Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Co powinienem sprawdzić ?

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Czy tylko pejot ma coś do powiedzenia w tej kwesti.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Pewnie nie, ale inni się już wypowiedzieli (w innych wątkach) i to, o ile dobrze pamiętam, całkiem niedawno.

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Londyn
    Posty
    420

    Domyślnie

    @Nemeo
    mozesz mi wyjasnic bo zawsze mnie to facynuje, co myslales zakladajac drugi identyczny do poprzedniego watek w tym samym dziale(?) pytam jak najbardziej powaznie

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda, dlatego przeniosłem go w bardziej ruchliwe miejsce.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar McKane
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    2 015

    Domyślnie

    Najwazniejsze mysle w przypadku nowego obiektywu bedzie podlaczenie go do body i sprawdzenie jak pracuje. Musisz zrobic kilka zdjec z roznymi przyslonami bo niektore starsze szkla foca tylko przy swojej minimalne przyslonie. Przy zmianie na wyzsza wywoluja blad. Przy okazji w czasie zoomowania i ustawiania ostrosci powinny wyjsc wszystkie wady mechaniczne.

    Jesli obiektyw nie ma wewnetrznego ogniskowania trzeba sprawdzic czy po ustawieniu ostrosci pierscien af nie ma specjalnych luzow, ktore moglyby wplynac na punkt ostrosci (chociazby w kicie wystepuja takie luzy co powoduje, ze po ustawieniu ostrosci dotkniecie pierscienia -np przy uzywaniu polara powoduje zmiane punktu ostrzenia).

    Zdjecia przydaloby sie zrobic ze statywu ewentualnie monopoda. Celem dobrze zeby byla polozona pod katem 45 stopni linijka. Kilka zdjec przy roznych ogniskowych powinno ujawnic czy sa bledy bf/ff czy tez ich nie ma. Jesli nie ma wtedy warto zrobic kilka zdjec portretowych (byle nie przy najmniejszej przyslonie) zeby ocenic ostrosc i ogolnie jakosc zdjecia (znieksztalcenia, zdjecia pod swiatlo i takie tam w zaleznosci co to za szlo i co sie z nim bedzie robilo). Aha no i zdjecia warto byloby ogladac na monitorze a nie tylko na lcd aparatu. Jesli to obiektyw z IS byl watek tpop'a bodajze, do ktorego warto zajrzec.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo
    Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda, dlatego przeniosłem go w bardziej ruchliwe miejsce.
    A ja go wrzuciłem z powrotem w ten "śmietnik". I jeśli założysz trzeci, to też tu wyląduje.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    A ja go wrzuciłem z powrotem w ten "śmietnik". I jeśli założysz trzeci, to też tu wyląduje.
    ...spadłem z krzesła
    pozdrawiam

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Nemeo
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Silesia
    Posty
    1 757

    Domyślnie

    Super, muflon, bardzo mi pomogłeś.

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Londyn
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeo
    Że mój wątek znajduje się w " śmietniku forum " zwanym Dla dla początkujących a tam chyba nikt nie zagląda
    zazwyczaj, jezeli nikt nie odpowiada to jest kilka mozliwosci:
    - identycznych/podobnych pytan bylo juz kilka, powinienes poszukac na forum
    - nikt nie potrafi Ci pomoc
    - temat zostal juz wyczerpany
    - osoba, ktora potrafi Ci pomoc jeszcze do niego nie zajrzala, wiec jezeli spadnie gdzies na daleko w dol, to po paru dniach mozesz sobie zrobic tzw. "bump" watku
    zakladanie jeszcze raz takiego samego watku, ponaglanie ludzi, zeby Ci ktos cos napisal, zazwyczaj przynosi odwrotne skutki, nikt nie odpowie, jak zobaczy, ze robisz smietnik z forum, zapoznaj sie z netykieta
    http://rtfm.bsdzine.org/ <-- Jak madrze zadawac pytania - netykieta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •