Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 151

Wątek: drukowanie zdjęć - papiery

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Plieth
    Dzięki za wszystkie informacje!
    P.S. Czyżbyś był też z Gdańska?
    Proszę bardzo!
    Niestety nie jestem

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10
    Proszę bardzo!
    Niestety nie jestem
    Twoja strata

  3. #23
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Ciekawe czy do znalezienia w Polsce .

    Jest :-) Kodak'a Proffesional Glossy widzialem dzisiaj w Selgrosie ok. 40 PLN za A4 - ryza chyba 50 szt.

    Janusz
    Ostatnio edytowane przez Janusz Body ; 06-05-2005 o 21:46

  4. #24
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    pikne foty wychdzą na tej drukareczce aż miło popatrzeć - jednak te efekty osiągam wyłącznie na papierze canon'a - na jakim papierze wy drukujecie? wlozylem ostatnio jakis tani syf to rece mi opadly po tym jak drukarka wypluła fote. Niestety papier canona do tanich nie należy
    Foty faktycznie piekne. Mam toto od tygodnia i jestem pod wrazeniem jakosci zdjec. Papier EMTEC premium photo paper - do kupienie w Media Markt - jest bardzo dobrze - przy ustawienaich Canon Photo Pro i Canon Photopaper Plus Glossy.

    Jesli drukarka utrzyma jakosc zdjec jak w ten pierwszy tydzien to... wiecej do labu nie pojde :-)

    Janusz

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Hmm, jeśli papiery EMTECA są równie trwałe jak płyty, to chyba foty blakną w oczach :P
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #26
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Hmm, jeśli papiery EMTECA są równie trwałe jak płyty, to chyba foty blakną w oczach :P

    To chyba nie papier blaknie tylko atrament Tomku ;-) Papier ma tylko "przyjmowac" tusz i nie rozlewac go po duzej powierzchni i ta funkcje spelnia niezle.

    Janusz

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Przecież nie pisałem, że papier blednie tylko że fota blednie. A może być to dlatego, że atrament się odkleja. Ale ja tylko się zgrywam, bo nic nie wiem, nigdy nie drukowałem zdjęć.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  8. #28
    Początki nałogu Awatar filip71
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Wiśniowa Góra
    Posty
    250

    Domyślnie

    ja uyżywam od dłuższego czasu papierau Rainbow Glossy i jest OK. 200szt A6 kosztowało mnie 40zł.
    Drukuję na HP z oryginalnym tuszem.

    Polecam także papier HP oraz Konica
    Canon 5D mkII + Battery Grip BG-E6; Canon 24-70 f/2.8L; Canon 70-200 f/2.8L IS; Canon 100-400 f/4,5-5,6L IS; Sigma 180 f/3.5 APO EX Macro; Speedlite 580EX + Sto-Fen; Epson P-2000; Lowepro CompuTrekker AW; Lowepro NOVA 4; Manfrotto 055PROB+322RC2; TC-80N3

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    101

    Domyślnie

    Generalnie na wielu papierach jakość będzie zadowalająca o ile będzie do tego zrobiony profil ICC. Jeżeli nie ma to niestety najlepsze efekty (choć nie zawsze) otrzymuje się na papierze firmowym (marka jak i drukarka )
    Ja osobiście drukuję na epsonie R200 i próbowałem już wile papierów. Najlepsze efekty na papierze Epsona a dobry jest jeszcze konika minolta (silky/jedwabisty), który szczególnie polecam do pastelowych widoczków. Wtedy efekt jest rewelacyjny.
    Ilford faktycznie jest super ale i tak na epsonie jest lepie, bo niestety nie mam profilu. U kumpla, który ma takowy jest po prostu żyletka i po wywołaniu z labu było nie do odróżnienia.
    Coś tam jest do pstrykania

  10. #30
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    "Odgrzeje" troche ten watek. :-)

    Ostatnio nabylem papier TETENAL. Papier bardzo chwalony w niemieckich czasopismach. Faktycznie dobry. Ciekawostka i to duza to Canvas Textile papier o strukturze plótna i Aquarell - cos jak papier "czerpany". Zdjecia wychodza na tym nieco podobne do akwarelek. Jak ktos potrzebuje wydrukowac cos oryginalnego to polecam.

    Papier kupilem w Szczecinie w sklepie foto.

    Janusz

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •