Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49

Wątek: drukowanie zdjęć w domu OBALAM MITY

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    48
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pszczola
    Test objal 10 modeli czolowych drukarek dostepnych na rynku. BTW z doswiadczenia ufam testom zamieszczanym w PCKW dot. sprzetu komputerowego o peryferii.
    ale nie moze byc koszt druku taki sam skoro hp ma 3 razy wyzsze ceny na swoje zakichane tusze. to ci przytocze inny test z entera nie pamietam modelu hp ale byla to drukara.foto koszt druku a4 ip5000 2,2zł hp 6,8zł, i dlatego sadze ze wszystkie polskie testy mozna wsadzis se w d...
    Canon D60 // Tamron 17-35 2,8-4 // Canon 100mm 2,8 usm macro // Canon 300mm 4L IS // Canon 50mm 1,8 // Canon 550EX // Canon IP5000

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Jurek Plieth
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    74
    Posty
    2 087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez srad
    ale nie moze byc koszt druku taki sam skoro hp ma 3 razy wyzsze ceny na swoje zakichane tusze. to ci przytocze inny test z entera nie pamietam modelu hp ale byla to drukara.foto koszt druku a4 ip5000 2,2zł hp 6,8zł, i dlatego sadze ze wszystkie polskie testy mozna wsadzis se w d...
    Nie znam tych testów, znam za to z autopsji drukarki H-P, toteż jedną i drugą ręką gotów jestem podpisać sie pod Twoimi wnioskami.

  3. #13
    Bywalec Awatar storm
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    PL / WAW
    Posty
    183

    Domyślnie

    Hmm a mam pytanie.. jak dlugo taki wydruk ma jakosc jak na poczatku?
    Spotkalem sie kiedys kilkukrotnie ze po pewnym czasie takie wydruki blekna..
    Czy moze ktos to potwierdzic lub zdementowac?

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    48
    Posty
    98

    Domyślnie

    pewnie okarze sie to za iles lat epson twierdzi ze jego wydruki wytrzymaja 100 lat canon ze kilkadziesiat, ja wlozylem zdjecie na noc do wody i prawie nic sie z nim nie stalo delikatnie puscil czerwony kolor, takze mam nadzieje ze troche te wydruki wytrzymaja
    Canon D60 // Tamron 17-35 2,8-4 // Canon 100mm 2,8 usm macro // Canon 300mm 4L IS // Canon 50mm 1,8 // Canon 550EX // Canon IP5000

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez storm
    Hmm a mam pytanie.. jak dlugo taki wydruk ma jakosc jak na poczatku?
    Spotkalem sie kiedys kilkukrotnie ze po pewnym czasie takie wydruki blekna..
    Czy moze ktos to potwierdzic lub zdementowac?
    To w duzej mierze zalezy do jakosci/typu atramentu i jakosci/typu papieru.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    HP minimalnie drozsze? LOL Testy jak w CHIP'ie Albo drukarki HP potrafia zuzyc 3x mniej atramentu albo im za 1/3 sprzedali...

    Troche zle modele wybrali pozatym... Raz ze cena drukarki nie ta a dwa ze HP ma 6 kolorow, wyswietlacz... Ja wybiore sobie inne... Drukarki nieco blizej zarowno iloscia kolorow jak i cena (100$, 4 kolory). Duzo czesciej kupowane modele do domu jak ip5000 czy to wielkie HP.

    Do HP kupujesz (model 5740) kolor (za ~$23 - 7ml) i czarny (za ~$19 - 11ml). Dostajesz 18ml tuszu w cenie ~40 dolarow... Opakowania zbiorcze z glowicami, 3 kolory w jednym.

    Do Canon'a (IP3000) czarny (27ml za ~$13!) i 3 kolory (CMY po 15ml za ~$12 sztuka, wychodzi 45ml za ~$36!)... Daje to nam 70ml tuszu za $50? Opakowania skladajace sie z kawalka plastiku z tuszem i jakims takims wypelniaczem, kolory luzem. Bonus to widac ile tego zostalo fizycznie po otwarciu drukarki...

    Przeliczajac dostajemy mililitr czarnego za $1.70 w HP i $0.48 w Canon'ie. Do tego mililitr koloru za $3.30 w HP i 0.8 u Canon'a. Myslicie ze Canon wylewa 2x tyle tuszu na papier co HP? To sa wszystko ceny z jednego sklepu.

    Zakladajac nawet ze Canon potrafi wypluc ze 2x tyle atramentu na papier to i tak jakos slabo wychodzi koszt i funkcjonalnosc... HP jest wolne jak cholera w porownaniu do Canon'a. Na oko ze dwa razy tyle, ze stoperem nieco mniej jak pamietam... Do tego HP ma tusz "jak zwykle" w pojedynczym opakowaniu z glowicami (wyrzucal ktos juz pelno magnety czy zoltego bo sie ktos niebieskiego czepil?)... A gdzie funkcje dodatkowe... Canon ma full duplex, dwa podajniki papieru... Mam papier foto na gorze i zwykly na dole, albo dwa rozne rozmiary... Kombinowanie z oszczednym drukowaniem na dwie strony w HP pewnie kazdy zna, przekladanie kartek, dokladanie papieru... Zmiana na maly na foto... Nawet jak juz nie o papier chodzi to zawsze wychodzi 2x mniej objetosci a to daje 2x lzej jednym kliknieciem a nie cala gimnastyka. Eeeee... Drukarki stoja w sklepie identycznie... Porownujac tak kolejne modele HP i Canon'a wychodzi... Nawet dobierajac rozne modele zwykle widac wyrazna przewage Canon'a nad HP jesli chodzi o druk, koszty, funkcjonalnosc. A rozmiar drukarki? HP wyglada na mniejsze... Tyle ze Canon ze wzgledu na sowja pudelkowatosc jednak raczej mniej zajmowal na biurku. Tam gdzie znajomemu HP nie chcialo wejsc wlazl Canon i zapas papieru

    Jesli komus w testach wychodzi minimalnie taniej to ja serdecznie... Wiadomo ze da sie oszukac z gory zakladajac pewne warunki testu... Mozna dobrac modele drukarek ktore sie nijak nie maja do siebie cenowo i funkcjonalnie... Albo drukowal to na extra drogim papierze w celu minimalizacji roznicy kosztow... Tyle ze zwykle sie drukuje na dobrym i tanim papierze i co ma piernik do wiatraka jesli koszt papieru jest staly dla obu... Mnie nie interesuje ze odbitka wyjdzie 5 groszy mniej bo papier kosztuje 5 zeta za kartke i koszt tuszu to 10% calosci... Mnie interesuje ile ta drukarka bedzie kosztowac sama sobie... HP wychodzi drogo... Paru moich znajomych zamienilo HP (zwlaszcza ten model i podobne cenowo) na Canon'a (glownie IP3000) i chodza bardzo zadowoleni. Zaden zlego slowa nie powiedzial.

    Kupujac przykladowa drukarke HP i Canon'a za setke ludzie sie daja robic w balona... Zwlaszcza mniej obeznani. Ci ktorzy chca tanie drukarki. To na nich HP ma najwieksze przebitki... Ledwo zaczniesz drukowac i musisz biegnac po tusz... Biorac tanszy model Canon'a, takie IP2000 z kolorami razem dalej wychodzi ze 2x taniej tusz jak w HP... Troche w plecy z funkcjami, ale... Biorac drozsze HP, nawet takie z wyswietlaczem dostajemy zbedny bajer... Koszt druku nadal wychodzi 2x na korzysc Canon'a, a wyswietlacz? I tak wszystkie zdjecia laduje na komputer w celu przegladniecia, czasami jakiejs obrobki troche... jakas plamka, USM... I co... Mam je potem ladowac na karte zeby sobie wydrukowac? Interfejs w tych drukarkach HP jest tak wolny ze 3 minuty i klne przy dostawaniu sie do wlasciwego zdjecia. Pierwszy z brzegu Canon nadazal nawet jak sie czepilem jak glupi sprawdzajac ile da sie max wyklikac... Ja firmie HP dziekuje bardzo serdecznie za calosc osiagniec i wszystkich dookola ostrzegam juz cale lata... Do tej pory nikt mi nie powiedzial ze zle wyszedl na Canon'ie w druku. Testy w gazetach to jedno... Porownanie kosztow z kawalkiem kartki i kalkulatora w domu to drugie...
    ...

  8. #18
    Bywalec Awatar dzi
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    240

    Domyślnie

    no kuchatek, pojechales wowód elegancko pod canona ale fakty mowia swoje - ja juz nawet usunalem wszystkie drukarki biurowe HP w firmie i zakupilem xeroxy, bo poprostu koszta kosmos.
    canon rulez - ip 5000 drukuje bajka mam ja od niedawna w sumie, a ze to moja pierwsza plujka pod foty to zobaczymy z czasem a i babcia z fotek zadowolona przecież jpgów jej na maila nei wysle


  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Mogl bym pojechac i pod HP... Jak pisalem... W kazdym porownaniu odpowiednio dobierajac da sie przygiac... Tu sie policzy z papierem, tam cos inaczej... ale po co?

    HP mi nie placi za obiektywne testy. HP mi juz 10 lat zalazi za skore dobijajac wykrzaczajaca sie drukarka przy druku wiecej jak 10 stron (moja pierwsza)... wypadajacym papierem... ciagnieciem 5 kartek na raz... cenami tuszy... wciaz wszystkie kolory razem az do ultra drogich modeli... ciagle nowa glowica... Dzikie jazdy przy instalacji (jak se lamery na polowie osiedla musza kupic to samo to osiwiec mozna, a potem jeszcze dzwonia o tusze )... Po co?

    Nawet biorac ip5000 i to drugie z tej gazety wyjdzie pewnie sporo koszt na plus Canon'a (nawet im wyszedl). Pozatym drukarki maja duzo roznych elementow... Nawet taki detal jak przezroczysty pojemnik sie bardzo przydaje... Po co mi ten caly kosmos na tej drukarce? Kosztuje prawie setke wiecej jak Canon... Uzywaliscie kiedys tego interfejsu na HP i obok Canon'a. Roznica predkosci jest taka jak miedzy ultra slou kompakt z antycznym cf'em i 20D z jakas ultra.

    Ide do sklepu i stoja dwie drukarki za setke... Liczac w pamieci na oko i porownujac to co ma drukarka widac ze cos nie jest tak... Dla mnie sobie mozecie kupowac i HP, ale niech mi ktorys przyjdzie i glopio pyta czemu "bo wydrukowalem raptem pare kartek i nie ma tuszu"... Albo w sklepie "50 dolarow? Przeciez ja za 70 drukarke kupilem i nic nie wydrukowalem prawie"...

    Szkoda gadac... Mam kupic wielka drukarke za 300 dolarow tylko dlatego zeby miec porownywalny koszt druku jak w sporo tanszym Canon'ie? Dalej nie bede mial full duplex'a i dwoch podajnikow a raptem pare ******* z ktorych juz dzisiaj moge powiedziec ze nie skorzystam bo klne jak mi przyjdzie jedno zdjecie na tym wydrukowac w pracy a pozatym nie bede ladowal zdjec na CF'a po obrobce... No bez jaj... W tym pieknym HP bardzo slicznie ostatnio rysowalo mi w prcy papier bo od antycznych lat HP musi zawijac papier o 180 stopni i trzeba bylo trzymac...

    Pozatym IP5000 ma ladny profesjonalny kolor Lepiej mi pasuje do EOS'a i tu zadne HP nie ma startu a malowal drukarki nie bede

    Od dluzszego juz czasu praktykuje Canon'y (zwlaszcza tutaj w USA gdzie sa normalniej dostepne) i zarowno ja jak i moi znajomi chwalimy sobie... Jak oni chwala to i inni pewnie beda... Zwlaszcza ze praktycznie wszyscy mieli poprzednie doswiadczenia z jakimis HP i widza roznice.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 25-04-2005 o 18:34
    ...

  10. #20
    Bywalec Awatar toni
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Warszawa/Rozlare
    Wiek
    54
    Posty
    163

    Domyślnie

    a ktoś drukuje na sublimacji np olympus P440 ???
    Pozdrawiam
    loox@op.pl
    gg 1508208
    Toni Maola
    :wink:

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •