mm (no prawie ;-) )
    Jeśli ktoś się zastanawia na obiektywem spacerowym, a potrafi używać stałki 50mm w analogu, to 35/1.4L do cropa 1.6 jest moim zdaniem nie do pobicia.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  2. #2
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Jednak sie udalo... na forum dpreview wiele osob tez tego szkla poszukuje. W B&H nie maja go niby od 4 miesiecy i pojawily sie pogloski ze Canon zaprzestal produkcji.

    Poniewaz masz 10D to chetnie bym zobaczyl test ostrosci w bardzo slabym swietle. Poniewaz to eLka to spodziewam sie ze bedzie lepiej lapac ostrosc niz 50/1.4 ktory posiadam (AF potrafi troche "polowac" w bardzo slabym swietle w 50/1.4 z 10D - to chyba jedyna wada tego obiektywu).

    Z Twoich testowych fotek wynika ze jakosc stoi na wysokim poziomie :grin:. No ale w koncu to szkielko za $1000 to co sie dziwic...

    Wielkosc (dlugosc) 17-40 to dosc duzo jak na taka krotka (35mm) stalke ale jasnosc 1.4 zapewne tego wymaga.

    Jesli mozesz zrob dwie fotki testowe przy wysokim ISO (400-800) przy f/1.4 i f/8 w slabym swietle. Daj znac tez jak sobie radzi 10D z ustawianiem ostrosci w takich warunkach.

    Teraz czekamy az kupisz nowa Sigme 30mm f/1.4 ;-) i porownasz oba obiektywy

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Jednak sie udalo... na forum dpreview wiele osob tez tego szkla poszukuje. W B&H nie maja go niby od 4 miesiecy i pojawily sie pogloski ze Canon zaprzestal produkcji.
    Allegro Rulez - tylko trzeba rano wstawać

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Jesli mozesz zrob dwie fotki testowe przy wysokim ISO (400-800) przy f/1.4 i f/8 w slabym swietle. Daj znac tez jak sobie radzi 10D z ustawianiem ostrosci w takich warunkach.
    Proszę bardzo:
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f14_ISO800.jpg
    http://arkan.net.pl/test/35_1.4/35_f8_ISO800.jpg
    Krótko go mam, ale na razie nie zaobserwowałem problemów w trudnych warunkach. Ostrzy pewnie nawet jak jest dość ciemno.

    Cytat Zamieszczone przez djtermoz
    Teraz czekamy az kupisz nowa Sigme 30mm f/1.4 ;-) i porownasz oba obiektywy
    Nie, nie kupię Chcę w przyszłości przesiąść się na mniejszy crop, więc szkła robione pod 1.6 odpadają.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  4. #4
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    967

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Allegro Rulez - tylko trzeba rano wstawać
    ... no tak.

    Jak dla mnie przy 1.4 jest miodzio :grin: (na tej herbatce widac to nawet ladniej niz na tym wazoniku co pokazales wczesniej).

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Krótko go mam, ale na razie nie zaobserwowałem problemów w trudnych warunkach. Ostrzy pewnie nawet jak jest dość ciemno.
    No wlasnie tego sie spodziewalem. Jednak co eLka to eLka...

    Cytat Zamieszczone przez Arkan
    Nie, nie kupię Chcę w przyszłości przesiąść się na mniejszy crop, więc szkła robione pod 1.6 odpadają.
    Ech, tez bym chcial. Ale Canon jakos nie chce obnizyc cen. Moze jednak ten wyczekiwany EOS 3D sie jednak pojawi z matryca full-frame...

    Dzieki za fotki

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Arkan co tutaj jest ostre?
    Przejzalem te fotki testowe i szczerz mowiac to nie wiem co powiedziec :neutral:

  6. #6
    Bywalec Awatar robson
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    okolice W-wy
    Wiek
    43
    Posty
    228

    Domyślnie

    Arkan, a ile dałeś?
    Wiesz co? Kiedyś mi proponowałeś przetestowanie Sigmy... Nadal aktualne?
    Dzięki Twojemu ogłoszeniu z allegro dowiedziałem się, że mieszkamy od siebie o rzut beretem Ja mieszkam w Brwinowie, więc nawet na czworakach mogę do Ciebie podejść A z chęcią bym też coś innego przetestował, gdybyś był tak miły :smile:
    EOS 10D + grip + RS-80N3
    Tokina 12-24/4 | Tamron 28-75/2.8 |
    Lowepro Computrekker AW
    jakieś szpargały...

    moje fotki --->www.robson.deviantart.com

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    Arkan co tutaj jest ostre?
    Przejzalem te fotki testowe i szczerz mowiac to nie wiem co powiedziec :neutral:
    Flaszka jest ostra... chcesz powiedziec ze nalezysz do sekciarzy "koniecznie ogladac na 100% powiekszeniu" ? Jesli tak to sciagnij to zdjecie i zrob 15x21 i dopiero oceniaj .

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    chcesz powiedziec ze nalezysz do sekciarzy "koniecznie ogladac na 100% powiekszeniu" ?
    po czesci tak. Wyjasnie. Jezeli z jednego szkla zdjecie w 100% powiekszeniu daje zyletke to nie widze powodow dla ktorych nie mialbym oceniac w ten sposob innego szkla. Tym bardziej takiego za jakies 4 tysiaki z ktorego kwiatki sa po prostu mydlane i to przy f8. To oko przy f18 tez nie jest dobre.

  9. #9
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Szczerze mowiac to oko mnie rowniez nie rzucilo na kolana, ale domyslam sie, ze to jest tylko wycinek calego kadru. Pytanie tylko jak duzy - polowa czy wielkosc odpowiadajaca punktowi AF? Bo to jest zasadnicza roznica ;-)

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tpop
    po czesci tak. Wyjasnie. Jezeli z jednego szkla zdjecie w 100% powiekszeniu daje zyletke to nie widze powodow dla ktorych nie mialbym oceniac w ten sposob innego szkla. Tym bardziej takiego za jakies 4 tysiaki z ktorego kwiatki sa po prostu mydlane i to przy f8. To oko przy f18 tez nie jest dobre.
    dżises krajst - te kwiatki są OOF. Zdjęcie jest robione z ok 50-60 cm od butelki co oznacza, że GO wynosi 6-8 cm (czyli 3-4 cm przed punktem). Ostrość jest na butelce z oliwą, która jest dalej niż kwiatki. Spójrz na to samo zdjęcie przy 1.4 to zobaczysz na stole (strefa ostrości) jak oddalone są kwiatki od lini na którą była ustawiana ostrość.
    Jeśli nie odróżniasz mydła od OOF, to nie kupuj jasnych szkieł - nie zauważysz różnicy.
    Pentax K-5 II, Leica M9

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •