Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: problem z baterią w 400 D

  1. #1
    krakał
    Guest

    Domyślnie problem z baterią w 400 D

    Witam,
    Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?
    kilka tygodni temu siadły mi nagle baterie w 400 D. Wyglądało to tak: wkładam w pełni naładowaną, po kilku godzinach bateria jest naładowana tylko w 75 % a po jednej dobie jest w 100% rozładowana, niezależnie od tego ile zdjęć w tym czasie zrobiłem (nawet jeśli nie zrobiłem ani jednego). Aparat nie krzyczy o zmianę baterii, tylko zachowuje się tak, jakby jej w ogóle nie miał - jest bardziej martwy niż cmentarz. Problem dotyczy zarówno oryginalnej canonowskiej baterii z zestawu jak i "podróbki" firmy Premium Gold. Dodam, ze starałem się nie doładowywać baterii, poza tym problem wystąpił nagle, skokowo (dotąd obie baterie chodziły bez zarzutu, trzymały napięcie przez wiele dni, dało się na jednej wykonać kilkaset zdjęć - zapchać kartę 1G) - baterie raczej nie są tu przyczyną.

    Czy ktoś z Was wie coś na ten temat? Spotkał się ktoś z czymś takim? Co może być przyczyną?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    56
    Posty
    55

    Domyślnie

    Aparat do serwisu.
    Miałem zbliżony problem- tyle że aku rozładowywał się samoistnie w nieużywanym aparacie w ciągu kilku dni (aparat zachowywał się tak od dnia zakupu).
    W serwisie wymienili mi płytę główną i jest w dechę.
    U ciebie nie musi to być płyta główna. Gdzieś jest zwarcie i prąd wycieka...
    EOS400D+ Tamron 17-50/2,8+ Canon 100/2,0+Tokina 12-24/4,0+Canon 580EX
    ...a wszystko to głównie po to by dzieci na fotach wychodziły śliczniutkie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •