Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: Wpływ fal dźwiękowych na lustrzankę...

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    54
    Posty
    2 320

    Domyślnie

    OT: Te magnesy to urastają do jednych z bardziej niebezpiecznych akcesoriów/elementów. Przykładowo: nie zbliżać się z magnesem do dysku twardego...
    Hehe, każdy dysk twardy w swojej konstrukcji ma obok talerzy dwa supersilne magnesy pomiędzy którymi znajduje się cewka, do której są przymocowane głowice odczytująco/zapisujące. Magnesy te wyjęte z dysku są tak silne, że przy próbie ich połączenia należy uważać na palce, gdyż mogą w nie uderzyć z siłą młotka przecinając skórę. To taka ciekawostka.
    /OT

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    584

    Domyślnie

    W nikonie D100 urwał mi się mechanizm lustra gdy fotografowałem inscenizację bitwy z czasów napoleońskich. Było bardzo dużo huku. Ci entuzjaści broni i barwy mają całkiem głośne armaty, a ja kręciłem sie możliwie najbliżej. Nie mam żadnej pewności, że to było przyczyną awarii, ale trafiło mi się właśnie wtedy.

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar gof
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    39
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KMV10 Zobacz posta
    Hehe, każdy dysk twardy w swojej konstrukcji ma obok talerzy dwa supersilne magnesy
    Neodymowe, bardzo silnie kierunkowe...

    A co do anten i porównywania ich z kolumnowymi pizzomagnesami, to nieporozumienie - anteny promieniują polem elektromagnetycznym o określonej częstotliwości, przez co w ścieżkach na PCB i innych metalowych elementach aparatu mogą indukować się prądy pasożytnicze i wpływać na jego pracę. Głośniki mają pizze (nie najadłbym się taką pizzą, ale niech będzie), które nie emitują energii, tylko roztaczają wokół siebie (też w pewnym stopniu kierunkowo) pole magnetyczne (którego siła maleje z kwadratem odległości od magnesu), w tej pizzy drga sobie cewka na częstotliwościach akustycznych i tyle. Krzywdę może zrobić najwyżej energia fali akustycznej (albo właśnie zalany typ z piwem), ale to mechanicznie, nie elektrycznie.
    Ostatnio edytowane przez gof ; 22-12-2007 o 22:00
    EOS

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •