Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: Metz 58 Af - 1

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie

    Również poproszę, jestem kolejnym zainteresowanym tym testem bo już prawie zdecydowany na tę lampę, lecz dla pewności teścik nie zaszkodzi...
    Pozdrawiam
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Dziś dopiero lampy dojechały, ale test jakiś mały to jutro najprędzej..
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23
    mahajek
    Guest

    Domyślnie

    Witam!
    Również i ja jestem bardzo zainteresowany wynikami testu nowych lamp metz'a, a zwłaszcza Metz 48 AF-1. Byłem już w zasadzie na nią zdecydowany, czekałem tylko na obiecane testy, a tu pojawiła się konkurencja w postaci Sony HVL-F42AM i mam dylemat... Nie wspomniałem jeszcze, że pstrykam Alfą 100 ... wiem, że to forum użytkowników Canon'a i że kwestia współpracy lampy z body w przypadku różnych firm bywa różne, ale mam jakiś sentyment do Metz'a i tu szukam usprawiedliwienia na zakup tej właśnie lampy ...;-)

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja używam tej lampy od czerwca i jestem z niej bardzo zadowolony. Mowie o lampie Metz 58 Af-1c

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Czy już jest obiecany teścik lampy Metza 58 AF-1

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Takie pytanie mi się nasuneło.

    Czy liczba przewodnia lampy 58 to liczba głównego palnika? czy jest to suma palnika głównego + palnik dodatkowy? To by znaczyło, że główny palnik posida 85% z LP 58 czyli lp wynosi 49,3?? a palnika dodatkowego 8,7??
    Czyli ta lampa nie jest wcale taka mocna i sporo odstaje od 550EX czy 580EX.
    Reasumując to jest ta sama lampa co METZ 48 AF-1 tylko bez dodatkowego palnika!!

    Poprawcie mnie jak się myle!!!

  7. #27
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabrielr24 Zobacz posta
    Takie pytanie mi się nasuneło.

    Czy liczba przewodnia lampy 58 to liczba głównego palnika? czy jest to suma palnika głównego + palnik dodatkowy? To by znaczyło, że główny palnik posida 85% z LP 58 czyli lp wynosi 49,3?? a palnika dodatkowego 8,7??
    Czyli ta lampa nie jest wcale taka mocna i sporo odstaje od 550EX czy 580EX.
    Reasumując to jest ta sama lampa co METZ 48 AF-1 tylko bez dodatkowego palnika!!

    Poprawcie mnie jak się myle!!!
    Nie sądzę, bo jeśli palnik jest w pozycji podstawowej to działa sam więc musi mieć lp taką jak podana.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar Karoollapy
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    28

    Domyślnie

    Z innej beczki ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Czy lampa metz44 af3 dedykowana do canona podejdzie pod 400d, czy może być używana tylko w analogach? Chodzi mi głównie o tryb całkowicie manualny, bo TTL raczej odpada. Przyznaje że moje pojęcie o lampach jest bardzo małe. Lampa ma być używana przede wszystkim jako doświetlenie obiektu poprzez wyzwalacz radiowy, do portretów raczej rzadko, więc nie musi być to lampa z wysokiej półki. I jeszcze jedno: czy jeżeli lampa bedzie dzialala w trybie manualnym, to tryb ten ogranicza się do recznego ustawienia sily blysku, czy trzeba ustawiac cos jeszcze, aby wszystko dzialalo jak nalezy? I czy trzeba jakies przejsciowki, czy mozna podpinac bezposrednio do aparatu? Sory ze 1000 pytan w jednym poscie :razz: Z gory dziekuje za pomoc.

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    Myślę, że moc lampy to moc żarówki (żarnika). Raczej nie sądzę, żeby moc błysku zależała od naładowania kondensatorów. Wysłałem maila w tej sprawie do metza, ale niestety nik się do mnie nie odzywa. Jednak myślę, że ta moc się dzieli czyli lampa nie jest aż taka mocna jakby się mogło wydawać.


    Prośba do posiadaczy METZA 58 AF-1.
    Ustawcie lampę na manual i siłę błyski 1/1
    1)Zróbcie jedno zdjęcie ( oczywiście w aparacie też manual) z jednym palnikiem
    2)Zróbcie drugie zdjęcie na tych samych ustawieniach z dwoma palnikami
    Zobaczcie które będzie bardziej prześwietlone.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabrielr24 Zobacz posta
    Myślę, że moc lampy to moc żarówki (żarnika). Raczej nie sądzę, żeby moc błysku zależała od naładowania kondensatorów. Wysłałem maila w tej sprawie do metza, ale niestety nik się do mnie nie odzywa. Jednak myślę, że ta moc się dzieli czyli lampa nie jest aż taka mocna jakby się mogło wydawać.


    Prośba do posiadaczy METZA 58 AF-1.
    Ustawcie lampę na manual i siłę błyski 1/1
    1)Zróbcie jedno zdjęcie ( oczywiście w aparacie też manual) z jednym palnikiem
    2)Zróbcie drugie zdjęcie na tych samych ustawieniach z dwoma palnikami
    Zobaczcie które będzie bardziej prześwietlone.
    Nie można włączyć drugiego palnika gdy główny jest na wprost. Więc taki test jest bez sensu. LP 58 jest dla głównego palnika w 100% mocy. Jeśli Odchylimy palnik można wyzwolić 'kukułkę' której będzie przydzielone ok. 15 % mocy, reszta pójdzie w palnik główny (no chyba, że zredykujemy moc 'kukułki' do 1/2 lub 1/4).
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •