Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 247

Wątek: [fristajlor] mrówki, krewetki i inne które wpadną przed obiektyw

  1. #21
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Na moje amatorskie oko - w pierwszych trzech słaba ostrość, nieciekawe tło i światło niezachwycające. Ostatnie ciekawe, ładna kompozycja, ale za blisko grafiki.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Na moje amatorskie oko - w pierwszych trzech słaba ostrość,
    W pierwszym i trzecim i jest imo tak ostro oraz tam ostro gdzie trzeba, fakt głębia ostrości jest malutka ale fizyki nie ominę. W drugim niestety czułek ostrzejszy niż główka.
    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    światło niezachwycające.
    Będę wdzięczny za rozwinięcie tej myśli - może jakoś zmodyfikuje dyfuzor, może z nową lampą uda mi się lepiej popracować nad doświetlaniem.

  3. #23
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    Będę wdzięczny za rozwinięcie tej myśli - może jakoś zmodyfikuje dyfuzor, może z nową lampą uda mi się lepiej popracować nad doświetlaniem.
    Nie ma co zbytnio rozwijać - na moje oko kontrasty są zbyt duże. Cienie z tła włażą na obiekty i odbierają urodę bohaterom obrazu. Wydaje mi się, że dobrze byłoby obserwować tło na podglądzie, albo baczniej obserwować kadr przed pstryknięciem.

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Adso
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Skoczów, Bielsko-Biała, Cieszyn
    Wiek
    66
    Posty
    310

    Domyślnie

    a mnie sie wydaje ze mrówki żyją w lesie a nie na kartce papieru i dobrze byłoby je tam fotografować, nie będzie sztucznie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewa_olsztyn Zobacz posta
    Nie ma co zbytnio rozwijać - na moje oko kontrasty są zbyt duże. Cienie z tła włażą na obiekty i odbierają urodę bohaterom obrazu.
    A jak Ty sobie radzisz z cieniami, oświetleniem przy zdjęciach makro obiektów tej wielkości? Może masz jakieś swoje przykładowe zdjęcia efektów?
    Cytat Zamieszczone przez Adso
    a mnie sie wydaje ze mrówki żyją w lesie a nie na kartce papieru i dobrze byłoby je tam fotografować, nie będzie sztucznie
    Zależy jaki gatunek ten akurat nie występuje w lasach na kartkach pewnie też nie za często ma możliwość pozować - jeśli boisz się o to, że mrówę wysiedliłem z jej środowiska to zapewniam, że zdjęcie zostało wykonane w naturze bez przenoszenia jej.

  6. #26
    Początki nałogu Awatar ewa_olsztyn
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    64
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fristajlor Zobacz posta
    A jak Ty sobie radzisz z cieniami, oświetleniem przy zdjęciach makro obiektów tej wielkości? Może masz jakieś swoje przykładowe zdjęcia efektów?
    W ogóle sobie nie radzę. Mam za słaby wzrok na to, żeby takie małe rzeczy fotografować. Piszę jak widz, jak odbiorca Twojej sztuki, nie jak fachowiec. Mogę więc powiedzieć patrząc na gotowe zdjęcie, co widzę i jak to odbieram - monitor mam blisko oczu i duży Więc o praktyczne porady musiałbyś zapytać jakiegoś praktyka. W pejzażu, to bym Ci coś doradziła bardziej praktycznie, a tak - musisz sie zadowolić opinią zwykłego widza

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Poznań
    Posty
    45

    Domyślnie

    dla mnie zdjęcia są bardzo fajne...
    technicznie dużo lepsze od moich

    ps. ewę o zdjęcia nie proś, bo Cię zaatakują
    20D + 40D + Canon kit 18-55 + +Canon 10-22 + Canon 70-200 2.8 L IS + Canon 100mm Macro + ruski 50mm z mieszkiem + statyw manfrotto

  8. #28
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    hej MAck wszystkich nie zadowolisz nie przejmój się ja mam obiektyw do makro i jeszcze nie udało mi się zrobić takich fajnych fotek jak twoje , pozowały mi mszyce z kwiatków na balkonie i nic z tego nie wyszło, mnie się podobają twoje stworki zwłaszcza 1 i 4
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze, bo już mnie zaczynały ogarniać onanistyczne-sprzętowe myśli, że bez mp-e 65/2,8 oraz mt-24 to nie ma co się za temat mrówek łapać

    Poniżej zdjęcia z wczoraj w ramach kategorii "i inne":







  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    53
    Posty
    220

    Domyślnie

    1 i 4 rewelacyjne.
    2 i 3 trochę za bardzo mrowa sie zlewa z tłem.

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •