Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
Do ładowania rekordów z korekcją punktu bieli i trc służy cośco się nazywa "loader", albo "gamma loader". A by w ogóle było co ładować, profil z odpowiednimi rekordami musi być wygenerowany z oprogramowania kalibracyjnego. Wynikowe profile mają rozszerzenie .icc. Microsoft oczywiście zawsze wszystko musi nazywać po swojemu, więc jest mutacja z rozszerzeniem .icm, ale jest tym samym.

U Pana, Panie Tomku, sprawa wygląda zgoła inaczej, bo oprogramowanie ładuje korekcję bezpośrednio do monitora i na karcie nic się nie dzieje.
To tak ogólnie - czy jeśli ktoś ma "loader do LUT" albo "loader bezpośrednio do monitora" to może sobie nie zaprzątać głowy ładowaniem odpowiedniego .icm w ustawieniach systemu?