Cytat Zamieszczone przez renes Zobacz posta
.....
Np. w kościele tuż przed ślubem robię kilka zdjęć z lampą karty (szara strona) w miejscach gdzie będzie młoda para aby potem podczas obróbki RAWów w ACR służyły mi za wzorzec ustawienia odpowiedniego balansu koloru. Ale efekt jest średniozadowalający (wciąż spory zafarb i dominacja żółto-pomarańczowego). Rzeczywiście korekta pipetą zdjęć wykonanych bez lampy błyskowej wypada znacznie lepiej.

Jak robisz zdjęcia próbne to masz trochę INNE oświetlenie. To co się pojawi w kadrze, panna, garnitur młodego czy co tam jeszcze będzie wnosiło nowe odbite światło. Staniesz w trochę innym miejscu, zrobisz zdjęcie pół godziny później i masz inne światło z witraży... dużo tech zmiennych.

Musisz też uważać na ten naklejony pasek błyszczącej folii - to jest indykator odblasku. WhiBal powinien być tak ustawiony, żeby ten pasek nie błyszczał - powinien być lekko matowy.