Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: 30d + 50 1.8 awaria help

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Oleśnica/Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    53

    Domyślnie 30d + 50 1.8 awaria help

    Niestety dzis po wyjściu z domu wywinołem orła na lodzie i plecakiem pizgło o glebę. Oberwał obiektyw z założoną uv-ką. Uv poszła sie rypać ale mała strata. Problem polega na tym że obektyw nie chce zejść z body - po wciśnięciu blokady obraca się do połowy i potem już jest opór - pomocy jak rozebrać 50 od czoła ( chyba stracona pierścień ostrości sie zrypał af też )
    czy pozostaje mi tylko żytnia? czy we wrocku możne gdzieś z tym podejść?
    oszin
    trzydziecha na karku +kicior+budżetowa stałka+ lampki softy i parasolki

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Cytat Zamieszczone przez oszin Zobacz posta
    Problem polega na tym że obektyw nie chce zejść z body - po wciśnięciu blokady obraca się do połowy i potem już jest opór - pomocy jak rozebrać 50 od czoła ( chyba stracona pierścień ostrości sie zrypał af też )
    *kiedys mialem klienta z podbnymi objawami i wygial sie bolec stopu w body wtedy. Trzeba bylo rozebrac body w tamtym przypadku.

    Zdrowko

  3. #3
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Spróbuj pokręcić jeszcze więcej siły. Jak nie da to może czymś jak WD-40 ale ryzyko jest ze na matryce trafi. Jak się nie da to tylko żytnia niestety. Chyba że we wrocku jest jakiś szpec id aparatów to możliwe że tez to zrobi na poczekaniu.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar mattnick
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Wałbrzych
    Wiek
    41
    Posty
    1 735

    Domyślnie

    50 od przodu nie rozbierzesz...ma 2 śrubki na bagnecie, które trzeba odkręcić, żeby w ogóle coś ze szkłem robić...
    30D, C 17-40 f4 L, 50 f1.8, 70-200 f4 L, 430 ex, oraz -=iii=<)
    CZYTAĆ I PAMIĘTAĆ !!!!

  5. #5
    Bywalec Awatar OsMax
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    śląsk
    Wiek
    44
    Posty
    186

    Domyślnie

    Co do pomyslu z WD 40 to przypadkiem nie bierz sie za takie rzeczy to bardzo silnie penetrujacy srodek wiec nie radze !!!
    Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Skoro szkło i tak stracone,a w serwisie cudotwórców chyba tez niema?Wziałbym piłkę do metalu,aparat obiektywem w dół[imadło {za obiektyw} i druga osoba {za aparat}] zeby nic do środka nie poszło i wio.bagnet jest plastykowy może po prostu pękł?

  7. #7
    Uzależniony Awatar iktorn92
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    32
    Posty
    605

    Domyślnie

    Co do pomysłu z WD 40 to przypadkiem nie bierz sie za takie rzeczy to bardzo silnie penetrujący środek wiec nie radze !!!
    Faktycznie masz rację źle powiedziałem

    Ale w tym przypadku chyba tylko cudotwórcy w serwisie zostają. Jak dla mnie to trzeba rozebrać aparat od tylu aby się dostać do bagnetu, bo coś mi się wydaje że jest to coś z tym przyciskiem, dobrze jak by uwzględnili to jako wadę fabryczną i zrobią za darmochę.

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Skoro szkło i tak stracone,a w serwisie cudotwórców chyba tez niema?Wziałbym piłkę do metalu,aparat obiektywem w dół[imadło {za obiektyw} i druga osoba {za aparat}] zeby nic do środka nie poszło i wio.bagnet jest plastykowy może po prostu pękł?

    też mi przyszło do głowy żeby go rozciąć

    to na pewno lepszy pomysł niż WD40 bo nie dość że mogłoby Ci kapnąć na matryce to do tego jeszcze na lustro, matówkę, migawkę czy czujniki AF w body wiec prawdopodobnie nie opłacałoby się tego naprawiać i zostałoby CI kupno nowego body.

    ewentualnie jak masz go na gwarancji (choć w to wątpię) to nic nie kręć bo mogą CI anulować gwarancje. co prawda zapłacisz za naprawę ale...
    Fotografia to pasja, moj Blog o fotografi, fotograficznie o wszystkim.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Idź do jednego z dobrych serwisów we Wrocławiu, zrobią Ci to, a jeśli body będzie coś dolegało i masz na gwarancji, to na żytnią. Jeśli nie masz gwarancji już - możesz nawet drobne uszkodzenia body zrobić u szpeców we Wrocławiu, oni cuda potrafią, o ile nie muszą części sprowadzać.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Oleśnica/Wrocław
    Wiek
    45
    Posty
    53

    Domyślnie

    an-zak masz jakiś godny polecenia ? jakiś namiar ?
    trzydziecha na karku +kicior+budżetowa stałka+ lampki softy i parasolki

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •