Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Zamiennik dyfuzora Gary Fong - Test

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Słowem chiński Lightsphere górą?
    Tego, czy akurat chiński górą to nie mogę autorytatywnie przesądzać. Oryginalnego nie mam. Na pewno taniej, bo jednak 65 zł a 150 zł to spora różnica.
    Ostatnio edytowane przez Kolaj ; 28-01-2008 o 19:41
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Słowem chiński Lightsphere górą?
    Reklama dźwignią handlu
    Mordo Ty moja !

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOPOL Zobacz posta
    Owszem, przykładowe zdjęcia wychodzą ładnie ale przy postawionym pionowo palniku nie wiemy ile z tego światła na zdjęciu pochodzi z nowego dyfuzora a ile z odbitego od ścian i sufitu pomieszczenia.
    No, ale z tego co rozumiem, to właśnie jest jedna z funkcji tego dyfuzora, światło idzie z różnych kierunków, po odbiciu od ścian, sufitu.

    Sam na zewnątrz nie próbowałem, ale w dużych pomieszczeniach, gdzie po odbiciu od ściany moc mojej lampy była za słaba, ten LS bardzo pomagał.
    Lampy na wprost, ani odbijania od sufitu nie trawię. Preferuję odbicie od ściany, ale z wybranego przeze mnie kierunku. Jak się nie da, bo akurat w tym kierunku nie ma ściany, albo jest za daleko to zakładam LS. Takie trochę ratowanie sytuacji, zamiast z jednego złego kierunku światło idzie z wielu. Często udawało mi się uratować ujęcie właśnie dzięki LS.

    Z tego co widzę, to jednak wersja przezroczysta (ja mam cloud) daje wyraźnie ostrzejsze światło widać to szczególnie na tych zdjęciach Kolaja robionych z najbliższej odległości (zwłaszcza drugie i czwarte zdjęcie). Nie porównywałem bezpośrednio, ale zdaje mi się, że dobrze, że kupiłem Cloud.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszard_ochódzki Zobacz posta
    Reklama dźwignią handlu
    To nie reklama, tylko niesponsorowane, spontaniczne opinie zadowolonych użytkowników

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    temat nie jest łatwy..
    Gary i chińszczyzna również świeci dookoła i to jest problem w dużych pomieszczeniach gdzie trzeba coś szybko zrobić i kilka ujęć,trzeba mieć baaaardzo mocne akumulatory, w sobotę mialem go ze sobą na slubie ale w kościele balem się go wyciągnąć :-)
    podczas przyjęcia goście pytali mnie co to takiego?
    mówiłem że to zamiast kieliszka.. no i wiele nie brakowalo abym chodzil z pelnym słoikiem gorzałki:-)
    natomiast Garym dużo zdjęć zrobiłem młodym w pałacu i tu już mogę powiedzieć że się sprawdził.
    Ostatnio edytowane przez heniek ; 28-01-2008 o 22:34
    Heniek

  6. #16
    Coś już napisał Awatar Fabik
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Łomża
    Posty
    88

    Domyślnie

    mówiłem że to zamiast kieliszka.. no i wiele nie brakowalo abym chodzil z pelnym słoikiem gorzałki:-)



    Dobre:grin:
    Canon

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heniek Zobacz posta
    temat nie jest łatwy..
    Gary i chińszczyzna również świeci dookoła i to jest problem w dużych pomieszczeniach gdzie trzeba coś szybko zrobić i kilka ujęć,trzeba mieć baaaardzo mocne akumulatory, w sobotę mialem go ze sobą na slubie ale w kościele balem się go wyciągnąć :-)
    Szkoda że się nie skusiłeś na Lightsphere w kościele, jestem bardzo ciekaw jak by się sprawdził właśnie w świątyni.

    Jeśli ktoś korzystał z tego lub będzie korzystał w kościele to proszę o podzielenie się wrażeniami.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Z tego co widzę, to jednak wersja przezroczysta (ja mam cloud) daje wyraźnie ostrzejsze światło widać to szczególnie na tych zdjęciach Kolaja robionych z najbliższej odległości (zwłaszcza drugie i czwarte zdjęcie). Nie porównywałem bezpośrednio, ale zdaje mi się, że dobrze, że kupiłem Cloud.
    hmm no właśnie zastanawiam sie nad wersją czy nie lepiej kupić wersje przezroczystą co da nam więcej światła np: w kościele a w razie potrzeby zmiękczać wkładając do środka np: kawałek pólprzezroczystej kalki technicznej.


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez albercikk ; 29-01-2008 o 13:39
    C - lustra, szkła i błysk

  8. #18
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    w dużych pomieszczeniach jak do tej pory zauważylem może mieć problem, jest zbyt duża strata światla do tyłu (mogli to inaczej skonstruować) próbowałem juz tył zakleić..:-),
    ksiądz nie zezwalał na błyskanie:-)
    Heniek

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar Kolaj
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    3 293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albercikk Zobacz posta
    hmm no właśnie zastanawiam sie nad wersją czy nie lepiej kupić wersje przezroczystą co da nam więcej światła np: w kościele a w razie potrzeby zmiękczać wkładając do środka np: kawałek pólprzezroczystej kalki technicznej.
    Zrobię dzisiaj test. Jestem ciekaw różnicy. Wieczorem albo jutro opublikuję fotki porównawcze.
    BYKOM STOP - poprawna pisownia i ortografia w internecie

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heniek Zobacz posta
    w dużych pomieszczeniach jak do tej pory zauważylem może mieć problem, jest zbyt duża strata światla do tyłu (mogli to inaczej skonstruować) próbowałem juz tył zakleić..:-),
    Też się zastanawiałem nad problemem straty światła tego dyfuzora z powodu świecenia na około.... myślałem o wsadzeniu czegoś na tył aby więcej światła szło do przodu, widzę że także wpadłeś na taki pomysł, powiedz jakie są tego efekty ?

    Cytat Zamieszczone przez heniek Zobacz posta
    ksiądz nie zezwalał na błyskanie:-)
    Czyli zostały ci stałki na niskich przysłonach, z tego co widzę w stopce to pewnie 50-tka była często w użyciu ? a może kościół był jasny ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolaj Zobacz posta
    Zrobię dzisiaj test. Jestem ciekaw różnicy. Wieczorem albo jutro opublikuję fotki porównawcze.
    Z niecierpliwością czekam na efekty, chyba nie tylko ja

    Pzdr
    C - lustra, szkła i błysk

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •