Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [allegro]Canon 350D plus 2 obiektywy 28-80 i 75-300 Tamron - co sadzicie

  1. #1

    Domyślnie [allegro]Canon 350D plus 2 obiektywy 28-80 i 75-300 Tamron - co sadzicie

    Co sadzicie o tym aparacie, warto, jak tak to ile maks dać. Czytałem gdzieś na tym forum, ze bez KIT'a sie nie obejdzie. Ale z tego co czytam tutaj to nie jest zły, jak za taką cenę.

    http://www.allegro.pl/item282397992_...00_tamron.html

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    aktualna cena nie jest zła ale dołu napewno będzie ci brakowało więc musisz myśleć o kitku

  3. #3

    Domyślnie

    wiec tego 18-28, ale miedzy tym 18-55, a 28-80 jest doża różnica. te 18-28 głownie do czego sie przydaje, to moja pierwsza lustrzanka.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    28 na cropie to 44,8 mm a więc obiektyw standardowy . Będzie Ci brakowało szerokich kątów niezbędnych do fotografi krajobrazowej zdjęć w pomieszceniach itd. Wg mnie minimalny zakres ogniskowych które powinny sie znalęść w torbie fotografa o ogólnych zainteresowaniach to 28-80 czyli przeliczając to na ogniskowa nominalną przy zastosowaniu cropa 18-50.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale ile maks dać na tej aukcji, KIT'a mogę sobie potem dokupić. Nie będzie w tych obiektywach i 350d Err99, po za tym brakiem szerogiego kata innych przeciw nie ma.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie

    350d to bardzo fajny aparat. Dla mnie miał 1 wadę. Słaby AF. Dlatego wymieniłem go na 400d - różnica w celności jest dosyć odczuwalna. Co do obiektywu to wolałbym kita + to tele tamrona. 28-80 jest zdecydowanie za wąski. Chociaż jeśli lubisz fotografować cobyś nie kupił i tak będziesz miał kupę frajdy pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    No na 400d nie ma $$$. To jest mój pierwszy aparacik, na upartego mogę potem kupić KIT'a, albo eos-m42, bo na niego mam trochę szkieł. Ile ten sprzęt jest wart. 1200, 1300, 1700, 2000PLN. Ile dać na maks.

  8. #8

    Domyślnie

    Może inaczej, nie będę mógł zrobić zdjęcia gór stojąc na jednej z nich, ale idąc do lasu zdjęcie paru drzew i np. jakiejś osoby będę mógł zrobić. Co jak będę chciał taką fote pstryknąć, będzie złej jakości, czy obiektyw jej nie obejmie, tzn. trzeba stanąć dalej?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar paweleverest
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    50
    Posty
    1 138

    Domyślnie

    Przy obecnej cenie 400D z kitem myśle że za ten zestaw nie warto dac więcej niż 1700zł (uzywany, bez gwarancji ) odnośnie szkieł to niestety czasami nie da się stanąc dalej i naprawde 28 mm bedzie za wąsko więc nastaw się od razu na koniecznośc zakupi kita- a tak swoją droga to ja na twoim miejscu poczekałbym jeszce trochę doskładal na nowe 40)D z kitem i przejścówke do starych m42

  10. #10

    Domyślnie

    W ogóle nie zawracaj sobie głowy kitem.. jak chcesz to ci odsprzedam jeden z dwóch ktore posiadam, a jak się uprzesz to nawet dwa Ci sprzedam.
    350D uzywałem i bardzo sobie chwaliłem i będziesz zadowolony, IMHO warto brać. Co do ceny... cóż... brak ładowarki i baterii to jest koszt 100pln więc w mojej opinii za ten zestaw więcej niż 1400 nie dawaj, bo i szkła nie sa rewelacyjne, chociaż w zupełności na początek Ci wystarczą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •