Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Canon A720 IS

  1. #1
    Cukierpudel
    Guest

    Domyślnie czemu nie 720is

    Cześć, jestem tu nowy .
    Kolega poprosił mnie o pomoc w wyborze aparatu fot. cyfrowego dla siebie - jako że znam się na tym trochę bardziej niż on.

    Kolega upatrzył sobie Canona PowerShot a720is , ze względu na jego funkcje i ze względu na ponoć atrakcyjną ofertę cenową w sklepie. . .

    Chciałem się spytać. Czemu tak mało na forum jest na temat tego aparatu. Zwykle dyskusja toczy się na temat czy 710 czy 630 , czy 640 . . .

    Jedyne co zdążyłem zauważyć to że 720 ma większą ilość pixeli pozostając przy tego samego rozmiaru matrycy co 710. Kiedyś miałem Fuji S7000 w ktorym było to praktykowane i który miał znacznie gorszą jakość zdjęć od swoich poprzedników z mniejszą rozdzielczością. . .

    Co do 720 z tego co widzę ma obracany wyświetlacz, czego nie ma 710 . I zdaje się że ma więcej ustawień iso (wyższe iso) .

    EDIT:

    Zapomniałem dodać. Kolega chce aparat głównie do zdjęć wycieczkowych , czy do pstrykania okazjonalnych fotek ze spotkań ze znajomymi.
    Ostatnio edytowane przez Cukierpudel ; 29-08-2007 o 15:41

  2. #2
    Bywalec Awatar krzy
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    60
    Posty
    163

    Domyślnie

    PS A720IS to nowy aparat, za nowy. Pewnie nawet trudno będzie go kupić - dlatego tak mało o nim na forum, z tego samego względu trudno oceniać jakość, ale ja stawiam, że nie pogorszy się i do opisanych celów będzie bardzo dobry.
    PS: 720 nie ma obracanego wyświetlacza (ekranu) !

  3. #3
    Cukierpudel
    Guest

    Domyślnie

    Rzeczywiście. Nie ma obracanego ekranu, pewnie spojrzałem na A650 , ostatnio te dwa aparaty są razem w zestawieniach. Dzięki

    Jeżeli to jest nowy aparat to cena pewnie jeszcze spadnie o 1/5 . Chyba nie warto go jeszcze kupować ?

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cukierpudel Zobacz posta
    Jeżeli to jest nowy aparat to cena pewnie jeszcze spadnie o 1/5 . Chyba nie warto go jeszcze kupować ?
    Porownywalem 720 i 710 i nie widze istotnych roznic. Byc moze nowy procesor cos wnosi nowego, ale to drobiazg. Natomiast 650 zostala istotnie poprawiona. Doszedl wiekszy zoom i stabilizacja obrazu, a wiec to, czego tej serii brakowalo. Matryca zawsze byla wieksza niz w serii 700, choc nie wiem czy podniesienie rozdzielczosci na horendalne 12 MP jej nie zaszkodzi. Aparaty serii 600 sa wieksze i ciezsze od 700, dla mnie to mialo znaczenie przy wyborze aparatu. Ale maja jedna wielka zalete (i wade przy okazji) - zasilanie na 4 paluszki. Ma to ogromne znaczenie przy robieniu zdjec z flaschem. Pamietam, ze pol roku temu mocno wahalem sie nad wyborem pomiedzy A630 i A710. Wybralem ten ostatni, ale teraz postawilbym na A650.

  5. #5
    Bywalec Awatar krzy
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    60
    Posty
    163

    Domyślnie

    Warto chyba uzupełnić, że w A650 matryca ma 12 MPix, ale i jest większa: 1/1,8 cala - więc może jakość za bardzo nie ucierpi. Zasilanie 4 bateriami lub akumulatorami to chyba zaleta - jednak te na 2 sztuki wolno ładują lampę i częściej trzeba ładować akumulatory, tzn mniej zdjęć na komplecie.
    Tak więc A650 na pewno jest bardziej zaawansowany, ale bawiłem się trochę A710 i uważam, że jest to niezły sprzęt na wakacje, okazjonalne fotki rodzinno - imprezowe, poręczny, dla niezbyt wymagającego fotografa. Nowy A720 podobno ma jeszcze szybszy AF (nowy procesor), lepsze usuwanie szumów i bajerki jak wykrywanie twarzy itp.
    Wybór należy uzależnić od oczekiwań właściciela: jeśli będzie chciał "coś kombinować" np.: duże kadrowanie w komputerze, zdjęcia z różnej perspektywy na przykład tzw "żabiej", większe odbitki i może wydać 50% więcej (trzeba też większą kartę - to jednak 12 MP) to A650, w przeciwnym przypadku A720 będzie bardzo dobrą alternatywą.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzy Zobacz posta
    Warto chyba uzupełnić, że w A650 matryca ma 12 MPix, ale i jest większa: 1/1,8 cala - więc może jakość za bardzo nie ucierpi.
    Pisalem, ze seria 6xx ma wieksza matryce niz 7xx. Wybierajac pomiedzy A630 i A710 czytalem wiele opinii na angielsko jezycznych serwisach, typu dpreview, ale i polskich, np. www.optyczne.pl. Zasakakujace wydalo mi sie to, ze poziom szumow obu tych aparatow jest zblizony do siebie. Matryca w A710, pomimo ze mniejsza niz w A630, nie daje wiekszych szumow. Jedyne wytlumaczenie sensowne to takie, ze jest matryca w A710 jest nowsza i byc nastapil jakis postep technologiczny w technologii matryc. Drugie wytlumaczenie to bardziej agresywne odszumianie procesorem, co jednak nie potwierdzilo sie w testach www.optyczne.pl. Mysle, ze zle nie bedzie.

    A odnosnie A710, ktorego uzywam od stycznia. W sumie jestem zadowolony, choc nie widze jakiejs radykalnej poprawy zdjec w stosunku do A60, ktorego poprzednio uzywalem. Zasilanie 2 paluszkami zamiast 4 uwazam w sumie za wade. Zdarzaja sie pomylki automatycznego balansu bieli (AWB), zwlaszcza w lesie. Ale to bolaczka wszystkich cyfrowek. Autofokus dziala dobrze i szybko, makro i filmiki sa super. No i raz zacial sie obiektyw, co opisalem w inny watku.

  7. #7
    Arct-77-uruS
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzy Zobacz posta
    Warto chyba uzupełnić, że w A650 matryca ma 12 MPix, ale i jest większa: 1/1,8 cala
    A650 ma matryce 1/1,7"

  8. #8
    Bywalec Awatar krzy
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    60
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arct-77-uruS Zobacz posta
    A650 ma matryce 1/1,7"
    fakt, masz rację, gratuluję spostrzegawczości !
    chyba nie będziemy się kłócić o jedną dziesiąta cala ? :smile:
    ale to nawet lepiej bo jest jeszcze trochę większa...

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    70
    Posty
    242

    Domyślnie

    Bardzo ciekawym aparatem jest nowy model SX 100 IS - to jakby "720", ale z 10-krotnym zoomem. Droższa o ok. 150zł.

  10. #10
    Gryfius
    Guest

    Domyślnie Canon A720 IS

    Witam.

    Jakiś czas temu dostałem w ręce pierwszy aparat cyfrowy. Było świetnie, dzięki temu znalazłem prawdziwą pasję.
    Teraz, gdy spojrzałem na swój obecny aparat technicznie - cholerstwo jest całkowicie, niemal do granic możliwości, automatyczne.

    Chcę się szkolić w fotografii, poprawiać swoje błędy, korygować niedociągnięcia, więc nie chcę, aby aparat, jakim robię zdjęcia, robił wszystko za mnie. Nie w tym mam cel.

    Zacząłem interesować się możliwościami aparatów, szukałem modelu możliwie manualnego. Oczywiście jak na razie wykluczam lustrzanki.
    I tak podczas przeglądania któregośset z kolei aparatu trafiłem na Canona A720 IS. Bardzo przykuł moją uwagę właśnie tym, że różni się od mojego obecnego aparatu [Olympus FE-210] możliwościami manualnymi.

    Cena co prawda, jak dla mnie, stanowi jakieś wyzwanie, ale z tym niemal na pewno podołam, bo zwykłem realizować postawione sobie cele.
    Ale nie chcę kupić w ciemno. Chciałbym opinii jakiegoś użytkownika, który posiada owego Canona.

    Mam też inne jeszcze pytanie - przeglądając specyfikację tego aparatu na serwisach fotografuj.pl oraz dpreview.com znalazłem subtelną różnicę.
    Preselekcja czasu i przysłony według pierwszej jest możliwa, według drugiej - nie. Więc jest, czy też nie?

    Pozdrawiam, liczę na jakiś odzew.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •