Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: Newswear (pas)

  1. #1
    Bywalec Awatar decha
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    37
    Posty
    110

    Domyślnie Newswear (pas)

    Przymierzam się do kupna pasa Newswear'a ale niestety nie mam możliwości przymierzenia, w które sakwy wejdą szkła i stąd pytania: czy Small Press Pouch mieści 17-40 4L z założoną osłoną i czy Large Press Pouch wystarczy na 70-200 2,8L z odwróconą osłoną? Słyszałem opinię, że na szeroką eLke lepiej kupić Body Pouch'a ale nie wiem czy ten znowu nie okaże się zbyt duży.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Jako że od czasu do czasu pojawiają się pytania odnośnie systemu toreb biodrowych NEWSWEAR i od dłuższego czasu systemu takiego używam, chciałbym przedstawić jego krótką charakterystykę. Osobiście uważam iż jest to bardzo ciekawa alternatywa dla systemu Lowepro. Jeżeli porównać by jakość wykonania, funkcjonalność oraz rozplanowanie to osobiście uważam iż system Newswear prezentuje znacznie wyższy poziom a niżeli system Lowepro.

    - Pas biodrowy (Press Pouch Waist Belt) - Podstawowy element zestawu, szerokość pasa wynosi 3.5 cm, długość natomiast 115 cm (taśma o długości 230 cm złożona na pół). Pas zamykany jest za pomocą bardzo wytrzymałej klamry standardu Stealth Warrior. Wraz z pasem otrzymujemy 15 plastikowych szlufek służących do zamocowania toreb (do zamocowania jednej wykorzystuje się 3 sztuki).

    - Torba na body (Body Pouch) - Duża i pojemna, spokojnie pomieści dwie sztuki. Jej wymiary to : szerokość 21.5 cm, wysokość 21 cm oraz głębokość 10 cm.

    - Torba na obiektyw "szerokokątny" (Small Press Pouch) - Przystosowania do przenoszenia obiektywu szerokątnego - przynajmniej tak to definiuje producent. Mieści obiektyw "klasy" 10-22, 17-40 i inne podobne wraz z założoną osłoną przeciwsłoneczną (bynajmniej nie odwrotnie). Jej wymiary to : szerokość 17 cm, wysokość 14 cm oraz głębokość 10 cm.

    - Torba na lampę błyskową (Strobe Press Pouch) - Pomimo deklarowanego przeznaczenia bez problemów pomieści także obiektyw klasy 70-210, 70-300 i podobne oraz oczywiście każdy mniejszy. Jej wymiary to : szerokość 23 cm, wysokość 10 cm oraz głębokość 9 cm.

    - Torba na "standardowy zoom" (Large Press Pouch) - Przeznaczona do przenoszenia obiektywu "klasy" 24-70, 28-70 i podobnych wraz z założoną osłoną przeciwsłoneczną. Jej wymiary to : szerokość 25 cm, wysokość 13 cm oraz głębokość 13 cm.

    - Torba na obiektyw klasy tele (Telephoto Press Pouch) - Przeznaczona do przenoszenie obiektywu klasy 70-200, 100-400 i innych podobnych. Jej wymiary to : szerokość 30 cm, wysokość 14 cm oraz głębokość 8 cm.

    - Torba na akcesoria (Small Utility Pouch) - Pomieści taki sprzęt jak, filtry, dodatkowe komplety akumulatorów, wężyk, karty i wszelkiego rodzaju mniejsze akcesoria. Jej wymiary to : szerokość 20 cm, wysokość 15 cm oraz głębokość 4 cm.

    Wszystkie torby jak i pasek wykonane są z bardzo wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne Nylonu Ultradurable 420. Jego dodatkową zaletą jest to iż bardzo łatwo się go czyści. Torby posiadają podwójne szelki mocujące zapewniające pewne i bezpieczne przenoszenie sprzętu. Dodatkowo każda z toreb posiada na klapie małą kieszeń na dodatkowe akcesoria oraz wnętrze wyłożone pianką chroniącą sprzęt. Klapa zamykana jest na podwójny szeroki rzep, jeżeli skorzystamy tylko z jednego mocowania mamy możliwość zwiększenia wysokości danej torby. System mocowania z użyciem szlufek zapewnia absolutną stabilność założonych toreb (nie mają one żadnej możliwości ruchu). Oczywiście torby są w 100% nieprzemakalne (przy właściwym zapięciu klapy), co wielokrotnie testowałem.

    Wrażenie z użytkowania są jak najbardziej pozytywne. Jakość wykonania oraz ergonomia są naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Pewne niedogodności mogą się pojawić przy znacznym "obładowaniu" pasu sprzętem - w sytuacji takiej daje się we znaki jego niewielka szerokość, jednakże nawet ta "dolegliwość" nie powoduje jakiegoś znacznego dyskomfortu uniemożliwiającego dalszą pracę.

    Chętnie odpowiem na wszelkie pytanie dotyczące w/w sprzętu oraz w razie potrzeby służę zdjęciami poszczególnych elementów zestawu.
    Ostatnio edytowane przez axk ; 29-12-2008 o 14:18
    EOS + Speedlite

  3. #3
    Bywalec Awatar piotrusb
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    33
    Posty
    127

    Domyślnie

    Jakość wykonania
    Nie wiem, jak u innych, ale u mnie jedna z kieszeni (druga od lewej) w Mens Digital Chestvest zaczyna się odpruwać od pasa. To raz. Dwa, że tylna część pasa jest już przetarta w kilku miejscach, a na takim zgrubieniu na samym dole (taka założona część materiału) jest już dość mocno wytarta, widać dobrze bebechy (wierzchni materiał się starł, została wewnętrzna warstwa). Ogólnie pas sobie bardzo chwalę, ale jednak wykonanie nie jest najlepsze.

  4. #4
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Thumbs up Praktyczne

    Cytat Zamieszczone przez piotrusb Zobacz posta
    Nie wiem, jak u innych, ale u mnie jedna z kieszeni (druga od lewej) w Mens Digital Chestvest zaczyna się odpruwać od pasa. To raz. Dwa, że tylna część pasa jest już przetarta w kilku miejscach... Ogólnie pas sobie bardzo chwalę, ale jednak wykonanie nie jest najlepsze.

    Wyrabiają to w Meksyku (firma z USA). Może mieli fieste i jakiś bubel wypuścili . Ja idąc spać ściągam pas z sakwami i mniej się przeciera ;-).

    Osobiście jestem z systemu Newswear zadowolony w 100%.

    Polecam .

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar axk
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    SK
    Posty
    2 027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrusb Zobacz posta
    ... wykonanie nie jest najlepsze.
    Być może trafiłeś akurat na gorszy jakościowo egzemplarz. Toreb używam dosyć intensywnie i jak do tej pory (a mija już ponad półtora roku) nie zauważyłem żadnych "nieprawidłowości" związanych z wykonaniem. Znam osoby które także używają w/w systemu i nigdy nie słyszałem aby skarżyły się na jakość wykonania , wręcz przeciwnie - zawsze w ich opinii byłą ona wielką zaletą powyższego systemu, tak więc raczej nie uogólniał bym wykonania stwierdzeniem iż "nie jest najlepsze".
    EOS + Speedlite

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Malin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Wiek
    34
    Posty
    276

    Domyślnie

    A czy kiedykolwiek używaliście tego typu sprzęt na ślubach? Osoby które przykładowo mają jedno body i chcą pracować na stałkach, taka opcja była dobra. Bez sięgania do plecaka, wystarczy sięgnąć do takiego pasa i już wszystko masz pod ręką.
    Regulamin pkt 8

  7. #7
    Uzależniony Awatar BuRton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Czeski Cieszyn
    Wiek
    53
    Posty
    674

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malin Zobacz posta
    A czy kiedykolwiek używaliście tego typu sprzęt na ślubach?
    Oczywiście, że tak . Dlaczego by nie ? Mówię tu o wersji na pasie ze sakwami zwisającymi poniżej pasa biodrowego. Nie wybrałbym się na wesele z wersją kolegi "Piotrusb". Zerknij na stronkę
    http://www.newswear.com/ i będziesz wiedzieć o czym mówię .

    Pozdrawiam Marcin.

  8. #8
    Bywalec Awatar piotrusb
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    33
    Posty
    127

    Domyślnie

    Nie wybrałbym się na wesele z wersją kolegi "Piotrusb".
    Nie wiem ile, ale z 5 ślubów to obsłużyłem w tej torbie Ogólnie nie rzuca się bardzo w oczy pod marynarką Kieszenie wcześniej odczepiam, żeby rzepami w czasie mszy nie hałasować i jest super

    A co do wykonania - mamy dwie takie felerne torby w Częstochowie.

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Tychy
    Wiek
    37
    Posty
    66

    Domyślnie

    a gdzie można w Polsce nabyć ten system?
    40D 20D 70-200 2.8L is 17-40 4L 50 1.8 50 1.4 430exII Kit a to wszystko żeby plecy prostować bo zdjęć robić nie umiem...

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar adamek
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    39
    Posty
    2 265

    Domyślnie

    bodajże agencja reporter rozprowadza
    Miłego dnia
    adam jastrzębowski
    cyfra i analog. obiektywy, statyw i monopod
    tu tu

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •