Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Matówka i lustro w 400D

  1. #1
    Początki nałogu Awatar jceel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    282

    Domyślnie Matówka i lustro w 400D

    Hej,

    To mój pierwszy post na tym forum. Szkoda, że nie dotyczy on czegoś przyjemniejszego, tylko 400D posiadanego od miesiąca, którego nieopatrznie wczoraj rozwaliłem. Ale do rzeczy.

    Upadła mi wczoraj torba z 400D z wysokości około 50cm (wysokość siedzenia w autobusie). Po przyjściu do domu i krótkich oględzinach stwierdziłem wypadnięcie matówki. Matówka znalazła się na dnie komory lustra wraz z "shim", a ramka ją trzymająca obijała się gdzieś o lustro. Trwałym skutkiem tego wypadku są lekkie zarysowania na lustrze. Nie wykluczam też, że założony kitowy EF-S 18-55 może mieć jakieś uszkodzenia.

    Co powinienem teraz zrobić? Założyć sobie matówkę domowym sposobem (ewentualnie uprzednio ją czyszcząc), czy może oddać na Żytnią?

    Czy na Żytniej przyjmą moje tłumaczenie "matówka sama mi wypadła" i dokonają niezbędnych napraw w ramach gwarancji? (nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na wymianie porysowanego lustra, matówkę to mogę sobie założyć sam, chociaż wolałbym tego nie robić, bo pewnie popsuję dystanse i skończę z rozkalibrowanym AF). Względnie, ile by mnie kosztowało czyszczenie matówki, wymiana lustra i kalibracja AF?

    A, i jeszcze jedno: jak im to ewentualnie dostarczyć? Wyciągnąć matówkę, ramki i zapakować osobno? Ostatecznie mogę zostawić je leżące w komorze lustra i powiedzieć "nie wiem co się stało", ale to nie pomoże ani mnie ani panom z Żytniej.
    Ostatnio edytowane przez jceel ; 11-12-2007 o 01:27

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Bydgoszcz.
    Posty
    3 468

    Domyślnie

    Mnie uczciwosc daje komfort przy goleniu.Co Ty kombinujesz?Do serwisu z uczciwym opisem zdarzenia.Pozdrawiam.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    to co Ty masz za torbe..? ;p ja oczywiscie radziłbym Ci nie bawić się w domowym zaciszu tylko gonić do serwisu bo i po co ewentualne większe szkody..

  4. #4
    Początki nałogu Awatar jceel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k4cper Zobacz posta
    to co Ty masz za torbe..? ;p ja oczywiscie radziłbym Ci nie bawić się w domowym zaciszu tylko gonić do serwisu bo i po co ewentualne większe szkody..
    Lowepro Rezo TLZ20.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez janmar Zobacz posta
    Mnie uczciwosc daje komfort przy goleniu.Co Ty kombinujesz?Do serwisu z uczciwym opisem zdarzenia.Pozdrawiam.
    Po prostu nie chcę, żeby moje wyciągnięcie latającej matówki ze środka było potraktowane jako "grzebanie" w aparacie na własną rękę. Wiadomo, że serwisy mają często odmienny pogląd na rzeczywistość. Z drugiej strony wypadająca matówka przy tak słabym uderzeniu sugeruje, że to albo rzeczywiście wyjątkowo kruchy sprzęt jak na dSLR albo coś z nią jest nie tak.
    Ostatnio edytowane przez jceel ; 11-12-2007 o 02:22 Powód: Automerged Doublepost

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    ..no cóż, może to wina takiego traktowania sprzętu jak w tym temacie: http://canon-board.info/showthread.p...ht=traktowanie
    zanim trafił w Twoje ręce..
    hmm ja uwazam, że mojemu 400d nie powinno sie nic stac gdyby spadl z wys. 50cm w torbie, bo w mojej naneupro leży sobie mięciutko a i bez zadnych luzów, ale próbować nie będę..
    tak czy owak życzę jak najszybciej naprawionego sprzętu

  6. #6
    Uzależniony Awatar blum
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    świętokrzyskie
    Wiek
    41
    Posty
    509

    Domyślnie

    moj 400d spadl z ponad 1 metra na beton (obiektywem w dol) bez torby i sie tylko porysowal :-o

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Oddaj na Żytnia z tłumaczeniem "coś dziwnie wizjer wygląda" , bez dalszych konkretów. Tam przywykli do tego typu zielonych tłumaczeń uszkodzeń .

  8. #8
    Początki nałogu Awatar jceel
    Dołączył
    Oct 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Wiek
    35
    Posty
    282

    Domyślnie Żytnia.

    Pozwolę sobie odświeżyć nieco ten wątek i dopisać koniec do tej historii.

    Więc tak. Matówkę i pierdoły ze środka wyciągnąłem, zapakowałem oddzielnie i wszystko poszło na Żytnią. I jakież wielkie było moje zdziwienie, kiedy wrócił po dwóch dniach! Nadałem paczkę DHL-em w poniedziałek, a dziś (tj. w czwartek) odebrałem 400D z założoną i wyczyszczoną matówką oraz wrzuconym najnowszym firmware (nie prosiłem ich o to, ale jakoś nie mam im tego za złe). Ogólnie bardzo pozytywnie, byłem psychicznie nastawiony na 2-3 tygodnie czekania na sprzęt. Koszt całej operacji to oczywiście zero złotych.
    EN57D DIGITAL.

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    no i fajnie widzisz.. nie taka Żytnia straszna jak ją malują;p

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •