Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 52

Wątek: "Made in Japan" - co to znaczy?

  1. #41
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Kutno-Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andres Zobacz posta
    za wikipedią i owszem Ja mówię co mówią Tajwańczycy o sobie. Oni sami nie uzywają nazwy Republika Chińska tylko właśnie Tajwan, ale to już mało istotne.
    No dobra, w takim razie jeszcze pociągnę OT:-)
    Być może w ostatnich latach rząd Republiki Chińskiej używał jakby trochę rzadziej oficjalnej nazwy, ale to dlatego, że starał się o ponowne przyjęcie do ONZ pod nazwą Tajwan właśnie. Niecały miesiąc temu odbyło się w tej sprawie referendum. Chińczycy (Tajwańczycy) mieli do wyboru, czy rząd ma starać się o nowe członkostwo w ONZ pod nazwą Tajwan, czy też o odnowienie członkostwa w ONZ pod nazwą Republika Chińska lub inną. Choć wyniki nie były wiążące, na pierwszą opcję głosowało 5,5 miliona wyborców, na drugą prawie 5 milionów. Myślę jednak, że choć ostatnio wiele się tam zmieniło, to jednak sporo osób nadal przywiązanych jest do ideologii Czang Kaj-szeka, co potwierdzają choćby ostatnie wybory prezydenckie (odbywające się równolegle z referendum), w których wygrał przedstawiciel Kuomintangu (Partii Nacjonalistycznej, która choć ostatnio trochę zmieniła swój stosunek do komunistów z Chin kontynentalnych, to nadal jest raczej nieprzejednana w kwestii tego, kto tu jest prawdziwymi Chinami ). I choć nie znam żadnego Tajwańczyka, to jednak skoro na każdej stronie rządowej tego kraju jest napisane Republic of China (Taiwan), to chyba chociaż niektórzy Tajwańczycy jednak tej nazwy używają:-)

    A tak w temacie... To uważam, że nieważne jest kto robi, ale kto pilnuje:-)
    Ostatnio edytowane przez TriPolis ; 11-04-2008 o 12:42

  2. #42
    Coś już napisał Awatar QBUŚ
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocek
    Wiek
    38
    Posty
    78

    Domyślnie

    andres a ty chyba w matrix’e żyjesz, widziałeś ten filmik
    http://www.youtube.com/watch?v=_IdeW...eature=related
    także nie wszystko jest skomputeryzowane i zmechanizowane jak sądzisz, za duża filmów się na oglądałeś, skoro ludzie praktycznie nic nie robią przy produkcji sprzętu to po co budować fabryki w Chinach gdzie jest tania siła robocza, co w Chinach jest takiego że tyle firm tam się buduje w takim razie wytłumacz mi proszę. Niedawno na wrocławskiej trójce czy TV4 (niepamiętam) był program pokazujący jak produkuje się różne rzeczy, widziałem akurat okulary i rowery i tam czynnik ludzki był bardzo duży bo np. rama rowerowa była spawana przez ludzi i co ty na to.

  3. #43
    Bywalec Awatar CFR
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    lazurowe wybrzeze
    Wiek
    50
    Posty
    133

    Domyślnie

    Widzialem jak L-ki byly spawane malymi raczkami przez Tajwanczykow, ktorzy w Chinach mieszkaja a do tego koresponduja z Japonczykami, ktorzy twierdza, ze w Polsce Tonsil zostal wykupiony przez Sanyo

    BTW czy te eksplodujace baterie w laptopach ine byly od Sony? Teraz nasuwa sie pytanie: Sony chinskie czy japonskie spartolilo robote


    PZDR

  4. #44
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QBUŚ Zobacz posta
    ...jak produkuje się różne rzeczy, widziałem akurat okulary i rowery i tam czynnik ludzki był bardzo duży bo np. rama rowerowa była spawana przez ludzi i co ty na to.
    Błagam Cię! Nie porównuj ramy rowerowej i okularów złożonych z dwóch szkieł i plastikowej obudowy do skomplikowanych układów scalonych niekiedy wielkości dużo mniejszej niż Twój najmniejszy paznokieć.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  5. #45
    Coś już napisał Awatar QBUŚ
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocek
    Wiek
    38
    Posty
    78

    Domyślnie

    Nie chodzi o porównanie lini produkcji okularów do obiektywów tylko o fakt że wszyscy twierdzą że wszystko jest robione przez maszyny a człowiek praktycznie nic nie robi, ja dałem tylko przykład okularów i rowerów gdzie pewnie większość tak jak w przypadku obiektywów twierdziła że ingerencja człowieka w produkcji jest tak mała że właściwie idiota mógłby to robić a i tak jakość sprzętu byłaby wysoka. Chris_11 nie pouczaj mnie o układach scalonych, kształcę się właśnie w tym kierunku więc tego typu komentarze zostaw dla siebie. Tak jak powiedziałem na początku że koleś młotkiem poprawiał elementy Nokii żeby do siebie pasowały tak na filmiku z youtube od bebesky widać że jakby pracownik się wku....ł, mógłby wziąć coś ciężkiego i tępego i piep...ć w to szkło!!! Chris_11 i inne niedowiarki następny razem jak coś napiszecie to zastanówcie się czy jakieś zdarzenie NIE MA PRAWA MIEĆ MIEJSCA czy NIEPOWINNO MIEĆ MIEJSCA, bo zdaje się że zaciekle broniliście tego drugiego chociaż zielonego pojęcia nie mieliście jak wygląda produkcja.

  6. #46
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    572

    Domyślnie

    Ale w którym momencie, ja powiedziałem, że takie zdarzenia nie mają miejsca. Chciałbym, żebyś mi tylko pokazał i udowodnił, że mają, a nie pisał, że "Kolega mi opowiadał", "podobno", "mógłby"...

    Wydaje mi się, że oddalamy się troche od sedna tematu, którego istotą było pochodzenie sprzętu.
    Moje stanowisko jest takie, że nieważne, skąd on pochodzi, jeśli dobrze działa, to niech go produkują nawet moi sąsiedzi. A jeżeli do tej produkcji używają młotków, to ja nie chcę o tym wiedzieć. Dla mnie liczy się, że sprzęt działa bezproblemowo.
    Ja, ze swojej strony, mogę Cię jeszcze raz zaręczyć, że nie chciałbyś wiedzieć, jak produkowana jest żywność w renomowanych zakładach i jakie superbezpieczne i superświetne samochody, których producenci deklarują niesamowitą jakość (i żądają przy tym sporych pieniędzy) trafiają do Polski. Jestem ciekaw, czy przestaniesz jeść i jeździć samochodem.
    Są na świecie rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć, żeby dobrze spać.

    I tak samo ze sprzętem foto. Kupujmy go, róbmy nawet te wszystkie testy na FF/BF, szybkość AF, ale jak już je zrobimy i wybierzemy te którąś n-tą sztukę z rzędu, która będzie nam odpowiadała, to... róbmy zdjęcia i cieszmy, a nie zastanawiajmy, do czego jeszcze się przyczepić.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

  7. #47
    Coś już napisał Awatar QBUŚ
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Wrocek
    Wiek
    38
    Posty
    78

    Domyślnie

    Ale nie zaprzeczysz że nikt nie lubi kiedy jego aparat psuje się np. w środku ślubu a że nie jest zawodowca to nie ma zapasowego w torbie, a kiedy sprzęt składa kompetentna i wykształcona osoba to prawdopodobieństwo że aparat się popsuje jest dużo mniejsza i temu chyba nie zaprzeczysz.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    49
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    To ja jeszcze dopiszę do OT..
    Firma w której pracuję sciąga do Polski z Tajwanu kamery do TV przemysłowej w ilościach hurtowych (po kilkadziesiąt/kilkaset sztuk jednego rodzaju w jednym transporcie).. Kolega od nas z firmy był tam na miejscu przy okazji targów w Taipei - i co sie okazało - że firma od której od kilku lat kupujemy to mniej więcej piąta co do wielkości fabryka takich rzeczy na Tajwanie, robiąca przez kilka/kilkanascie lat urządzenia pod znanymi markami producentów, od kilku lat promująca swoją markę.. Urządzenia pod znanymi markami były ich własną konstrukcją, tylko napisy były różne i jakieś szczegóły obudowy inne żeby się coś odróżniało.. co do samej fabryki - jako że to kamery i nie ma potrzeby używania dużych maszyn fabryka zajmuje ze dwa pietra w wieżowcu - bo jest taniej..
    Linia produkcyjna w większości składa się z ludzi - każdy bierze w rękę jakąś część i lutuje 2 czy 3 rzeczy po czym przekazuje nastepnemu.. jedynie przetworniki i jeszcze jakieś parę częśi są lutowane na fali czy jakoś tam inaczej - ale przez automaty.. w Polsce części typu rezystorki czy inne w fabrykach lutuje sie automatycznie a tam recznie bo jest taniej.. a u nas drożej z powodów kosztów pracy.. tyle że tam po zmontowaniu takiej przykładowej kamery (co ciekawe na japońskich przetwornikach sony) każda kamera jest sprawdzana w specjanym testerze - sprawdzają balans bieli, AGC, S/N, automatyczną migawkę itp. dzięki temu na parę tysięcy sprzeanych kamer może z 5 okazało się jakoś tam uszkodzonych - prawdopodobnie w transporcie coś tam sie uszkodziło.. ale generalnie wyroby są raczej przyzwoite.. Więc to zależy jak producent podchodzi do tematu, my przez parę lat troche tego sprzedaliśmy, klienci nie narzekają, więc wszyscy są zadowoleni
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 12-04-2008 o 13:44
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #49
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    Boruja Kościelna
    Wiek
    47
    Posty
    172

    Domyślnie

    Hehe

    No to widze Panowie, ze dotarliscie w koncu do tematu zwanego OEM - Original Equipment Manufacturer

    Jest to bardzo popularna forma produkcji/handlu
    Miedzy innymi firma, w ktorej ja pracuje, produkuje i sprzedaje swoje wyroby pod wlasna marka (od 1945 roku), a takze sprzedaje te same (czasami specjalne wersje) wyroby innym znanym firmom, przy czym wyrob taki znakowany jest logo nie naszej firmy, a firmy odbiorcy
    To jest wlasnie idea OEM
    Znana jest ona najczesciej wszystkim uzyszkodnikom PeCetow, ktore sa produkowane w formie podzespolow w kilku fabrykach, a nastepnie skladane i sprzedawane pod roznymi markami wielkich lub mniejszych sieci, jak i w formie podzespolow do samodzielnego montazu (jak moj ).

    A co do tego 'profesjonalizmu japonczykow' - opowiem Wam taka anegdote z zycia wzieta.
    Japonski odbiorca kupowal od nas wyrob X, ktory jest produkowany w wiekszosci recznie. Stwierdzili ze sami go sobie zrobia i zatrudnili firme Toyota, ktora zbudowala w pelni zautomatyzowana linie produkcyjna. Jeden pracownik wrzucal kawalek materialu i otrzymywali na koncu tej lini polfabrykat. Drugi pracownik wrzucal polfabrykat w druga linie automatow i na koncu trzeci pracownik otrzymany wyrob sprawdzal jakosciowo i pakowal.
    Swietne i bardzo drogie obrabiarki, koszmarnie drogi system i niesamowicie ciasne tolerancje wymiarow jakie otrzywali w procesie produkcji niestety nie zapewnily jednego: wyrob nie dzialal jak powinien! Po 2 latach kombinacji nad 'naprawieniem' tego problemu zapytali naszego Prezesa, czy moga przywiezc wyprodukowane przez siebie wyroby, ustawic kamere i sfilmowac naszego pracownika, ktory mialby ww. wyrob 'naprawic' - mial by pokazac co zrobic, aby bylo dobrze
    Zgoda Prezesa, wszystko ustawione, pracownik dostaje japonski super-wyrob w reke i nagrywaja... ...Pracownik wzial wyrob w dlon i obejrzal, chwycil jeden mlotek, stuknal w kilka miejsc, obejrzal, zmierzyl, przejechal pilnikiem, zmierzyl - voila! Wyrob dziala jak powinien!
    Japonczycy wylaczyli kamere, pokiwali glowami i podsumowali krotko: nie wystarczy super-technologia, trzeba jeszcze miec wiedze ('know-how'), ktorej maszynie nie da sie zaszczepic! Po czym zaczeli ponownie wyroby zamawiac u nas

    Moral - nie wazne gdzie wyrob powstaje! Wazne z jakich materialow, i czy wykonuje go ktos, kto posiada odp. wiedze!
    Mysle, ze mozna by ten watek na tym etapie zamknac
    ...ani krzty talentu + 1,5kg sprzetu...
    (40D + T 17-50 /f2.8 i glod na wiecej)

  10. #50
    Uzależniony Awatar Chris_11
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    40
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QBUŚ Zobacz posta
    Ale nie zaprzeczysz że nikt nie lubi kiedy jego aparat psuje się np. w środku ślubu a że nie jest zawodowca to nie ma zapasowego w torbie, a kiedy sprzęt składa kompetentna i wykształcona osoba to prawdopodobieństwo że aparat się popsuje jest dużo mniejsza i temu chyba nie zaprzeczysz.
    To możemy również popłynąć i dalej... Jeśli komponenty, z których są złożone aparaty akurat były kiepskie, czyli owe układy scalone, migawka, lustro, kondensatory itd. to prawdopodobieństwo zepsucia jest większe bez znaczenia, kto go składał.
    Nieważne, czym... Ważne, jak...

    Foto-Blog

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •