Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Lampa Delicacy 180 Ws

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    47
    Posty
    32

    Domyślnie Lampa Delicacy 180 Ws

    Czy możecie mi coś powiedzieć o tym http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=268762059
    zestawie lamp studyjnych? A może warto kupić coś innego do kwoty 2000zł.

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    474

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z chińszczyzną. Za 2500 pln kupisz zestaw dwóch lamp ELFO Miqro Pro po 250 Ws każda.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar kami74
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    49
    Posty
    1 492

    Domyślnie

    Wiele nie pomogę bo nie wiem do końca jak jest z jakością poszczególnych producentów (o Elfo też rózne opinie słyszałem), ale nie kupił bym lamp, bez możliwości zastosowania trybu propocjonalnego dla pilota (Delicacy tego nie mają) bo to super pomocja funkcja w ocenie rozkładu cieni.
    5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
    MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

    później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

  4. #4

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Jacek Deka
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    49
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teo Zobacz posta
    Daj sobie spokój z chińszczyzną. Za 2500 pln kupisz zestaw dwóch lamp ELFO Miqro Pro po 250 Ws każda.
    Moim zdaniem przyzwoity zestaw dla początkujących. Nie sądzę, żeby osoby nie zajmujące się zawodowo fotografią i nie zarabiające dużych pieniędzy na niej potrzebowały droższych zestawów. Poza tym są to 3 lampy, statywy i 2 softboxy, a lampy markowe Elfo które proponujesz są w wyższej cenie bez dodatkowych gratów.

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2005
    Wiek
    47
    Posty
    32

    Domyślnie

    Dzięki
    Ale 2000 to jest max Może jest jakiś zestaw godny uwagi w tej cenie

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar kami74
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    49
    Posty
    1 492

    Domyślnie

    Jeśli zdecydujesz się na tzw chińszczyzne to ten zestaw wygląda całkiem sympatycznire IMO: http://www.allegro.pl/item272375232_...ox_80x120.html
    5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
    MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

    później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

  8. #8

    Domyślnie Odp: Lampa Delicacy 180 Ws

    Witam Wszystkich na forum.

    Kieruję się z następującą sprawą.
    Mam dwie lampy błyskowe Delicacy 180ws.
    Opisze ich stan:
    W pierwszej wystrzeliła/spaliła się żarówka pilotująca / modelująca , spalił się też bezpiecznik i spaliło korki w mieszkaniu.
    Ogólnie w lampie było nieco pęknięte i wpadnięte gniazdo zasilające. (Nie wiem czy było to przyczyną usterki w tej lampie, jednak bardziej chyba myślę, że nie, bo same piny w gnieździe były nie naruszone, po prostu rozwalona była sama obudowa gniazda.)
    Ogólnie te gniazdo jako tako udało mi się poskładać /posklejać i usztywnić i przytwierdzić do miejsca w obudowie za pomocą kleju i wkładu klejowego.
    Samej lampy na razie nie podłączałem.


    Druga lampa natomiast teoretycznie powinna być sprawna. Kilka dni temu była sprawdzana i działała.

    Niestety jednak dziś gdy ją próbowałem sprawdzić nie działa. To znaczy zasilanie działa, żarówka pilotująca / modelująca działa (świeci po włączeniu włącznika), dioda zielona na obudowie świeci, dioda czerwona na obudowie - nie świeci.
    Lampa po włączeniu przycisku fotoceli nie reaktywuje błysku na błysk z aparatu.
    Nie działa też w żaden sposób przycisk "TEST" jak również wyzwolenie błysku poprzez kabel synchronizacyjny podłączony do kostki synchronizacyjnej i ten na "sankach" do aparatu.
    Bezpiecznik w lampie sprawny.
    Jak się domyślam jest gdzieś jakaś "usterka".
    Chciałbym Państwa poprosić o pomoc i wskazówki co mógłbym sprawdzić aby znaleźć usterkę.
    Ogólnie chciałbym aby chociaż jedna lampa działała, więc jedna mogłaby ewentualnie posłużyć jako dawca części.
    Jako, że to moje pierwsze przetarcie z lampami, chciałbym zapytać osoby będące w temacie jak te diody powinny się świecić na obudowie lampy? Czy powinna świecić się tylko zielona czy oby dwie? Bo jak wspominałem wcześniej u mnie świecie się tylko zielona...


    Pozdr.

  9. #9
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Lampa Delicacy 180 Ws

    A żarnik jest ok? co do świecących diod to najlepiej w instrukcji czy innym manualu, nie wiadomo co tam Chińczycy wymyślili.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •