Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z 400D

  1. #1
    Pendriu
    Guest

    Domyślnie Problem z 400D

    Witam,
    potrzebuję pomocy w 400D zacieła się lampa błyskowa, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Błąd 5, wyłącz i włącz aparat". Niestety nic to nie daje:-( Czy muszę iść z tym do serwisu, czy może jest jakiś inny sposób uruchomienia lampy. Ręczne wyzwalanie też nic nie daje i pokazuje się taki sam komunikat.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

  2. #2
    Bywalec Awatar Ciosna
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    162

    Domyślnie

    Spróbuj wyzwolić ją może automatycznie na trybie AUTO - tak, aby aparat sam ją sobie "zawołał". Ewentualnie wyjmij i włóż baterie

  3. #3
    Pendriu
    Guest

    Unhappy

    Cytat Zamieszczone przez Ciosna Zobacz posta
    Spróbuj wyzwolić ją może automatycznie na trybie AUTO - tak, aby aparat sam ją sobie "zawołał". Ewentualnie wyjmij i włóż baterie
    Próbowałem niestety w każdym trybie pojawia się ten sam komunikat "Błąd Err 05 blokada auto-podnoszenia lampy błyskowej wbudow". Wyjmowanie baterii głównej i podtrzymującej pamięć też nic nie daje. Chyba czeka mnie wizyta w serwisie.

  4. #4
    Alchemique
    Guest

    Domyślnie

    Mi sie też czasem zacina lampa w 400d ale jak dobrze ją złapiesz i lekko odegniesz w prawą stronę powinieneś ją otworzyć bez problemu ręcznie

    Pozdrawiam
    Alch

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    60

    Domyślnie

    a ja miałem taki przypadek, że lampa nie chciała się podnieść mimo próby ręcznego jej podnoszenia przyciskiem...w trybach auto również sie nie podnosiła...dopiero pociągnięcie za lampę pewną siłą podosiło ją ale nie błyskała..............znalazłem przyczynę zawsze uzywam lampy zewnętrznej i w sankach są takie dwie blaszki pod każdą z prowadnic........pod jedną blaszką ( z prawej strony patrząc od strony wyświetlacza ) jest taki malutki bolczyk i on się zaciął wpadając do środka i tak już został. Aparat myślał że cały czas jest lampa zewnetrzna podpięta i dlatego nie chciał wbudowanej podności...a o błyskaniu juz nie wspomnę......Nasmarowałem bolczyk delikatnie oliwką do maszyn do szycia i teraz jest ok. nic się nie zacina....może to u ciebie sie stało ??

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    51
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pendriu Zobacz posta
    Witam,
    potrzebuję pomocy w 400D zacieła się lampa błyskowa, a na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Błąd 5, wyłącz i włącz aparat". Niestety nic to nie daje:-( Czy muszę iść z tym do serwisu, czy może jest jakiś inny sposób uruchomienia lampy. Ręczne wyzwalanie też nic nie daje i pokazuje się taki sam komunikat.
    Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.
    Koleżanka miała przypadek polegający na tym, że lampa nie chciała się otworzyć - powodem tego było zanieczyszczenie (dostało się jakieś ziarenko piasku).
    Rozwiązanie problemu polegało na delikatnej pomocy siłowej - po zwolnieniu blokady lampa została podważona - otworzyła sie i problem więcej się nie powtórzył.

    Wypróbuj, tylko z głową
    5d MkII

  7. #7
    Pendriu
    Guest

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie rady, okazało się że aparat został zalany (bez mojej wiedzy) jakimś słodkim napojem i po prosu cały mechanizm się zakleił. Delikatne oderwanie lampy od aparatu i czyszczenie spirytusem salicylowym załatwiło sprawę. Jeszcze raz dziękuję za rady, były bardzo pomocne.

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    kraków
    Wiek
    36
    Posty
    142

    Domyślnie

    no to chowaj aparat do torby a nie zostawiaj w kuchni na stole
    a na serio to bym się nieźle wkurzył gdyby ktoś bez mojej zgody i bez mojej wiedzy w czasie mojej nieobecnosci bawił się i zalał mi aparat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •