Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: myszy w namiocie, pomocy!

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    59

    Domyślnie

    Dzieki kurna za porady, jestescie mega zajefajni...alllll :* Duzo mi pomogliście jednak w żadnym poscie nie odpowiedzieliscie mi na male drobne pytanko...czy jak mam namiot i dobre bedzie swiatło, to czy doświetlac lampa błyskąwą ?? Czy to kwestia gustu i wyczucia ?? No dimitri jakby mi takie foty wyszły to byłbym w siudmym niebie )) Narazie moge zapomnieć. Aha i jeszcze jedno czy te żarówki musza byc jakies specjalne ?? Co byscie polecili ?

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojkij Zobacz posta
    swiatlo najtaniej wyjdzie z 2-3 halogeny 300-500w,
    taka mysz po sesji pod halogenem 1.5kW mogłaby byc podana z ziemniakami i fasolką


    czy jak mam namiot i dobre bedzie swiatło, to czy doświetlac lampa błyskąwą ??

    według mnie to tylko flashe albo żarówki błyskowe, najtaniej będzie jak sobie dokupisz żarówkę błyskową z fotocelą (popatrz na afe.pl - wcale nie są drogie, a z tego co zrozumiałem będziesz robił zdjęcia zawsze gdy się nowe myszy pojawią, więc na dłuższą metę powinno być ok). Nie mieszałbym różnych źródeł światła... ciężej będzie ustawić poprawny balans bieli.

    i tak jak koledzy wyżej sugerowali - chyba lepiej zdjecia będą wychodzić na np czarnym tle.

    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez robgr85 ; 13-01-2008 o 12:38
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar gof
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    49

    Domyślnie

    Doświetlaj lampą, zwierzaki się ugotują od normalnej żarówki, a te energooszczędne mają takie widmo, że sam widzisz...

    Poza tym nie wiem jak twoje myszki, ale moje już dawno zaznaczyłyby teren...
    EOS

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    53
    Posty
    94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bazancior Zobacz posta
    ..czy jak mam namiot i dobre bedzie swiatło, to czy doświetlac lampa błyskąwą ??
    Przy robieniu zdjęć zwierzakom warto pamiętać o ich samopoczuciu, cały czas czuję sie nie bardzo jak wspominam robienie zdjęć gekonowi toke, dla niego jak i dla mnie było to spore wyzwanie. Tyle że to gekon przejawiał większą agresję :wink:
    Nikt nie lubi jak mu się lampą wali po oczach, zwłaszcza jak przystosowuje sobie wzrok do poziomu oświetlenia - np. koty. Niespodziewany błysk nie jest dla nich naturalny. Jeśli światło pilotujące jest słabe to błysk może je oślepić. Próbował bym ze światłem stałym, mimo że często nie daje ono oczekiwanych efektów.
    Ostatnio edytowane przez Tanto ; 14-01-2008 o 02:05
    Canon F1new (AE Finder FN, AE Power Winder FN), Canon F1new (Eye-Level Finder FN), FD 28/2,8, FD 50/1,4, FD 55/1,2 SSC, Tokina AT-X 90/2,5 macro FD, Tokina AT-X macro extender, Tokina AT-X 80-200/2,8 FD, Canon Extender FD 2x-B, Canon 40d, Tamron 17-50/2.8, Metz 58 AF-1, Rolleiflex 2.8F (Xenotar)

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Z tym gotowaniem nie przesadzaj, lampa nie musi byc 30 cm od gryzonia, przy odpowiedniej mocy mozna ja dalej postawic... A ze po paru godzinach zrobi sie tropikalnie to juz inna sprawa

  6. #16

    Domyślnie

    czym różni się mysz rasowa od nie rasowej ?
    Do czego takie myszy są przydatne z takiej hodowli ?

  7. #17
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez A-la-N Zobacz posta
    czym różni się mysz rasowa od nie rasowej ?
    Rodowodem i standardem rasy (typem).

    Do czego takie myszy są przydatne z takiej hodowli ?
    To po prostu hobby . Wielu zainteresowań nie trzeba tłumaczyć użytecznościowo "a po co?" . Każdy ma jakiegoś bzika...

  8. #18

    Domyślnie mysz

    czyli dla węża smakowo jest lepsza mysz rasowa niż nie rasowa

  9. #19
    Początki nałogu Awatar BelYaal
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    387

    Domyślnie

    Mi sie podoba ta z trwala ondulacja, nie widzialem jeszcze takiej

  10. #20
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez A-la-N Zobacz posta
    czyli dla węża smakowo jest lepsza mysz rasowa niż nie rasowa
    Jeśli wąż jest koneserem to oczywiście.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •