Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [ceny] na szerokie kąty innych producentów

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie [ceny] na szerokie kąty innych producentów

    Sugerowane ceny to:
    - Sigma 10-20 -> 500 Euro
    - Tamron 11-18 -> 550 Euro

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    no to pewnie w US bedzie 500$....

    no to dzisiaj biegne do zabawkowego po porcelanowa swinke z napisem 10-20 :-)
    www albo tez flickr

  3. #3
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    Akustyk a widziałeś już jakieś foty z tego obiektywu (10-20) czy poprostu zakładasz że bedzie GIT?
    Czy gdzieś już są sample z tych obiektywów bo na pbase jeszcze nie ma

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    froolk - jeszcze nie widzialem, ale jakby sie okazalo, ze kaszana, to zawsze moge kupic Tokine 12-24, ktora wedlug probek w necie jest znakomita.

    ale jakos wierze w Sigme jesli chodzi o jakosc optyczna. wez pod uwage, ze to jest szkielko EX, a konstrukcja optyczna jest wiecej niz interesujaca...
    www albo tez flickr

  5. #5
    Początki nałogu Awatar froolk
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Polska
    Posty
    256

    Domyślnie

    JAk będzie fajna to też się piszę, a jak nie to teraz Canon będzie miał trzech konkurentów z podobną ogniskową więc może EF-s potanieje?

  6. #6
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez froolk
    JAk będzie fajna to też się piszę, a jak nie to teraz Canon będzie miał trzech konkurentów z podobną ogniskową więc może EF-s potanieje?
    ech... w obnizki cen obiektywow wierzysz? zwlaszcza Canona? :-)
    mnie EF-S nie dotyczy, wiec zostaja Tokina i Sigma (Tamrona nie biore pod uwage bo nie dosc, ze drozszy to ani szeroki ani mocno zbudowany, ani optycznie ciekawy)
    www albo tez flickr

  7. #7
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    A ja szczerze mowiac odpuscilem sobie UWA. Przez czas jakis zastanawialem sie nad EF-S 10-22, ale po analizie roznych landszaftow w necie doszedlem do wniosku, ze przy tak szerokim kacie perspektywa tak bardzo sie sypie, ze landszafty przestaja wygladac ladnie. Dla mnie 16-17mm + crop na krotkim koncu wystarczy do pejzazy :-)

  8. #8
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    46
    Posty
    11 974

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kavoo
    A ja szczerze mowiac odpuscilem sobie UWA. Przez czas jakis zastanawialem sie nad EF-S 10-22, ale po analizie roznych landszaftow w necie doszedlem do wniosku, ze przy tak szerokim kacie perspektywa tak bardzo sie sypie, ze landszafty przestaja wygladac ladnie. Dla mnie 16-17mm + crop na krotkim koncu wystarczy do pejzazy :-)
    oj mozna UWA robic dobre landszafty. poogladaj sample z Tokiny 12-24 - jest koles ktory D70 robi tym szklem swietne zdjecia.

    ale landszaft to nie jedyne zastosowanie. nei zapominajmy o architekturze, gdzie kazdy milimetr wszerz potrafi byc na wage zlota ;-)
    www albo tez flickr

  9. #9
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    nei zapominajmy o architekturze, gdzie kazdy milimetr wszerz potrafi byc na wage zlota ;-)
    Takie znieksztalcenia do architektury? A fe ;-)

    Do architektury kup sobie TS-E 24/3.5L, to jest porzadne szklo do focenia geometrycznych ksztaltow

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk
    oj mozna UWA robic dobre landszafty. poogladaj sample z Tokiny 12-24 - jest koles ktory D70 robi tym szklem swietne zdjecia.
    Tak, to prawda, ale to już jest wyższa szkoła jazdy. Przeciętny fotopstrykacz jak dostaje do ręki 10mm to z reguły jest pełen dramat - począwszy od krzywego horyzontu, a na kupie niepotrzebnych elementów w kadrze skończywszy. Zrobienie poprawnej, przemyślanej kompozycji taką ogniskową jest dość trudne. Pamiętam jak miałem w analogu Flektogona 20mm to najlepiej wychodziły mi zachody slońca nad morzem - zero niespodzianek w kadrze ;-)
    Pentax K-5 II, Leica M9

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •