Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: DPP Konwertowanie zbioru zdjęć Pytanie

Mieszany widok

  1. #1

    Domyślnie DPP Konwertowanie zbioru zdjęć Pytanie

    Witam
    Chciałbym wszystkie RAW-y w katalogu zmienić i przekonwertować do JPG-a. Przykład mam 200 fotek w których muszę w RAW-ie podnieść kontrast, zmienić temperaturę, i odszumić, wszystkie w takim samym stopniu i zapisać do JPG-a. Do tej pory robię to na piechotę krok po kroku. Szukam w DPP funkcji ale nie mogę znaleść. Czy jest taka możliwość.
    Pozdrawiam
    BJ5

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    52
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    "Batch proces" czy tak jakoś...
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz1972
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Ząbkowice Śląskie
    Wiek
    52
    Posty
    3 042

    Domyślnie

    Robisz dla jednego , następnie prawy klawisz myszy : "copy recipe to clipboard" , następnie zaznaczasz wszystkie i ponownie prawy klawisz myszy : "paste recipe" . Następnie klikasz "Batch proces" ustawiasz parametry jpega i klikasz EXECUTE

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie
    CB Potęga
    Pozdrawiam
    BJ5

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Można nawet zmieniać parametry w Tool palette masowo dla wszystkich zaznaczonych fotek w widoku miniatur i to wybiórczo (tylko żądane parametry)!

    Dlatego jeśli poprzednio zmieniono specyficzne parametry poszczególnych fotek, to taka procedura nie ujednolica tych parametrów, które nie zostały w ten sposób, zbiorczo zmienione. Czyli jak zmieniamy masowo np. tylko kontrast dla wszystkich zaznaczonych fotek, to pozostałe ustawienia specyficzne dla każdej z fotek zostają zachowane.

    Natomiast procedura z klonowaniem "recept" przez schowek unifikuje wszystkie parametry zmodyfikowanych przy pomocy danej "recepty" fotek. (Uwaga! z wyjątkiem modyfikacji przy pomocy Trimming tool, Stamp tool oraz obracania fotek, ktore nie podlegają kopiowaniu przy użyciu "recept"!) ;-)
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •