Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z ustawieniami w s1 is

  1. #1
    foxiu
    Guest

    Domyślnie problem z ustawieniami w s1 is

    witam wszystkich. Od razu zaznaczę, że się nie znam

    szukałem, szukałem, ale nie mogłem znaleźć. Mam taki problem z Canonem S1 IS - mianowicie zapamiętuje ustawienia do trybu C. Wyłączam aparat... i szlag wszystko trafia. Ustawienia są tracone, mimo że teoretycznie nie powinny być. Co może być przyczyną?

  2. #2
    Coś już napisał Awatar Dżobert
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    80

    Domyślnie

    Możesz mieć padniętą baterię podtrzymującą ustawienia aparatu(mała bateria obok baterii głównej). Powiedz czy inne ustawienia też wracają do wartości domyślnych.
    "Jeśli zdjęcie jest nie dość dobre, to znaczy, że nie podszedłeś wystarczająco blisko"

  3. #3
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    wszystkie - ale, co ciekawe, data i czas się trzymają. :/

    też myślałem o tej baterii, w sumie aparat już trochę ma.

  4. #4
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    dziś kupiłem taką baterię, wymieniłem i dalej nie działa jak powinno...

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    W moim a610 jest tak samo , ale aby zapamiętał ustawienia to trzeba kliknąć menu -> i w pierwszej zakładce na samym dole mam opcję "pamięć nastaw" po użyciu tego zapamiętuje co ma zapamiętać (choć nie wszystko , np trybu migawki co akurat mnie wkurza bo chciałbym czasem aby mi startował z domyślnym seryjnym trybem)

    Oczywiście mówimy o trybie C , inne tryby trzymają u mnie pamięć bez konieczności zapisywania.
    Ostatnio edytowane przez Makudonarudo ; 16-12-2007 o 00:25

  6. #6
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    więc nie jest tak samo

    u mnie nie zapamiętuje w żadnym trybie nic, a wybranie opcji o której mówisz powinno powodować zapisanie ustawień do trybu C (wg instrukcji) ale też nie działa - w sensie ustawienia przechodzą, ale po wyłączeniu i włączeniu aparatu są resetowane.

    napisałem do canona i czekam...

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Grójec
    Wiek
    40
    Posty
    378

    Domyślnie

    hm, najprawdopodobniej to coś ze sprzętem. Kable od baterii nie łączą i ta pamięć nie ma zasilania , ewentualnie jakiś chip padł . najciekawsze jest to że data Ci działa .

    Można by jeszcze spróbować zresetować aparat do ustawień fabrycznych - jakaś kombinacja klawiszy trzymana przez 5 sekund . ale jak mówiłem to raczej ma podłoże hardware-u niż software-u.

    Aha , jak możesz to wywal główne akumulatory z aparatu na noc (tą podtrzymującą zostaw), i zobacz czy data nadal trzyma następnego dnia po ich włożeniu.
    Ostatnio edytowane przez Makudonarudo ; 17-12-2007 o 20:05

  8. #8
    foxiu
    Guest

    Domyślnie

    też tak próbowałem

    na forum photography-on-the.net dowiedziałem się że to może być coś z CMOSem. Z canona odpowiedzieli mi żebym skontaktował się z ich autoryzowanym serwisem. Aparat już nie jest na gwarancji, także dziś się skontaktuje, ale z panem z Hajduckiej w Chorzowie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •