Zobacz wyniki ankiety: Iloma body dysponuje pracując zawodowo i żyjąc z fotografii?

Głosujących
84. Nie możesz głosować w tej sondzie
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Ilość body a praca zawodowa...

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Lightbulb Ilość body a praca zawodowa...

    Jak w tytule - z ciekawosci postanowilem sie dowiedziec iloma body dysponuja ludzie, ktorzy zyja z fotografii. Na zdrowy rozsadek powinni min. dwoma ale... wlasnie - te realia :wink:

    Dla mnie to nie jest podstawowe zrodlo dochodu i posiadam tylko jedno body, ale ciekawi mnie (ze wzgledu na oszczednosci itp.) ilu z Was uprawia zawodowa fotografie i pomyka np. tylko z jednym body
    Ostatnio edytowane przez Pikczer ; 27-11-2007 o 23:56

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Ale chodzi o body analogowe czy cyfrowe? Bo to w sumie tez troche wypacza wyniki, analog przy rzemieslniczych zajeciach to taka tania gwarancja w razie problemow z cyfra

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Ja mam 2 body i to ostatnio uratowało mi dupsko na weselu gdy migawka w 30d postanowiła paść.

    Zawsze 2 body na zlecenie obowiązkowo. Osoby które robią zdjęcia weselne (których nie da sie powtórzyć) z jednym body igrają z losem.

    Wyobraźcie sobie sytuacje kiedy macie powiedzieć młodym że zepsuł wam się aparat i idziecie do domu.
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ripek Zobacz posta
    Wyobraźcie sobie sytuacje kiedy macie powiedzieć młodym że zepsuł wam się aparat i idziecie do domu.
    No... to jest klapa ??:
    Dlatego zastanawiamnie ilosc takich "ryzykantow" :wink:

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pikczer Zobacz posta
    No... to jest klapa ??:
    Dlatego zastanawiamnie ilosc takich "ryzykantow" :wink:
    Dla mnie to nie ryzyko, tylko " amatorszczyzna".

  6. #6
    sv
    Guest

    Domyślnie

    w sezonie ślubnym zwykle mam 3 cyfrowe lustrzanki. Teraz jest poza sezonem i na razie wystarcza jeden 1d mk III, choć w najbliższym czasie planuję jakieś zakupy :-)

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo Zobacz posta
    Dla mnie to nie ryzyko, tylko "amatorszczyzna".
    Widziałem takiego w akcji - byłem akurat gościem na weselu. Wyjechał z kitem, 400d + 430ex z jednym kompletem baterii AA. Cały czas spawał lampą co doprowadziło do wyczerpania energii w połowie wesela. I co zrobił? Pożyczył od znajomej kompakta i daleeej jazda ...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    wystarcza jeden 1d mk III,
    1d ma tą niezaprzeczalną zaletę że zapisuje na raz na 2 karty. W tym momencie z z moim 30d nie padła żadna karta (odpukać) ale strasznie mnie to irytuje. Na przyszły sezon prawdopodobnie sprawie sobie 1d mk3 chyba ze cos super zaproponują w 5d.
    Ostatnio edytowane przez ripek ; 28-11-2007 o 00:30 Powód: Automerged Doublepost
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Krakow
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ripek Zobacz posta
    Widziałem takiego w akcji - byłem akurat gościem na weselu. Wyjechał z kitem, 400d + 430ex z jednym kompletem baterii AA. Cały czas spawał lampą co doprowadziło do wyczerpania energii w połowie wesela. I co zrobił? Pożyczył od znajomej kompakta i daleeej jazda ...
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


    1d ma tą niezaprzeczalną zaletę że zapisuje na raz na 2 karty. W tym momencie z z moim 30d nie padła żadna karta (odpukać) ale strasznie mnie to irytuje. Na przyszły sezon prawdopodobnie sprawie sobie 1d mk3 chyba ze cos super zaproponują w 5d.
    no własnie, co wolisz do ślubów 5D czy marka? mi się wydaje że taki marek też powinien dawać rade, przecież ma cropa 1.3 a nie 1.6 więc nie jest tak źle. Ma pewniejszy AF, jest solidniejszy, hmm

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Pikczer
    Dołączył
    Aug 2005
    Miasto
    Warsaw
    Wiek
    47
    Posty
    2 578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MateuszZ. Zobacz posta
    no własnie, co wolisz do ślubów 5D czy marka? mi się wydaje że taki marek też powinien dawać rade, przecież ma cropa 1.3 a nie 1.6 więc nie jest tak źle. Ma pewniejszy AF, jest solidniejszy, hmm
    A to juz chyba polemika na inny watek

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    doszedłem do wniosku że idealne wyjscie to 1d markIII do reportazu a 5d do pleneru gdzie jest wiecej czasu i zdjecie można powtórzyć. W plenerze liczą się też megapixele bo głównie z pleneru są robione fotoksiążki (30x60cm)
    Canon G10, WP-DC28, :grin: 5d mkIII:grin: 5d mkI 17-40L 24LII 35L 85LII 580II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •