Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Nowicjuszka: jaki obiektyw do canona 300?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Wiec przez przejsciowke m42 wszystkie takie jak do zenita...

    A jak do zenita... pare jakichs szerszych obiektywow w miare powinno byc... I dosyc tanie raczej... Moj ulubiony to Peleng 8mm... Rybie oko, co powoduje znieksztalcenia, ale nic szerszego od niego nie podepniesz Dla pelnej klatki analogowej jest to 180 stopni od prawej do lewej... Z "inszych" jest jeszcze Zenitar 16mm...

    Co do jakichs szerokich nierybek to jakis znawca staroci niestety musi sie wypowiedziec, ale chyba mniej jak 28 znosnej jakosci to tam nie bylo wiele...

    Jesli chodzi o troche nowsze zoom'y z autofokusem (i odpowiednia cena) to 17-40 f4 L Canon'a jest swietny... Do analoga powinien Cie zadowolic jesli chodzi o szerokosc... Kiedys do cyfry bedzie idealny

    No i Sigma... 17-35mm f2.8-4 EX ASPHERICAL HSM oraz 20-40mm F2.8 EX DG ASPHERICAL z szerokich o ile wiem beda dzialac z niecyfrowym... Do tego w kolekcji jest jeszcze dwie stalki 8mm i 15mm sigmy... Rybki ofkors... Jednak tutaj chyba lepiej brac te na m42...
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 28-04-2005 o 20:48
    ...

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    I ten... i ksiazke Ksiazka o foto to dobra rzecz To powinien byc "najpierwszy" zakup w twoim wypadku
    Zaraz tutaj ktos pewnie poleci odpowiednich autorow i tytuly...
    ...

  3. #33
    trissmerigold
    Guest

    Domyślnie

    Wiesz co? Zaczynam się zastanawiać czy to jakieś żarty czy naprawdę nie wiesz
    Twierdzisz, że masz zenita, masz zooma 28-90 do 300-setki i zadajesz takie pytanie? Jeżeli poważnie nie wiesz to proponuję kupić jakąś książkę o foto, która wyjaśnia podstawowe pojęcia lub poguglać. To naprawdę nie boli.

    Dziekuje pieknie. Nie, to nie zarty. Podtrzymuje - 1.mialam zenita; 2.mam zooma 28-90 do 300-setki (nietrudno to odczytac zarowno z body, jak i z obiektywu)
    Ksiazki o foto przegladalam w ksiegarniach, na razie nie znalazlam nic co by mnie sklonilo do zakupu.
    ZA linki dziekuje, choc mam ich juz pelno. Pomyslalam po prostu, ze skoro "siedza" to fachowcy, to nie bedzie problem jak zapytam bezposrednio.

    Ktos powiedzial kiedys, ze nie ma glupich pytan...sa jedynie glupie odpowiedzi :-)

    Pozdrowienia.

  4. #34
    trissmerigold
    Guest

    Domyślnie

    Powyzszy cytat z wypowiedzi p13ka i do niego rowniez moja odpowiedz.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Czasami dobrze jednak jak sie wie o co dokladnie pytaja Latwiej sie porozumiec jesli mowi sie tym samym jezykiem z uzyciem odpowiednich terminow.
    ...

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    Ksiazki o foto przegladalam w ksiegarniach, na razie nie znalazlam nic co by mnie sklonilo do zakupu.

    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    ZA linki dziekuje, choc mam ich juz pelno. Pomyslalam po prostu, ze skoro "siedza" to fachowcy, to nie bedzie problem jak zapytam bezposrednio.
    Po co tylko kolekcjonować linki? Korzystaj z nich - Internet to skarbnica wiedzy
    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    Ktos powiedzial kiedys, ze nie ma glupich pytan...sa jedynie glupie odpowiedzi :-)
    Kłania się netykieta, a raczej brak jej znajomości.
    Podam Ci jeszcze 2 linki i proponuję przeczytać :
    http://rtfm.bsdzine.org/
    oraz dyskusję, która niedawno odbyła się w innym wątku: http://www.canon-board.info/showthre...&page=18&pp=10

  7. #37
    trissmerigold
    Guest

    Domyślnie

    [QUOTE=p13ka]

    "Po co tylko kolekcjonować linki? Korzystaj z nich - Internet to skarbnica wiedzy "

    Kto mowi o kolekcjonowaniu?

    "Kłania się netykieta, a raczej brak jej znajomości."

    To byl cytat w obronie wlasnej, a nie pod Twoim adresem, bo przeciez nie odpowiedziales mi na pytanie,tylko zaczales te moje pytanie analizowac.

    Dziekuje za kolejne linki i proponuje jednak wrocic do tematu.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    Dziekuje za kolejne linki i proponuje jednak wrocic do tematu.
    Najcelniejsza uwaga/porada tego watku moim zdaniem byla porada siegniecia do jakiejs dobrej literatury foto.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    Kto mowi o kolekcjonowaniu?
    Przecież sama napisałaś, że masz ich już pełno. Tylko co z tego...
    Cytat Zamieszczone przez trissmerigold
    To byl cytat w obronie wlasnej, a nie pod Twoim adresem, bo przeciez nie odpowiedziales mi na pytanie,tylko zaczales te moje pytanie analizowac.
    Więc jednak nie przeczytałaś o netykiecie. Szkoda...
    W każdym razie wciąż polecam, szczególnie podrozdział "Zanim zapytasz"
    http://rtfm.bsdzine.org/#zanim
    Natomiast nie wiem czy zauważyłaś, ale udzieliłem Ci odpowiedzi. Podałem Ci ogniskowe, które moim zdaniem są potrzebne, oraz podałem Ci linki do stron, gdzie znajdują się wyjaśnienia dotyczące m.in. ogniskowej, przysłony i jej wartości. A porada o literaturze foto była przy okazji.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •