Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 128

Wątek: Zdjęcia nocne

  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Hmmmmmm... "Nawigacja dla żeglarzy".....hmmmmmmmm... tradycja...... hmmmmmm.... Tradycja to "Nawigacja Terrestryczna" kapitanów Giertowskiego i Meissnera (Tadeusza czyli brata Janusza Meissnera, lotnika i pisarza) napisana częściowo przed II wojną śwaitową. Nowsza "tradycja" to Urbański, Kopacz, Posiła "Nawigacja Morska" z końca lat 70-tych. Tradycja brytyjska to Dutton a amerykanska Bowditch. Zacytuje za Duttonem :-) ...celestial horizon may be considered as a plane passing through the center of the earth.... (Dutton's Navigation and Piloting, fourteenth edition, str. 359).

    Niestety naszą nawigację i "żeglarstwo" tworzyli głównie ułani w międzywojennej komisji językowej. Mamy chomąta, wodze, uzdy i temu podobne dziwolągi.

    PS. Nie trzeba sprawdzać u Kaszowskiego. Sfera nie może mieć dwóch kół wielkich równoległych do siebie i oddalonych od siebie o ok 6tyś kilometrów "po promieniu". Ok. chyba, że to jakaś sfera zespolona albo inna algebra... eeeee... tj. przestrzeń nie-kartezjańska. :-)
    Niestety, horyzont jest kołem nie tylko w nomenklaturze nautycznej (tak jest także np. w Trygonometrii dla nawigatorów" Klekowskiego), ale także w nomenklaturze stricte astronomicznej u Mietelskiego w "Astronomicznych podstawach geografii", u Rybki w "Astronomii ogólnej", w "Oxford Dictionary of Astronomy" i w Encyklopedii PWN. I nic na to nie poradzimy
    Pozdrawia tradycjonalistyczny Leopold

  2. #102

    Domyślnie

    Witam
    Też ostatnio celowałem w złotą godzinę, ale nie jestem przekonany czy trafiłem właściwie.
    ISO 200 f5,6 1/2s
    ISO 200 f5,6 1,3s
    --
    krzyżak

  3. #103
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    3miasto
    Posty
    568

    Domyślnie

    Nooooo....Sacré Coeur ci wyszła świetnie - szkoda że tam nigdzie nie ma odejścia żeby tego przechyłu uniknąć!A katedra - fajna.Dla mnie - dobra robota!

  4. #104
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    do przechyłu to 4/17mm TS
    albo żmudne prostowanie w psie

  5. #105
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 722

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J.J. Zobacz posta
    Zaraz się posypią wykresy, wzory, tabele i co tam jeszcze, na temat zmierzchu
    No niestety istnieje taka obawa . Panowie prośba - to nie temat ani tego wątku ani forum :-D. Nie rozwijajcie już dalej.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #106

    Domyślnie

    Taaajest!
    Pozdrawia zdyscyplinowany Leopold

  7. #107
    Pełne uzależnienie Awatar enter
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    wioskawawa
    Posty
    1 201

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sniper88 Zobacz posta
    O ile definicje horyzontu są mi obce, i w fotografii (przynajmniej mojej) wydają się zbędne, o tyle niektórym może przydać się coś takiego:
    http://jekophoto.eu/tools/twilight-c...hour/index.php
    a ja korzystam s podobnych zestawień idąc w plenerek, bardzo mi się przydaje

  8. #108

    Domyślnie

    Do nocnych osobiście używam HDR

  9. #109

    Domyślnie

    Jest git, mi HDR w nocnych potrzebny w celu uniknięcia przepaleń, niektórych ujęć nocnych nie da się naświetlić by całość była idealnie doświetlona i bez przypaleń

  10. #110
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzyżak Zobacz posta
    Witam
    Też ostatnio celowałem w złotą godzinę, ale nie jestem przekonany czy trafiłem właściwie.

    --
    krzyżak
    No ze złotą godziną to na pewno nie trafiłeś bo zdjęcie zrobiłeś o 22:30
    Złota godzina to termin określający krótki moment w trakcie dnia – tuż po wschodzie słońca oraz tuż przez jego zachodem – gdy światło słoneczne dostarcza nam specyficznego oświetlenia fotografowanych scen. Jest go jeszcze wystarczająco dużo do robienia zdjęć przy naturalnym świetle, ale zmienia się jego kolor i wydłużają się cienie
    Ale zdjęcia bardzo ładne

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •