Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

  1. #11
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Jak masz na sprzedaż sprzęt Canona to w pierwszej kolejności CB, pózniej allegro a jeśli masz i konto na ebay to i tam warto się ogłosić.

    Pzdr.

  2. #12

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Każdy Komis czy ktoś kto bierze sprzęt w rozliczeniu zwykle wycenia dość nisko, żeby na tym jeszcze zarobić. Zawsze lepiej sprzedać z tzw. pierwszej ręki, bo Kupujący na to patrzą przez ile rąk przechodził.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Każdy Komis czy ktoś kto bierze sprzęt w rozliczeniu zwykle wycenia dość nisko, żeby na tym jeszcze zarobić. Zawsze lepiej sprzedać z tzw. pierwszej ręki, bo Kupujący na to patrzą przez ile rąk przechodził.
    Niby tak, ale... Właściciel sprzedaje z 1 ręki body za 2000. Zadbane i w ogóle. Drugi takie samo body odda w komis za 1500 bo mu zależy na czasie i ma gdzieś użeranie się z kupującymi, odpowiadania na pytania, wystawianie aukcji, umawianie się na oględziny itd. Komis kupił za 1500, sprzeda body za 1800zł. Które body opłaca się bardziej kupić ?
    Druga sprawa. Jak cię oszuka Juzek z Krakowa to możesz mu nagwizdać. Jak ci trefny towar sprzeda Komis to zwracasz i masz w dupie, co najwyżej stracisz koszty przesyłki.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Niby tak, ale... Właściciel sprzedaje z 1 ręki body za 2000. Zadbane i w ogóle. Drugi takie samo body odda w komis za 1500 bo mu zależy na czasie i ma gdzieś użeranie się z kupującymi, odpowiadania na pytania, wystawianie aukcji, umawianie się na oględziny itd. Komis kupił za 1500, sprzeda body za 1800zł. Które body opłaca się bardziej kupić ?
    Druga sprawa. Jak cię oszuka Juzek z Krakowa to możesz mu nagwizdać. Jak ci trefny towar sprzeda Komis to zwracasz i masz w dupie, co najwyżej stracisz koszty przesyłki.
    Wy o sprzedaży a ja o zakupie

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2009
    Wiek
    60
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Cytat Zamieszczone przez Bolek02 Zobacz posta
    Każdy Komis czy ktoś kto bierze sprzęt w rozliczeniu zwykle wycenia dość nisko, żeby na tym jeszcze zarobić. Zawsze lepiej sprzedać z tzw. pierwszej ręki, bo Kupujący na to patrzą przez ile rąk przechodził.
    I to jest wqrzające...
    Kiedyś pytałem właśnie Interfoto o "zamianę" mojego na oferowany. Zaproponowali mi śmieszną cenę i odpuściłem. Nie dość, że chcieli raz zarobić na tym, który mieli w komisie to jeszcze na moim krocie.
    Ile razy można na jednej transakcji zarabiać? Widać, że można, tylko czy są jeszcze naiwni, którzy się łapią na takie interesy?

    Wytalkowane z GT-I9100

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    a ja milo wspominam wizyte w interfoto, dostalem tyle co bym dostal na allegro
    dwa razy tak miałem, teraz musieli już mieć takich kilka na stanie wiec im nie zależało
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    119

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Cytat Zamieszczone przez YaneC Zobacz posta
    I to jest wqrzające...
    Kiedyś pytałem właśnie Interfoto o "zamianę" mojego na oferowany. Zaproponowali mi śmieszną cenę i odpuściłem. Nie dość, że chcieli raz zarobić na tym, który mieli w komisie to jeszcze na moim krocie.
    Pytałem w Interfoto i w BTFoto o wycenę puszki którą właśnie sprzedawałem (Pentax K-5IIs), w Interfoto zaproponowali mi 1700, w BTFoto nie było osoby od wyceny, na allegro dostałem dwie propozycje po 2500. Ale rozumiem ich podejście, nie sprzedadzą wszystkiego co mają, a jeśli jest to główne źródło utrzymania to nie mogą skupować po 100-200zł poniżej ceny "rynkowej". W każdym razie podziękowałem.

    Co do zakupów to warto, czasem mają niewiele drożej ale dają jakąś tam gwarancję, nie wiem jak realizują, ale przynajmniej głowa spokojniejsza.

  8. #18
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Jeśli o zakupach słowo to Ja kupowałem szkło w fotoaparaciki i było ok. Nawet jak mi padło to do nich zaniosłem i załatwili mi serwis. Sprzedawać nic u nich nie sprzedawałem.
    Ostatnio edytowane przez mwitek ; 11-10-2014 o 14:32

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Sklepy Foto - skup uzywanych aparatow

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Niby tak, ale... Właściciel sprzedaje z 1 ręki body za 2000. Zadbane i w ogóle. Drugi takie samo body odda w komis za 1500 bo mu zależy na czasie i ma gdzieś użeranie się z kupującymi, odpowiadania na pytania, wystawianie aukcji, umawianie się na oględziny itd. Komis kupił za 1500, sprzeda body za 1800zł. Które body opłaca się bardziej kupić ?
    Druga sprawa. Jak cię oszuka Juzek z Krakowa to możesz mu nagwizdać. Jak ci trefny towar sprzeda Komis to zwracasz i masz w dupie, co najwyżej stracisz koszty przesyłki.

    --- Kolejny post ---



    Wy o sprzedaży a ja o zakupie
    Zdecydowanie bardziej opłaca się kupić od właściciela, bo on wszystko wie na temat tego sprzedawanego szkła. Najlepszy jest bezpośredni kontakt
    Ja z komisów i od handlarzy nie kupuję, bo zwyczajnie chcą zarobić i nie wiedzą co sprzedają

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez YaneC Zobacz posta
    I to jest wqrzające...
    Kiedyś pytałem właśnie Interfoto o "zamianę" mojego na oferowany. Zaproponowali mi śmieszną cenę i odpuściłem. Nie dość, że chcieli raz zarobić na tym, który mieli w komisie to jeszcze na moim krocie.
    Ile razy można na jednej transakcji zarabiać? Widać, że można, tylko czy są jeszcze naiwni, którzy się łapią na takie interesy?

    Wytalkowane z GT-I9100
    Na takie interesy idą jedynie Ci co chcą sprzedać od razu bez nijakiego zaangażowania lub oddają sprzęt w rozliczeniu przy innych zakupach.
    Ostatnio edytowane przez Bolek02 ; 11-10-2014 o 16:08
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •