Strona 14 z 34 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 337

Wątek: Dlaczego sprzedałe(a)ś?

  1. #131

    Domyślnie

    350D -> 350D + 40D ... lubie 350ke, moim zdaniem idealne body jako rezerwa

  2. #132
    Bywalec Awatar toshimitsu
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Dublin/Lodz
    Posty
    132

    Domyślnie

    sigma 70-300 f/4.0-5.6 APO

    fajne szkielko, najlepszy zoom za taka kase ( ja dalem poltora rokku temu 800zl za niego) lekkie, kompaktowe z funkcja makro 200-300mmm, APO dobrze sie spisuje bo bez aberacji bylo.

    Dlaczego od niej odszedlem?

    Zachlanna - zassysa wszystkie pylki do srodka i juz nie oddaje ;/
    Zakrecona - sprobujcie wlaczyc makro a potem wylaczyc... trzeba przelaczyc na manualna ostrosc zjechac do konca i wtedy mozna przelaczyc makro... w kazdym razie taka byla kombinaca w moim egzemplarzu.
    Klamczucha - Co z tego ,ze 70-300 jak powyzej 200 robi sie mydelko ,ze potem tylko wzdychac z rozpaczy
    Bez szans na szybki numerek - i to chyba bylo najgorsze
    Zdrada z Elka - Jak sie pobawilem z L'ka f/4IS to juz nie bylo powrotu

    Teraz zbieram kaske i bede Elke sponsorowal
    Positively dirty minded

  3. #133
    Coś już napisał Awatar Pitek
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Małopolska
    Wiek
    53
    Posty
    68

    Domyślnie

    ja zminiłem 350D na 40D; focę ptaki i zależało mi po okresie nauki na szybkiej puszce; nie bez znaczenia były też mniejsze szumy i oczywiście AF (ten ostatni mnie "rozwala" ); podsumowując, byłem zadowolony z 350D, jest bardzo dobra dla początkujących ale gdy się człowiek wciągnie w fotografię, to trzeba przejść na coś lepszego, na co, to już zależy do czego ma służyć aparat: reporterka, ptaki, śluby, ludzie etc.
    Canon EOS 70D, Canon 100-400 L mk2, Canon 100, Tamron 17-50 1:2,8IF LD XR Di II Aspherical, Manfrotto 190 X PROB + 804 RC2

  4. #134
    Początki nałogu Awatar werek
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    42
    Posty
    404

    Domyślnie

    400D => 40D

    dlaczego
    -szumy (400D ISO100!!!)
    -rozmiar (mam troche duże łapki, nawet grip nie pomogl w 100%)
    -wizjer (nareszcie manualne ostrzenie jest ok)
    -szybkosc

    minusy:
    -waga

    Tamron 55-200 f/4-5,6 => Canon 70-200 f/4

    dlaczego:
    -AF!!!!!
    -ostrość
    -solidność

    minusy zamiany:
    -wielkosc
    -waga
    -kolorki (tamron wydaje sie lepiej nasycac)

    podsumowanie:
    Można powiedzieć że dorosłem już do lepszego sprzetu i wiem czego mi potrzeba, na pewno zaczalem oczekiwac wiekszej przewidywalnosci dzialania (seria L to zapewnia) i solidności (40D jest o niebo lepiej wykonany od 400D, chociaz ten ostatni tez zle wykonany nie jest)
    Canon EOS R5 /// RF 24-104 f4 L /// EF 16-35 f4 L /// RF 100-500 f4.5-7.1 L /// EF 50 f1.8 /// EF 50 f1.2 L

  5. #135
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2006
    Wiek
    46
    Posty
    48

    Domyślnie

    NIkon D80 + Tanron 17-50 + Nikon 50mm 1.8 sprzedałem i kupiłem:

    Canon 30D + Tamron 17-50 + Canon 85mm 1.8

    Nikona obsługiwało się bardziej intuicyjnie a najważniejsze że można było blokować ekspozycję za pomocą wciśnięcia spustu do połowy DLA WSZYSTKICH TRYBóW POMIARU śWIATłA!!!!!

    Natomiast Canon jest solidniej wykonany, większy (lepiej mi leży w łapach, jak tamron wróci z kalibracji z Niemiec to będzie ok. Mniejsze szumy jakość zdj wg mnie lepsza a z 85-tką to cudo!! podobnie jak zresztą z 70-200 2.8 L )
    Ogólnie to chyba warto było...?... tak warto )
    Ostatnio edytowane przez Kristof ; 15-06-2008 o 20:46
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  6. #136
    Początki nałogu Awatar senner
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    36
    Posty
    328

    Domyślnie

    sprzedałem - 'SUPERTELE" 500/8 M42 - nie używałem, nie dla mnie fotografia ptaków
    kupiłem - KIT IS - głównie dla IS i lepszej jakości optycznej. no i mało brakuje żeby mój zwykły KIT się rozpadł na kawałki ;]


    w planach - sigma 70-300 APO do ZAMIANY na 70-200L z wiadomych względów :]



    in film we trust

  7. #137
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie

    400d na 5d - tłumaczyć chyba nie trzeba

    Tamron 11-18 - nieostry i mało plastyczny, choć pięknej perspektywy mu nie ujmę.

  8. #138
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    46
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Canon 30 D na 5D .. planowalem kupic cos szerokiego na cropa wiec wybor padl na 10-22 Canona. Mialem w torbie juz 24-105 ale na cropie braklo mi jednak szerokiego. Jak podliczylem ile dostane za sprzedaz golego 30D to wyszlo ze : cena 30D + kasa na 10-22 + 300 zl = korpus 5 D ... 24-105 na FF daje juz szeroko. poza tym zbyt wiele wymieniac ile dala mi nowa puszka.

    Tamron 17-50 --- bo sie sparzylem na tej firmie niejednokrotnie i do dzisiaj ten producent ma u mnie szlaban. Zreszta nie tylko u mnie chyba
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  9. #139
    darkon
    Guest

    Domyślnie

    Fuji S5600 => C 40d + T 17-50 narazie
    ta udana hybryda zaczynała powoli mnie ograniczać

  10. #140
    Coś już napisał Awatar gushman
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    68

    Domyślnie

    300D na 1d mark III.

    300D używałem z zamiłowaniem i zacięciem wraz z kitowym obiektywem i Sigmą 70-300 f/4-5.6 przez 3 lata. I używałbym dalej, gdyby nie:
    - ostracyzm grupowy, gdy stawałem między innymi canonowcami, którzy dzierżyli w rękach różne czarne body,
    - spojrzenia politowania od kobiet, które obserwowały mnie ze srebrnym body ginącym w dużych dłoniach (wyglądałem jakbym używał jakiegoś Ixusa),
    - cokolwiek komiczne pozy, gdy fotografowałem "w pionie",
    - konieczność dźwigania przynajmniej 2 zapasowych baterii na kilkugodzinne fotografowanie,
    - brak fajnego dużego pokrętła od strony LCD
    - konieczność patrzenia w celownik.

    Postanowiłem kupić aparat, który:
    - jest duży i czarny,
    - budzi podziw również wśród płci pięknej,
    - ma drugi spust do pionu,
    - długo działa na jednej baterii,
    - ma wielkie pokrętło!
    - daje możliwość robienia zdjęć bez zaglądania w wizjer.

    Reszta nie miała większego bądź żadnego znaczenia.

    PS

    PPS Sigmę wymieniłem na Canona 70-200 2.8 IS (gdzieś pod drodze jest jeszcze litera L i skrót USM). Najważniejsze, że pierścień ogniskowej chodzi ciut sprawniej (nie muszę się już dobrze zapierać nogami przy zmianie ogniskowej).
    Mój sprzęt: szara karta na smyczy | aluminiowa drabinka z dwoma stopniami | statywik na 11 cm | 2 filtry UV | pudełeczko ochronne na kartę pamięci | jedna karta pamięci | druga karta pamięci | trzecia karta świętej pamięci | pilot z antenką | dyfuzor | druga wersja dyskoteki 580 EX z doniczką na kwiaty lightsphere | musztardówka 50 mm 1.4 | jasny 24-70 | jasne i stabilne 70-200 z najdłuższą nazwą | 1 Duży Marek Trzeci.

Strona 14 z 34 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •