Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 247

Wątek: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

  1. #211

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    150. Mniej ciekawy wzorek ale za to na czasie - liść gwiazdy betlejemskiej.

    https://lh3.googleusercontent.com/pw...hNgl9lDb=w1200
    To liść, ażem myślał że to jaka dystorsja w teście obiektywu. Żarty na bok, oryginalne zdjęcie. Gratulacje.

  2. #212

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    151. Timandra comae

    Ostatnio edytowane przez fristajlor ; 27-03-2021 o 14:18

  3. #213

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    152. Notodonta dromedarius


  4. #214

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    153. Stigmella tityrella




    Zdjęcie z testowej sesji fotografowania bojowników - będę męczyć dalej temat

  5. #215

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    154.




    155.


  6. #216
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Dobry zestaw, zwłaszcza 153
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  7. #217

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez mkkaczy Zobacz posta
    Dobry zestaw, zwłaszcza 153
    Mnie najbardziej cieszą bojowniki - spełniłem moje małe fotograficzne marzenie Będą jeszcze na pewno kolejne. Listków mam więcej:

    153A




    153B




    153C




    153D




    153E




    153F




    153G




    153H


  8. #218
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Czy stosujesz filtr polaryzacyjny do zdjęć rybek? Lub coś innego, żeby przedrzeć się przez szybę?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #219
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 257

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    I jeszcze jedno, jeśli można: światło błyskane czy ciągłe?
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 28-11-2021 o 14:04
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #220

    Domyślnie Odp: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Czy stosujesz filtr polaryzacyjny do zdjęć rybek? Lub coś innego, żeby przedrzeć się przez szybę?
    Nie stosuje polara choć mam, na pewno by "zjadał" światło. Jedyne co zrobiłem to ubrałem się na czarno - czarne ubranie w najmniejszym stopniu odbija się od szyby akwarium. U mnie to wystarczyło. Jeżeli to by nie wystarczyło to warto jeszcze:
    • zgasić wszystkie źródła światła poza tym, które oświetla dane akwarium / rybkę - to najczęściej rozwiązuje wszelkie problemy, pamiętając by się odpowiednio ubrać
    • można sobie też zrobić taką nakładkę na obiektyw z jakiegoś czarnego materiału - z jednej strony odcina to dostęp innych źródeł światła, które by się odbijały od szyby a z drugiej z uwagi na czarny kolor nie powodowało odbić na szybie; kiedyś zrobiłem sobie coś podobnego ale nie do akwarium (jakoś nigdy tego nie potrzebowałem) tylko do robienia zdjęć w nocy przez szybę z wieżowców Tu przykład: https://youtu.be/dSeNbVWh3NM?t=267


    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    I jeszcze jedno, jeśli można: światło błyskane czy ciągłe?
    Powyższe 3 były wykonane przy pomocy 1 flesha, póki co bez modyfikatorów ale w planie mam też próby z jakimś softboxem by lepiej dół rybki oświetlić. Próbowałem też takiego niemałego panelu LED ale pomimo ustawienia na maksymalną moc to część zdjęć wychodziła poruszona, może z wyższym ISO by to przeszło ale z fleshem łatwiej.

Strona 22 z 25 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •