Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 225 z 225

Wątek: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Miasto
    wieś, nie miasto

Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Powyższe 3 były wykonane przy pomocy 1 flesha, póki co bez modyfikatorów ale w planie mam też próby z jakimś softboxem by lepiej dół rybki oświetlić. Próbowałem też takiego niemałego panelu LED ale pomimo ustawienia na maksymalną moc to część zdjęć wychodziła poruszona, może z wyższym ISO by to przeszło ale z fleshem łatwiej.
    Światło, które dałeś od góry wydaje się ładne i nie psułbym go modyfikatorem. Spróbowałbym dodać od dołu drugą lampę, na jakieś 1/4-1/8 mocy.
    "Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."

Ciekawy pomysł nie rozważałem świecenia od dołu - może kiedyś zrobię taki eksperyment Mój pomysł przy ostatniej sesji był taki by podłożyć pod akwarium białą kartkę licząc, że światło odbite od dna rozświetli trochę spód rybki - niestety okazało się, że akwaria mają wyklejony na czarno spód dopytam czy mają zbiorniki z transparentnym dnem.

Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Miasto
    wieś, nie miasto

Na pewno znajdziesz zbiornik cały przezroczysty, do którego można przełożyć rybkę, tylko co ona na to?
    Myślałem, żeby nie świecić przez dno, lecz pod kątem z przodu - chyba uda się znaleźć odpowiedni kąt, żeby nie sfotografować lampy.
    "Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba."

156. Yponomeuta evonymella

Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Na pewno znajdziesz zbiornik cały przezroczysty, do którego można przełożyć rybkę, tylko co ona na to?
    Myślałem, żeby nie świecić przez dno, lecz pod kątem z przodu - chyba uda się znaleźć odpowiedni kąt, żeby nie sfotografować lampy.
    Dzięki za komentarz - ja za faworyta obierałem wersję B

Wracając do bojowników - tym razem świeciłem 2 lampami: 1 z góry (jak wcześniej), a 2ga z prawej strony ustawiona przy dnie akwarium i skierowana ku górze oraz odsunięta od osi akwarium w kierunku aparatu. Na pierwszym ujęciu nie do końca podoba mi się efekt, na 2gim jest dla mnie ok. Niestety mimo, że akwarium jest małe to efekt świecenia jest bardzo różny w zależności gdzie w danym momencie znajduje się rybka.

157.

158.

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Uprawnienia umieszczania postów