Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 128

Wątek: Zdjęcia nocne

  1. #11
    Początki nałogu Awatar wojtek_j
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    352

    Domyślnie

    http://foto.recenzja.pl/Forum-album_..._id-59182.html
    przy tym zdjęciu jak była ustawiana ostrość?W co był celowany obiektyw i jakie mogły być ustawienia?I niech ktoś mi wyjaśni jak ustawić tą ostrość w nocy piszecie że na nieskończoność więc biorę na manuala ustawiam na nieskończoność i...wychodzi bardzo rozmazane
    I jeszcze pytanie czy ( mam canona 400d ) redukccja szumów powinna być cały czas wyłączona i włączać przy dłuższych czasach czy może ustawić na auto?
    Ostatnio edytowane przez wojtek_j ; 17-12-2007 o 00:06
    7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tam

  2. #12
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojtek_j Zobacz posta
    http://foto.recenzja.pl/Forum-album_..._id-59182.html
    przy tym zdjęciu jak była ustawiana ostrość?W co był celowany obiektyw i jakie mogły być ustawienia?I niech ktoś mi wyjaśni jak ustawić tą ostrość w nocy piszecie że na nieskończoność więc biorę na manuala ustawiam na nieskończoność i...wychodzi bardzo rozmazane
    I jeszcze pytanie czy ( mam canona 400d ) redukccja szumów powinna być cały czas wyłączona i włączać przy dłuższych czasach czy może ustawić na auto?

    Pisałem w swoim poście, że KIT tak ma jak dasz calkiem na nieskończoność to jest rozmazane trzeba troche wrócić zreszta to od razu widac w wizjerze... ustawi na kontrastowe miejsce i ruszaj ostrościa zapali sie lampka i bedzie beep i wtedy ostrość powinna być ok :]
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  3. #13
    Coś już napisał Awatar karczmarz
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    76

    Domyślnie Zdjęcia nocne

    Cytat Zamieszczone przez Piotrekp Zobacz posta
    Hej,

    Ostatnio caly czas walcze z fotkami w nocy. Jeszcze kilka dni jestem w Holandii i chce wykorzystac ich ciekawa architekture to zrobienia kilku fotek.
    Bylbym wdzieczny za ocene tej fotki.

    Zdjecie zrobione canonem 350D podstawowym obiektywem.

    http://fotokonto.pl/showimage.php?id=21992&size=640
    no cóż, zdjęcie bardzo mocno ciąży ku lewej stronie. woda też ma ochotę opuścić kadr. to, że jest zbyt jasno inni już napisali. próbuj dalej.

  4. #14
    Początki nałogu Awatar allgsm
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    311

    Domyślnie

    Witam.

    Niedawno zaczolem swoja przygode z fotografia, wczoraj wybralem sie pstryknac kilka fotek w nocy. Jedna rzecz mnie zastanawia ,ziarno na niebie, czy ja cos zle robie ? Czy poprostu przy nocnych zdjeciach jest to nie do unikniecia i pozostaje photoshop ?

    Pozdrawiam
    http://www.tomaszgruszecki.com gg:1326595 Pozdrawiam.

  5. #15
    Coś już napisał Awatar karczmarz
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    50
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta

    Witam.

    Niedawno zaczolem swoja przygode z fotografia, wczoraj wybralem sie pstryknac kilka fotek w nocy. Jedna rzecz mnie zastanawia ,ziarno na niebie, czy ja cos zle robie ? Czy poprostu przy nocnych zdjeciach jest to nie do unikniecia i pozostaje photoshop ?

    Pozdrawiam
    Witaj,

    nie widząc zdjęcia trudno to ocenić. jednak w przypadku 300d wydaje mi się, że winny jest tzw. szum, który powstaje przy długich czasach naświetlania, ciemnych partiach obrazu.

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    3city
    Wiek
    39
    Posty
    1 719

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allgsm.pl Zobacz posta
    Witam.

    Niedawno zaczolem swoja przygode z fotografia, wczoraj wybralem sie pstryknac kilka fotek w nocy. Jedna rzecz mnie zastanawia ,ziarno na niebie, czy ja cos zle robie ? Czy poprostu przy nocnych zdjeciach jest to nie do unikniecia i pozostaje photoshop ?

    Pozdrawiam
    włącz redukcję szumów w aparacie (nie wiem czy w 300D to jest, ale powinno pomóc)

    Pozdr.,
    Loty widokowe nad morzem - teraz mnie pochłaniają, 1Ds kurzy się na półce...

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    okolice Kalwarii Zebrzydowskiej / Ireland
    Posty
    370

    Domyślnie

    Witam wszystkich, nie jestem może ekspertem w dziedzinie popełniania nocnych fotografii ale może przedstawię swoje doświadczenie.

    1. Zazwyczaj przy zdjęciach nocnych nie doświetlam o jakieś 2 działki czli na -2/3 aby niebo było ciemne a nie takie dziwne ze względu na długie czasy naświetlania.
    2. Pomiar światła ustawiam na "punktowy".
    3. Mierzę światło w miejscach na których mi zależy aby były poprawnie naświetlone czyli anie nie za jasne ani nie za ciemne.
    4. Ostrość ustawiam tak aby obiekt, który był ostry (najlepiej gdy jest potwierdzony przez punkt AF) i daję przesłonę od f8 w górę, daje mi to gwarancję że gdyby ostrość nie była jednak ustawiona na właściwym obiekcie to zapewne będzie znajdował się w zadanej głębi ostrości przez co będzie ostry.
    5. ISO oczywiście najmniejsze jakie daje nam aparat
    6. Zdjęcie oczywiście RAW

    Przykład:

    Pozdrawiam
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Nie wiem jak zrobić aby obrazek od razu się wyświetlał
    Ostatnio edytowane przez Kabu ; 25-12-2007 o 17:17 Powód: Automerged Doublepost

  8. #18
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    kabu, ładne zdjecie, ale z tym od f8 w gore to nie jest tak do konca. najlepiej jest zobaczyc specyfikacje lub test (np. na optyczne.pl) swojego obiektywu i ustawiać przesłone na wartości, dla ktorych zdjecie ma najlepsza rozdzielczosc. jest to bardzo wazne przy zdjeciach nocnych, gdzie na wejsciu brak swiatla zmniejsza ilosc szczegolow. Poza tym ISO jak najmniejsze, ogniskowe raczej szerokokątne. Jeśli chodzi o balans bieli to najlepiej jest dmuchać na zimne i ustawić auto WB i robić w RAWach - pozniej przy obróbce sie wykoryguje. O statywie chyba nie musze wspominac powodzenia nocą!!!

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    okolice Kalwarii Zebrzydowskiej / Ireland
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez caveman Zobacz posta
    kabu, ładne zdjecie, ale z tym od f8 w gore to nie jest tak do konca. najlepiej jest zobaczyc specyfikacje lub test (np. na optyczne.pl) swojego obiektywu i ustawiać przesłone na wartości, dla ktorych zdjecie ma najlepsza rozdzielczosc. jest to bardzo wazne przy zdjeciach nocnych, gdzie na wejsciu brak swiatla zmniejsza ilosc szczegolow. Poza tym ISO jak najmniejsze, ogniskowe raczej szerokokątne. Jeśli chodzi o balans bieli to najlepiej jest dmuchać na zimne i ustawić auto WB i robić w RAWach - pozniej przy obróbce sie wykoryguje. O statywie chyba nie musze wspominac powodzenia nocą!!!
    Zgadza się caveman najlepiej jest sprawdzić specyfikację swojego obiektywu aby wiedzieć jakie f ustawić. Ja się szczerze przyznam że nigdy tego nie robiłem i to błąd, zazwyczaj sugerowałem się dużą głębią no i abym się zmieścił w czasie do 30s naświetlania bo nie posiadam ani wężyka spustowego ani pilota. To zdjęcie wykonywane było jeszcze jak miałem Nikona D70s z obiektywem kitowym 18-70mm który słynął z tego że jak na kita to był rewelacyjnie ostry.
    Dzięki za słowa uznania ;-).

    Pozdrawiam

  10. #20
    Bywalec Awatar caveman
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    239

    Domyślnie

    aha, jeszcze jadna porada: robiąc zdjęcia nocą (oczywiście na statywnie) należy ustawić aparat w tryb samowyzwalacza (o ile ktos nie posiada wezyka spustowego). Dzięki temu eliminuje się przypadkowe poruszenie wynikające z naciśnięcia spustu migawki.

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •